Unikalna konferencja dotycząca leczenia MRKH

Zapraszamy lekarzy i pacjentki na spotkanie z wybitnymi specjalistami

Brak lub niedorozwój macicy nie musi oznaczać dla kobiety przekreślonej szansy na dziecko. Światowej sławy specjaliści przedstawiają w Warszawie najnowsze osiągnięcia w leczeniu zespołu MRKH.

Do niedzieli 29 maja w Warszawie trwa 2. międzynarodowa konferencja naukowa dla lekarzy i pacjentek dotycząca zespołu MRKH (Mayera-Rokitansky’ego-Kustera-Hausera), który obejmuje wrodzony brak lub znaczny stopień niedorozwoju macicy i pochwy prowadzący m.in. do niepłodności.

To niezwykła okazja, by spotkać się i posłuchać wybitnych specjalistów z całego świata, którzy przedstawiać będą najnowsze, często w Polsce niedostępne, osiągnięcia w leczeniu kobiet z MRKH – zarówno z zakresu ginekologii, transplantologii, embriologii czy psychologii.

Jednym z tematów konferencji będzie także rodzicielstwo zastępcze i adopcja, ale i unikalne warsztaty dla pacjentek, które poprowadzą światowej sławy specjaliści. I tak np. do Warszawy przyjechali m.in. dr Randa Akouri ze Szpitala Uniwersyteckiego Sahlgrenska w Goteborgu – współtwórczyni pierwszego udanego przeszczepu macicy, dr Amy C. Lossie – wybitny genetyk oraz Prezes Beautiful You MRKH Foundation, dr Katharina Rall – specjalistka w zakresie MRKH ze Szpitala Uniwersyteckiego w Tübingen, dr Munire Erman-Akar z Uniwersytetu Akdeniz – członkini tureckiego zespołu, który przeszczepił macicę w 2011 r., a także dr n. med. Tomasz Rokicki – świetny polski specjalista ginekolog-położnik z kliniki leczenia niepłodności InviMed, przygotowujący polską pacjentkę do przeszczepu macicy w Szwecji.

Choć jeszcze do niedawna zespół MRKH uznawano za chorobę nieuleczalną i powodującą stuprocentową bezpłodność, dziś – o czym przekonać się będzie można właśnie na konferencji – są skuteczne metody, które pozwalają chorym na MRKH zostać matkami – zarówno dzięki transplantologii, jak i metodzie in vitro.  A problem ten według danych dotyka 1 na 5 tysięcy kobiet.

Konferencja odbywa się w Warszawie do 29 maja, a więcej informacji i dokładny rozkład poszczególnych dni znaleźć można na stronie www.mrkhmeeting.com

 


Dziennikarka, redaktorka, graficzka. W serwisie www.plodnosc.pl odpowiada za redakcję artykułów w obszarze: niepłodność, leczenie niepłodności, in vitro, starania o ciążę. Redaktor naczelna Plodnosc.pl. Kontakt: agata.daniluk@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *