7 książek, dzięki którym inaczej spojrzysz na niepłodność i brak dziecka

Koniec z bezradnością! Tym razem poradnik, ale…

1pres_nieplo

Niepłodność – szkoła przetrwania, dr Judith C. Daniluk, Wydawnictwo Sensus

Jeśli myślicie, że jesteście gorsi, bo nie możecie mieć dziecka – sięgnijcie po tę książkę. Przekonacie się, że jesteście kroplą w oceanie takich par jak wy. I nie ma się czym martwić, a podjąć wyzwanie, które rzuciło wam życie.

Niepłodność nie wybiera. Może dotknąć wszystkich – bogatych i mniej majętnych, starszych i bardzo młodych, nawet tych, którzy mieli już wcześniej dzieci! Dlatego jeśli wiesz lub podejrzewasz, że ten problem może dotyczyć ciebie lub kogoś bliskiego, koniecznie sięgnij po tę książkę. Jest ona dobrym uzupełnieniem terapii w walce z niepłodnością. W sposób zrozumiały i bez medycznych zawiłości opisuje wszystkie etapy i fazy leczenia, po których przyjdzie ci się poruszać. Począwszy od poznania możliwości stojących przed tobą, poprzez sposoby radzenia sobie ze stresem i niepokojami towarzyszącymi leczeniu, aż do określenia momentu, kiedy starania należy uznać za ostatecznie nieudane.

Dr Judith Daniluk ma wieloletnie doświadczenie w pracy z niepłodnymi parami oraz prowadzeniu badań, uznawanych na całym świecie. Sama także borykała się z trudnościami związanymi z zajściem w ciążę. Na każdej stronie tej książki jej troska i nieodłączny humanizm wsparte są solidnymi, rozsądnymi i praktycznymi radami. Dr Daniluk z naukową dokładnością prezentuje to, co mogłoby być dezorientującym zbiorem faktów, bez przytłaczania fachowym żargonem czy sprzecznymi opiniami.

Jeśli więc postanowiliście: koniec z bezradnością, sięgnijcie po tę książkę i:

  • Dowiedzcie się, jak radzić sobie ze stresem związanym z problemem, oraz zdecydujcie, z kim i na ile szczegółowo chcecie o nim rozmawiać.
  • Poznajcie siedem strategii przetrwania kryzysu niepłodności oraz sposoby jej leczenia.
  • Poczytajcie o możliwościach związanych z zapłodnieniem, a wymagających pomocy osoby trzeciej.
  • Nauczcie się podejmować trudne decyzje: zaprzestania terapii, adopcji, życia bez dzieci i możliwego kryzysu waszego związku.

Bardzo praktyczna i po ludzku napisana książka – choć nie jest to powieść, warto mieć ją na półce.

Polecamy także:

SŁOWA WYOBRAŹNI – sprawdź książki w Bibliotece Niepłodnych

 


Dziennikarka, life coach, redaktor naczelna Plodnosc.pl. Pisząc o psychologii i zdrowym stylu życia, pamięta, że szczęściu trzeba trochę pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *