Program In vitro w Poznaniu. Sprawdź szczegóły

Dofinansowanie in vitro w Poznaniu – sprawdź szczegóły

Problem niepłodności zatacza coraz szersze kręgi, a liczba par, które szukają pomocy w specjalistycznych klinikach stale rośnie. Ośrodki tego typu dysponują nowoczesnymi i skutecznymi metodami leczenia, ale koszty, jakie ponoszą przyszli rodzice, nie są małe. Na szczęście w wielu miastach Polski – również w Poznaniu – pary podchodzące do procedury in vitro (IVF) mogą skorzystać z dofinansowania z Urzędu Miasta.

Kto może ubiegać się o dofinansowanie do in vitro w Poznaniu?

Warunkiem ubiegania się o dofinansowanie do procedury zapłodnienia pozaustrojowego jest udokumentowana niepłodność oraz fakt zamieszkania w Poznaniu. Zgodnie z prawem, do in vitro mogą podchodzić pary, które przez co najmniej rok starały się o dziecko z pomocą innych metod leczenia, oraz osoby, dla których procedura ta stanowi jedyną realną szansę na ciążę (wynika to z przeprowadzonych konsultacji, testów i badań).

W miejskich programach dofinansowania do in vitro mogą uczestniczyć tylko pary pozostające w związku partnerskim lub małżeńskim, w których kobieta ma nie więcej niż 43 lata (liczy się rok urodzenia)

Dofinansowanie do in vitro – dlaczego warto spróbować?

W Polsce koszty leczenia niepłodności, obejmujące badania diagnostyczne, konsultacje w klinice oraz procedury lecznicze, ponoszą w całości pacjenci. W wielu przypadkach udaje się uzyskać ciążę dzięki stosunkowo mało złożonym metodom, na przykład inseminacji – wówczas opłaty mogą wynieść około dwóch tysięcy złotych. Jeśli jednak planowane jest in vitro, należy liczyć się z wydatkiem od siedmiu (za “klasyczne” IVF z własnymi komórkami jajowymi) do ponad dwudziestu tysięcy złotych (za IVF z komórkami od dawczyni).

Pary, które biorą udział w miejskich programach dofinansowania leczenia niepłodności, mogą otrzymać dofinansowanie w kwocie pięć tysięcy złotych do maksymalnie trzech procedur zapłodnienia pozaustrojowego.

Poznań – kto realizuje program dofinansowania in vitro?

W Poznaniu miejski program dofinansowania do leczenia niepłodności realizują trzy ośrodki, w tym klinika InviMed, przy ul. Strzeleckiej 49 w Poznaniu, która dzięki wysokiej skuteczności prowadzonych terapii należy do czołówki najlepszych klinik w kraju. Od początku działania programu miejskiego dzięki InviMed na świat przyszło już 93 dzieci, w tym 16 porodów było bliźniaczych.

– Liczba par, które mogą wziąć udział w programie jest wprawdzie ograniczona, ale obecnie mamy jeszcze wolne miejsca, dlatego zachęcamy do kontaktu z kliniką i umówienia się na bezpłatną wizytę wstępnąmówi dyrektor zarządzająca Beata Pawłowska z kliniki InviMed w Poznaniu.

Jak przystąpić do programu dofinansowania do procedury in vitro?

Aby zakwalifikować się do miejskiego programu dofinansowania in vitro, należy wypełnić formularz znajdujący się na stronie internetowej www.invimed.pl lub zadzwonić pod numer 500 900 888 i umówić się na wizytę wstępną w klinice.

– Podczas tej wizyty obecni powinni być oboje partnerzy – podkreśla Beata Pawłowska. I dodaje: – Niezmiernie ważne jest, aby oprócz dokumentów tożsamości, zabrać ze sobą kopie dokumentacji medycznej, czyli wyniki badań przeprowadzone w ramach leczenia niepłodności, historię choroby.

Wizyta kwalifikacyjna przebiega dwuetapowo:

  • na początku para spotyka się z koordynatorem opieki medycznej, który omawia zasady udziału w programie i pomaga w wypełnieniu wszystkich niezbędnych dokumentów oraz oświadczeń;
  • następnie ma miejsce spotkanie z lekarzem, który zapozna się z przebiegiem prowadzonego wcześniej leczenia niepłodności. Jeśli uzna, że brak aktualnych badań wymaganych do zakwalifikowania pary do programu, zleci ich wykonanie.
  • Gdy spełnione zostaną warunki kwalifikacji medycznej i wymogi formalne, a lekarz wystawi stosowne orzeczenie lekarskie o stanie zdrowia, klinika przekaże wniosek o zatwierdzenie finansowania do Urzędu Miasta Poznania.

Czas oczekiwania na kwalifikację do programu to średnio – od kilku dni do około trzech tygodni. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, koordynator opieki medycznej skontaktuje się z parą i ustali najbliższy możliwy termin rozpoczęcia leczenia.

Dofinansowanie + leczenie w InviMed = same korzyści

Możliwość obniżenia kosztów leczenia to nie jedyny powód, dla którego warto ubiegać się o udział w programie dofinansowania do in vitro w Poznaniu. Kolosalne znaczenie ma również klinika, w której realizowany jest program.

InviMed od lat znajduje się bowiem w czołówce najbardziej skutecznych ośrodków w Polsce i Europie (aż 6 na 10 par zachodzi w ciążę już po pierwszej próbie IVF).

– To wynik wieloletnich starań o prowadzenie leczenia zgodnie z najwyższymi, światowymi standardami – mówi dyrektor Beata Pawłowska. – Jesteśmy na bieżąco z innowacjami i korzystamy z metod, które mają realny wpływ na bezpieczeństwo procedur. Niedawno jako pierwsi w Wielkopolsce wprowadziliśmy jeden z najnowocześniejszych na świecie systemów identyfikacji zarodków i komórek rozrodczych RI Witness, który zapewnia optymalne bezpieczeństwo podczas zabiegów inseminacji oraz IVF. System ten funkcjonuje tylko w najlepszych klinikach świata – dodaje.

Na wysoką skuteczność leczenia w InviMed składają się również inne czynniki: wiedza i doświadczenie zespołu medycznego, wsparcie terapii na wielu płaszczyznach (pary mogą skorzystać także z pomocy immunologa, endokrynologa, androloga, urologa, dietetyka, psychologa), indywidualne podejście do pacjenta (jeden lekarz prowadzący od początku do końca leczenia; stały kontakt z koordynatorem opieki medycznej) oraz konsultacje z embriologiem (bezpłatne dla wszystkich par podchodzących do in vitro w klinice InviMed).

 

POLECAMY TAKŻE: 155 dzieci – w tym 20 par bliźniąt dzięki programowi in vitro. Miasto czeka na kolejne pary!

155 dzieci – w tym 20 par bliźniąt dzięki programowi in vitro💕Miasto czeka na kolejne pary!

 


Dziennikarka, redaktorka, absolwentka Polonistyki na UW. Woli słuchać niż mówić, biegać niż siedzieć, medytować niż dywagować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *