Czego kobiety w ciąży boją się najbardziej

„Boję się, że…” – 18 największych lęków kobiet w ciąży. Rozwiej swoje obawy!

Ciąża to czas radości, ale także licznych decyzji, zmian i lęków. Wiele kobiet po etapie euforii daje się złapać w pułapkę wątpliwości i ciążowych strachów. Oto czego najbardziej boją się kobiety w ciąży oraz odpowiedź specjalistów, którzy tłumaczą, czy obawy są uzasadnione. Przeczytaj i spokojnie czekaj na ten najpiękniejszy moment.

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety – zarówno tej, która planowała dziecko, jak i tej, dla której ciąża jest zaskoczeniem. Dla tych zaś kobiet, które zanim doczekały się pozytywnego testu, walczyły z niepłodnością i długim leczeniem, to spełnienie największego marzenia.

9 miesięcy, które przed Wami, to czas emocji – nie zawsze jednak tylko radości i podekscytowania, ale także i licznych lęków, które często rosną wraz z powiększającym się brzuchem. I choć to normalne, że do głosu w tym czasie dochodzą pytania np. o to, czy sobie poradzisz jako mama lub czy dziecko na pewno dobrze się rozwija, musisz pamiętać, że w ciąży potrzebujesz przede wszystkim spokoju i warunków, które dadzą ci poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Każdy lęk i strach – emocje, które cię spinają i powodują stres, odczuwa także twoje dziecko. W trosce o siebie i o nie nie daj się przybić wątpliwościom i obawom.

Nie wszystko, co usłyszysz od innych matek lub życzliwych przyjaciółek oraz nie wszystko, co przeczytasz na forach, musi dotyczyć ciebie. Nie każdy poród to koszmar i naprawdę brak wyczuwalnych ruchów dziecka nie musi oznaczać czegoś złego.

I choć życie po narodzinach malucha z pewnością się zmieni czy wręcz wywróci do góry nogami, wcale nie musi to oznaczać, że bezpowrotnie stracisz życie towarzyskie, które miałaś przed ciążą. Nie martw się na zapas i zobacz, że nie ma się czego bać!

Oto 18 największych i najpopularniejszych lęków kobiet oczekujących na dziecko

Czego boją się kobiety w ciąży

 

Zobacz, czego boją się najbardziej kobiety w ciąży i co mówią na ten temat specjaliści, m.in. ginekolog-położnik Ewa Kurowska, położna Jeannette Kalyta (Szkoła Narodzin Jeannette), psychiatra i psychoterapeutka Maja Herman, prawnik Kamila Ferenc, seksuolog Anka Grzywacz, dietetyk Aleksandra Kołodziejczak i trenerka Gosia Reysner. Przeczytaj i bądź spokojna.

czytaj dalej >>>

reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *