Klinika Invicta realizatorem programu dofinansowania do in vitro

Dofinansowanie do in vitro w woj. warmińsko-mazurskim. Invicta kolejny raz realizatorem programu!

Do 5 tys. zł dofinansowania w ramach pojedynczej procedury

Pary borykające się z problemem niepłodności coraz częściej mogą liczyć na wsparcie finansowe. Od 4 maja 2022 r. ruszają zapisy do Programu polityki zdrowotnej w zakresie leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego w 2022 r.

W ramach programu pary zmagające się z problemem zaburzeń płodności będą mogły skorzystać z dofinansowania do in vitro. Realizację programu powierzono po raz kolejny m.in. Klinice Leczenia Niepłodności INVICTA, która posiada swoje placówki m.in w Gdańsku, Warszawie, Bydgoszczy, Gdyni, Słupsku i Wrocławiu.

Dla kogo skierowany program in vitro?

Z dofinansowania zabiegu in vitro będą mogły skorzystać pary, które nie mogą zrealizować planów rozrodczych poprzez spontaniczną koncepcję, posiadają stwierdzoną przyczynę niepłodności lub nieskutecznego leczenia niepłodności oraz dodatkowo są mieszkańcami woj. warmińsko-mazurskiego, a wiek kobiet mieści się w przedziale 20-42 lat według rocznika urodzenia. Warunkiem uzyskania dofinansowania jest również podjęcie terapii metodą zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa partnerskiego tudzież innego niż partnerskie lub przystąpienie do procedury dawstwa zarodka.

Zakres programu

Zgodnie z założeniami programu przewiduje się nawet do 5 tys. zł dofinansowania w ramach pojedynczej procedury z wykorzystaniem zarówno własnych gamet, jak i dawcy/dawczyni. Na dofinansowanie do 2,5 tys. zł można również liczyć w przypadku jednej procedury adopcji zarodka. Dopłata stanowi istotne odciążenie budżetu leczenia.
Program będzie realizowany od 18.05.2022 do dnia 31.12.2022 r.

Od czego zacząć? 

Należy wysłać zgłoszenie do Programu i umówić się na wizytę kwalifikacyjną.

Można również skorzystać z kontaktu do rejestracji pod nr telefonu 58/ 58 58 800 wew.4, kontaktu mailowego kln@invicta.pl lub wypełnić formularz na stronie internetowej:

https://www.klinikainvicta.pl/leczenie-nieplodnosci/programy-in-vitro/program-in-vitro-w-wojewodztwie-warminsko-mazurskim

Można zgłosić chęć udziału w programie również osobiście w każdej naszej klinice.

Zapisy rozpoczną się 4.05.2022 r. o godz. 8.00, zakończą się 17.05.2022 r. o godz.13:00.

 


Informacje dodatkowe:

Sieć klinik INVICTA od 2000 roku specjalizuje się w kompleksowej diagnostyce i leczeniu niepłodności. W swoich 6 placówkach na terenie całego kraju zapewnia dostęp do najnowocześniejszych badań diagnostycznych, metod leczenia i procedur medycznych. Placówki zlokalizowane są w największych miastach Polski: w Gdańsku, Warszawie,  Wrocławiu i Bydgoszczy, w Słupsku i Gdyni działają filie Kliniki.  Do dyspozycji pacjentów jest zespół doświadczonych lekarzy specjalistów z każdej dziedziny.

INVICTA prowadzi jedno z najbardziej wykwalifikowanych laboratoriów embriologicznych w Polsce. Zespół doświadczonych embriologów nieustannie rozwija i podnosi jakość procedur, zapewniając zarodkom optymalne warunki do rozwoju. INVICTA posiada również własne, jedyne w Polsce, akredytowane laboratoria medyczne, specjalizujące się w diagnostyce niepłodności. Klinika prowadzi największy w Polsce Genetyczny Bank Komórek Jajowych i nasienia INVICTA, umożliwiając skorzystanie z programów in vitro z gametami dawców na rzecz niepłodnych par.

Jakość usług i procedur jest w INVICTA szczególną wartością, dlatego też placówka posiada liczne certyfikaty jakości i akredytacji, przeprowadza audyty wewnętrzne oraz podlega kontrolom niezależnych, krajowych i międzynarodowych instytucji. W Klinikach INVICTA ok. 9 na 10 par osiąga swój cel. W przypadku procedury in vitro skuteczność zabiegów wynosi nawet 73%. Z usług Kliniki korzystają nie tylko pary z Polski, ale również z zagranicy ceniąc sobie jakość, skuteczność i indywidualne podejście. INVICTA uzyskuje jeden z najwyższych odsetków ciąż w Polsce i Europie, a co najważniejsze pomaga spełniać marzenia par o rodzicielstwie.


POLECAMY TAKŻE:

Zespół Ashermana – powikłanie, które bardzo obniża skuteczność in vitro

 


Redaktorka i korektorka językowa. Pisze od kiedy pamięta, a w międzyczasie zajmuje się tropieniem zagubionych przecinków i poprawianiem błędów ortograficznych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *