Budziliśmy do życia w Łodzi – relacja z warsztatów „Obudź w sobie życie”

Styczeń rozpoczęliśmy intensywnie. Odbyły się pierwsze w tym roku warsztaty dla kobiet starających się o dziecko – „Obudź w sobie życie”. Łódzkie spotkanie było niezwykłe. Uczestniczyły w nich aż 54 kobiety. Mnóstwo merytorycznej wiedzy, odpowiedzi na dręczące pytania, dużo śmiechu i budowanie więzi – tak najkrócej można opisać to, co działo się 19 stycznia w hotelu Tobaco w Łodzi.

Wyjątkowa frekwencja i ogromne zaangażowanie kobiet

Uczestniczki tegorocznej edycji warsztatów „Obudź w sobie życie” nie zawiodły – sala była pełna, kolejne krzesła donoszone, a kobiety miały wiele pytań do naszych specjalistów. Spotkanie rozpoczęli lekarze z Kliniki Gameta. Prof. nadzw. dr hab. n. med. Michał Radwan, ginekolog-położnik, wyczerpująco odpowiadał na pytania i wątpliwości uczestniczek, także po skończonym wykładzie i w czasie przerw.  Embriolog dr n. med. Rafał Krasiński rzeczowo opisywał procedurę in-vitro i pokazał uczestniczkom niezwykły film, jak wygląda zapłodnienie in-vitro, od wyboru najlepszego plemnika do zapłodnienia komórki. Lekarze zadbali, aby żadne pytanie nie pozostało bez odpowiedzi i każda z kobiet uzyskała wsparcie.

   

   

 

Nieoceniona więź i nawiązane przyjaźnie

Część uczestniczek warsztatów zna się z naszych innych spotkań, część pierwszy raz widziała się po długiej znajomości internetowej, a jeszcze inne miały okazję poznać się i wymienić doświadczenia dopiero podczas spotkania. Grupa na Facebooku „Obudź w sobie życie – grupa zamknięta dla kobiet starających się o dziecko” to miejsce, gdzie kobiety mogą wymienić się swoimi historiami i wzajemnie się wspierać, a relacje tam nawiązane bardzo często przenoszą się do realnego życia.

Podczas warsztatów nie zabrakło nieśmiałych uśmiechów a potem szczerych uścisków, bo ktoś kogoś zna z internetu, z grupy na Facebooku, a teraz ma okazję poznać się osobiście.

Sylwia Bentkowska, założycielka serwisu www.plodnosc.pl (dawniej nieplodnirazem.pl) i organizatorka warsztatów „Obudź w sobie życie” podkreśla, jak ważne w niepłodności jest mieć kogoś, kto zrozumie, przytulni, wesprze w tym niełatwym czasie starań.

Doskonale wiem, jak choroba zmienia życie, jak bardzo niszczy emocje, jak bardzo zaburza poczucie własnej wartości, jak bardzo boli.  I jak bardzo wycofuje z życia, blokuje normalne odruchy, zabiera radość z sytuacji, które powinny cieszyć. Mnie się udało pokonać niepłodność – mam synka, najcudowniejszy skarb, dzięki któremu każda przeciwność codzienności staje się dziś drobnostką. Mam wszystko, czego pragnęłam – to niezrozumiałe dla kogoś, dla kogo macierzyństwo to po prostu kolejny etap życia. Dla nas, niepłodnych, to bitwa, z której niekiedy trudno wyjść cało bez pomocy innych ludzi. Dlatego właśnie powstały spotkania Obudź w sobie życie, które mają pomagać podnieść się kobietom po kolejnym ciosie, po kolejny nieudanym miesiącu starań, po latach starań… Mają dodać siły, podpowiedzieć z pomocą najlepszych specjalistów skuteczną strategię, opatrzyć poranioną psychikę…” – podkreśla Sylwia Bentkowska.

      

Coach, seksuolożka, psychiatra i dietetyczka – kompleksowe wsparcie dla kobiet

O ile wsparcie dobrych ginekologów niepłodnościowych jest absolutnie niezbędne, o tyle nie można zapominać o nieocenionej pomocy innych specjalistów, którzy potrafią podbudować kobiety w trudnym czasie starań.

Podczas warsztatów uczestniczki otrzymały wsparcie:

Sylwii Leszczyńskiej, dietetyczki, autorki bestselerowej książki „Dieta dla płodności”,

Mai Herman, znakomitej specjalistki psychiatrii i psychoterapeutki,

Moniki Staruch, najlepszej seksuolog klinicznej,

Joanny Płuciennik, uwielbianej przez kobiety coach.

   

 

Firma Profertil opowiedziała uczestniczkom o doskonałych produktach, które mogą pomóc im w walce z niepłodnością. Panie miały także możliwość zapoznać się z nowoczesnymi testami owulacyjnymi i ciążowymi Clearblue.

Każda z uczestniczek otrzymała upominki od firmy Profertil oraz Sylveco i Vianek. Sponsorem strategicznym była firma MSD Polska Sp z o.o., a głównym partnerem merytorycznym Klinika Gameta. Partnerami: Teva, jedna z największych firm farmaceutycznych, A&D Pharma, dostawca rozwiązań farmaceutycznych oraz Sanvita Instytut Zdrowego Żywienia i Dietetyki Klinicznej.

Ogromne podziękowania dla wszystkich naszych partnerów, sponsorów upominków oraz specjalistów i partnera merytorycznego – bez Was to spotkanie nie miałoby miejsca.

Specjalne podziękowania także dla naszych wspaniałych Uczestniczek – za Waszą otwartość, zaangażowanie i wsparcie, jakie sobie wzajemnie okazujecie.

Razem możemy więcej.

 

 

 


Polonistka, redaktorka i korektorka językowa. Specjalizuje się w artykułach z obszarów tematycznych: Ciąża, Dziecko, Pielęgnacja Dziecka, Rozwój Dziecka, a także Starania o ciążę, Niepłodność. Od 10 lat tworzy materiały edukacyjne do internetu. Pisała m.in. dla serwisów Rankomat.pl, Allegro.pl, 2Drink.pl, Naoko-store.pl, Skincarelovers.pl, Szafawpigulce.pl. Kontakt: agnieszka.banasiak@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *