Dofinansowanie in vitro w Koninie

90 tys. zł na dofinansowanie in vitro w Koninie! Już można zgłaszać się po wsparcie

Władze miasta zadecydowały o przystąpieniu do wielkopolskiego programu in vitro. Przeznaczona kwota w walce z niepłodnością pomoże 18 parom! Rejestracja już ruszyła. Warto się śpieszyć – o zakwalifikowaniu w dużej mierze decyduje kolejność zgłoszeń. Sprawdź, komu przysługuje dofinansowanie in vitro w Koninie.

Wielkopolski program działa!

Do cieszącego się coraz większą popularnością „Program leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców województwa wielkopolskiego” przystępują kolejne miasta i gminy. Zgodnie z założeniami programu, każda z tych, która zdecyduje się do niego dołączyć, zyskuje podwojenie przeznaczonych środków.

Tym razem osoby zmagające się z niepłodnością mogą liczyć na dofinansowanie in vitro w Koninie. Budżet w wysokości 90 tys. zł pozwoli na wsparcie 18 par.

Jest to dla mnie ogromna radość, że mogłem podjąć decyzję o przystąpieniu naszego miasta do „Programu leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców województwa wielkopolskiego”. Nasz samorząd podaje pomocną dłoń parom, dla których jedyną szansą na posiadanie dziecka jest metoda in vitro – poinformował prezydent Konina Piotr Korytkowski.

Dofinansowanie in vitro w Koninie – jak skorzystać?

Realizatorem programu dla mieszkańców Konina jest klinika InviMed mieszcząca się w Poznaniu przy ul. Baraniaka 88E. To właśnie tutaj zainteresowane pary mogą zgłaszać się po dofinansowanie in vitro w Koninie. Co istotne, na wizytę kwalifikacyjną powinno stawić się oboje partnerów chcących zostać rodzicami.

Warunki uzyskania dofinansowania są takie same jak dla wszystkich innych gmin z województwa wielkopolskiego. To m.in. zamieszkanie i płacenie podatków na terenie Konina, wiek kobiety mieszczący się w granicach 25-40 lat, posiadanie dokumentacji medycznej potwierdzającej bezwzględną przyczynę niepłodności lub nieskuteczne leczenie niepłodności przez 12 miesięcy.

Na umówioną wcześniej wizytę kwalifikacyjną należy wziąć dowody osobiste, a także kopie posiadanej dokumentacji medycznej (historię choroby, karty informacyjne, opisy zabiegów, wyniki badań w ramach leczenia niepłodności).

Ważne! Zapisy na dofinansowanie in vitro w Koninie już działają. Warto jak najszybciej zgłosić się do kliniki – w przypadku, gdy liczba zakwalifikowanych par przewyższy możliwości budżetowe miasta, decydująca będzie kolejność zgłoszeń.

 

Źródło:
https://samorzad.pap.pl/klub-samorzadowy/konin/kategoria/aktualnosci/konin-vitro-z-doifinansowaniem-dla-par-z-konina

https://www.invimed.pl/dofinansowanie-in-vitro

 

ZOBACZ TAKŻE:

Warsztaty stacjonarne „Obudź w sobie życie”. Tym razem budzimy do życia w Poznaniu!

 


Dziennikarka i redaktorka. Z wykształcenia filolożka, z pasji - miłośniczka polskich jezior i amatorka Nordic Walking. W rzadkich chwilach między pracą a rodziną pochłania literaturę XIX-wieczną i norweskie kryminały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *