12 postanowień na 12 miesięcy – te spełnisz wszystkie!

Nowy rok to również nowe postanowienia. Nie zrobiłaś jeszcze swojej listy? To świetnie – dzięki nam wcale nie będziesz musiała! Zachęcamy cię do 12 wyzwań na 12 miesięcy. Takie rozwiązanie wprowadzi do twojego życia wiele radości – przekonaj się!

Tradycyjne postanowienia noworoczne – dlaczego nie działają?

Panuje swego rodzaju moda, aby wraz z końcem roku stworzyć listę postanowień noworocznych, które mają zmienić nadchodzący nowy rok. Również teraz mnóstwo osób sporządza listy postanowień noworocznych. Czy ma to sens? Badania dowodzą, że aż 92 proc. postanowień nie zostaje zrealizowanych. Niestety wynika to z faktu, że lista postanowień jest w większości listą nieprzemyślanych, stworzonych na szybko marzeń, które w magiczny sposób ziszczą się w nowym roku. Panuje wokół nich właśnie taka niezwykła atmosfera: odchodzi stare, nadchodzi nowe. 365 dni, w których wszystko może się zdarzyć, bo przecież zaczynamy wszystko od początku.

Należy pamiętać, że postanowienia nie są planem działania, a życzeniami, marzeniami. To oczywiście super, że chcesz schudnąć, chcesz lepiej się odżywiać, czy jeszcze bardziej starać się o dziecko. Tylko co to zmienia? Nie chciałaś tego również w mijającym roku? Dlatego też ważne jest to, aby zaplanować konkretne działanie. 

„Styczeń jest zawsze dobrym miesiącem na ekonomię zachowań: mało rzeczy ilustruje samokontrolę tak wyraźnie jak noworoczne postanowienia. Luty jest nawet lepszy, bo pozwala nam zbadać, dlaczego tak dużo z tych postanowień jest złamanych.” – Sendhil Mullainathan

12 wyzwań na 12 miesięcy – jesteś z nami?

12 wyzwań na 12 miesięcy to skuteczny sposób na spojrzenie inaczej na 2017 rok. Nie musisz robić listy z postanowieniami, tym razem przetestuj nasze rozwiązanie. Jedno wyzwanie w miesiącu sprawi, że będziesz mogła je wykonać kiedy tylko będziesz chciała, a przecież miesiąc jest długi. Dodatkowo, może nawet nie zauważysz, kiedy wyzwania przerodzą się w nawyki, które sprawiają, że twoje życie stanie się lepsze. Daj sobie szansę i podejmij wyzwanie. 

1. STYCZEŃ: Posprzątam mieszkanie

organizacja-nieplodnirazem

Banalne? Otóż nie. Tylko w uporządkowanym i czystym mieszkaniu zaplanujesz swoje działania. To idealne wyzwanie na styczeń, gdyż ułatwi ci dostrzeżenie tego, czego może do tej pory nie zauważyłaś w natłoku przedmiotów czy zbędnych ubrań.

Rozejrzyj się po swoim mieszkaniu. Skup się i zastanów, które kolory i przedmioty lubisz. Przede wszystkim zwróć uwagę na te przedmioty, które mają dla ciebie wyjątkową wartość – wysuń je na pierwszy plan. Zrób selekcję i pozbądź się tych, które nie przywołują żadnych wspomnień ani odczuć. Kolejny etap to zajrzenie do szafy – przyjrzyj się swojej garderobie, czy podobasz się sobie w tych rzeczach? Może właśnie w tej kwestii potrzebujesz odmiany – dokonaj selekcji, zaplanuj zakupy. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *