in vitro, nowa metoda leczenia niepłodności

Dziecko w UK poczęte dzięki nowej metodzie

Metoda poprawiająca skuteczność in vitro

W Wielkiej Brytanii urodziło się dziecko poczęte dzięki nowej, przełomowej metodzie badań embrionów – metodzie Next Generation Sequencing. Specjaliści z Oxfordu uważają, że może ona znacznie poprawić skuteczność in vitro.

Rodzice dziecka, po latach nieskutecznych starań, zwrócili się o pomoc do specjalistów, którzy oferowali im nową metodę. To genetyczny test, który sprawdza, czy zapłodniona komórka jajowa posiada odpowiednią liczbę chromosomów. Dzięki niemu można sprawdzić, która jest najzdrowsza i ma największą szansę na rozwój.

Według brytyjskich specjalistów ponad 50 proc. embrionów nie posiada właściwej liczby chromosomów, które potrzebne są do tego, aby ciąża została donoszona.  Nieprawidłowości te mogą prowadzić do rozwinięcia się chorób genetycznych, np. zespołu Downa. W przypadku rodziców dziecka, którzy zdecydowali się na skorzystanie z nowej techniki, specjaliści z Oxford Fertility stwierdzili, że na dziesięć embrionów, jedynie trzy posiadają normalny zestaw chromosomów. Zazwyczaj mniej niż jeden na trzy przypadki zapłodnienia in vitro kończy się sukcesem, ale dzięki nowej metodzie Brytyjce udało się natychmiast zajść w ciążę.

Źródło: bham.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *