Gniezno wesprze niepłodne pary kwotą 50 tys. zł w 2022 roku. Prezydent miasta zaprasza do udziału zamieszkujące tu osoby pozostające w związku małżeńskim lub partnerskim, które chcą skorzystać z dofinansowania in vitro. Sprawdź, gdzie i w jakich terminach składać wnioski oraz jakie kryteria kwalifikacji obowiązują.
Szansa dla niepłodnych par z Gniezna!
Już można zgłaszać się po dofinansowanie in vitro w Gnieźnie! Miasto zabezpieczyło już budżet na 2022 r. i wybrało realizatora. W ramach programu zakwalifikowana para będzie mogła skorzystać z procedury zapłodnienia pozaustrojowego oraz wielu procedur pobocznych, takich jak m.in. stymulacja jajeczkowania, mrożenie zarodków z zachowanym potencjałem rozwojowym czy adopcja zarodka bądź komórki jajowej. Realizator zapewnia też opiekę psychologiczną.
Każda para będzie mogła się ubiegać o trzykrotne sfinansowanie próby in vitro. Do każdej z tych prób miasto dopłaci 5 tys. zł. Warunki to m.in. muszą to być pary zamieszkujące na terenie Gniezna i tu płacące podatki. Realizatorem tego programu będzie poznański szpital ginekologiczno-położniczy im. Karola Marcinkowskiego – mówi Michał Powałowski, zastępca prezydenta Gniezna.
Pozostałe warunki do spełnienia to wiek kobiety mieszczący się w przedziale 20-40 lat, AMH powyżej 0,7 ng/ml oraz co najmniej trzy pęcherzyki w jajniku, pozostawanie w związku małżeńskim lub partnerskim. Do programu może też zostać zakwalifikowana para, w której kobieta do 42 roku życia ma AMH powyżej 1,5 ng/ml i więcej niż 5 pęcherzyków w jajniku.
Pacjenci z chorobami nowotworowymi podlegają szybkiej kwalifikacji. W ich przypadku dofinansowanie obejmie m.in. mrożenie gamet lub zarodków.
Gdzie po dofinansowanie in vitro w Gnieźnie?
Miasto w drodze konkursu wybrało placówkę, która w 2022 r. zajmuje się zarówno kwalifikacją par, jak i przeprowadzaniem procedur zapłodnienia pozaustrojowego. Aby zgłosić się do programu in vitro w Gnieźnie, wystarczy zadzwonić pod jeden z podanych poniżej numerów. Rejestracja czynna jest w dni powszednie w godzinach 7.30-13.30:
Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu; ul. Polna 33, Centrum Diagnostyki i Leczenia Niepłodności
tel. 61 841-91-19; 61 841-90-77
Program dofinansowania in vitro w Gnieźnie ma być prowadzony w latach 2022-2023.
Źródło:
https://www.gniezno.eu/wiadomosci/1/wiadomosc/207901/miejski_program_dofinansowania_in_vitro
https://gniezno.naszemiasto.pl/in-vitro-gniezno-rusza-miejski-program-dla-par-chcacych/ar/c14-8782459
ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Dodaj komentarz