Program in vitro w Słupsku

Dofinansowanie in vitro w Słupsku tylko do końca roku! W planach 20 procedur

Już piąty rok Miasto Słupsk wspiera niepłodne pary w staraniach o upragnione potomstwo. Dofinansowanie in vitro w Słupsku zaowocowało urodzeniem już 21 małych słupszczan! W tym i przyszłym roku spodziewamy się kolejnych maluszków. Ale uwaga! Jeśli chcesz skorzystać z dofinansowania in vitro w Słupsku, zgłoś się do wybranej kliniki jak najszybciej. Rok 2022 jest bowiem ostatnim rokiem realizacji programu.

Dofinansowanie in vitro w Słupsku do końca 2022 r.

W ramach „Słupskiego programu na rzecz przeciwdziałania skutkom niepłodności poprzez dofinansowanie leczenia metodą zapłodnienia pozaustrojowego” prowadzonego w latach 2018 – 2022, wybrane pary skorzystały z dofinansowania jednej lub dwóch procedur in vitro. Maksymalne dofinansowanie wynosi 5.000 zł do jednego zabiegu. Pary kwalifikowane są do programu w jednej z trzech wybranych przez władze Słupska klinik.

Dofinansowanie in vitro przysługuje parom, które przynajmniej od roku mieszkają na terenie Słupska i tutaj płacą podatki. Warunkiem jest minimum 12-miesięczne leczenie niepłodności, któremu para poddała się w przeszłości, a które nie przyniosło oczekiwanych rezultatów w postaci ciąży i urodzenia dziecka.

Dodatkowo uczestnicy muszą pozostawać we wspólnym pożyciu. Wsparcie mogą uzyskać pod warunkiem, że wcześniej nie korzystali z dofinansowania ze środków publicznych (np. z programu rządowego lub podobnego programu finansowanego przez inny samorząd) do trzech, lub więcej procedur in vitro.

Program zakłada, że w latach 2018-2022 dzięki dofinansowaniu in vitro w Słupsku urodzi się 30 dzieci.

 

Jak skorzystać z dofinansowania

Pary spełniające powyższe kryteria, które chciałyby skorzystać z dofinansowania in vitro w Słupsku, mogą zgłaszać się do realizatorów programu – trzech placówek medycznych wybranych przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych UM Słupsk.

Kontakt do klinik leczenia niepłodności realizujących procedury in vitro z dofinansowaniem:

Invicta: Słupsk ul. Leszczynowa 16/1, nr tel.: 58 585 88 00 (klinice przyznano 17 procedur)

Gameta Gdynia Centrum Zdrowia: Gdynia, ul. Świętego Piotra 21, nr tel.: 58 526 10 02 (przyznano 2 procedury)

InviMed Europejskie Centrum Macierzyństwa: Gdynia, ul. 10 lutego 16, nr tel.: 500 900 888 (przyznano 1 procedurę)

 

Źródło:
https://www.slupsk.pl/mieszkaniec/aktualnosci/kontynuacja-programu-in-vitro2

https://www.invimed.pl/dofinansowanie-in-vitro-w-slupsku
https://www.klinikainvicta.pl/leczenie-nieplodnosci/programy-in-vitro/program-in-vitro-w-slupsku/
https://gameta.pl/dofinansowanie-in-vitro/slupsk/

 

PRZECZYTAJ TAKŻE: 

Popularne poglądy o in vitro i niepłodności – ekspert obala mity

Popularne poglądy o in vitro i niepłodności – ekspert obala mity

 


Dziennikarka i redaktorka. Z wykształcenia filolożka, z pasji - miłośniczka polskich jezior i amatorka Nordic Walking. W rzadkich chwilach między pracą a rodziną pochłania literaturę XIX-wieczną i norweskie kryminały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.