Czym zastąpić szampana? Drinki karnawałowe dla ciężarnych i karmiących

Jesteś w ciąży, karmisz piersią, a może jesteś w trakcie leczenia i nie możesz pozwolić sobie na toast klasycznym alkoholowym szampanem? Nic straconego. Oto 5 przepisów na pyszne bezalkoholowe drinki karnawałowe dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Szampańska zabawa to coś więcej niż szampan i alkoholowe drinki. Ciąża, karmienie czy leczenie, które wykluczają picie alkoholu nie muszą spowodować, że sylwestrową noc spędzisz na smutno i ze szklanką wody czy filiżanką zielonej herbaty w ręku. Oto sprawdzone i bardzo smaczne drinki, które z powodzeniem zastąpią klasyczne napoje z procentami, a na 100 proc. nie spowodują żadnego bólu głowy w pierwszy dzień nowego roku. Sprawdzą się jednak nie tylko podczas Sylwestra, ale także na karnawałowych przyjęciach. Na zdrowie!

PAMIĘTAJ: Kobiety w ciąży nie powinny spożywać alkoholu w żadnych ilościach, ponieważ alkohol z  wielką łatwością pokonuje barierę łożyska. Nieprawdziwe jest więc twierdzenie, że lampka wina podczas ciąży nikomu nie zaszkodzi. Po spożyciu alkoholu przez kobietę w ciąży niemalże od razu poziom alkoholu we krwi u płodu jest taki sam, jak i u matki. Wątroba nienarodzonego dziecka nie jest w stanie poradzić sobie ze stężeniem alkoholu, ponieważ nie jest w pełni rozwinięta. Wówczas alkohol przyczynia się do upośledzenia rozwoju płodu, a także ryzyka samoistnego poronienia lub porodu z wadami wrodzonymi noworodka.

5 bezalkoholowych drinków dla kobiet w ciąży i karmiących.

>>> czytaj dalej

 

Karolina Wagner

Dziennikarka, redaktorka, absolwentka Polonistyki na UW. Woli słuchać niż mówić, biegać niż siedzieć, medytować niż dywagować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *