Odpowiedz do: Pokój zwierzeń – pomoc psychologiczna – o emocjach na spokojnie

#30761

Daria Terlikowska
Participant

Dzień dobry
Trzy lata bezowocnych starań z pewnością przyczyniły się do powstania wielu trudnych emocji u Pani. Każdy nowy miesiąc wyzwala szansę (i nadzieje) na upragnioną ciąże, a kiedy okazuje się, że znowu się nie udało przychodzi rozczarowanie…
Wnioskuje, że jesteście Państwo pod opieką kliniki i w niedługim czasie rozpoczniecie procedurę in vitro. Ważne jest, że podejmujecie działania i poszczególne kroki zwiększające Wasze szanse na powodzenie.
Proszę pamiętać, że nastawienie emocjonalne towarzyszące kobiecie podczas starań o dziecko jest niezwykle ważne. Każda emocja wywołuje określoną reakcję fizjologiczną i ma wpływ na funkcjonowanie całości organizmu. Warto popracować nad pozytywnym nastawieniem, które będzie pomocne podczas przechodzenia przez procedurę (afirmacje, docenianie zasobów, sesja terapeutyczna).
Pani ciało (które jest integralną Pani częścią) jest obecnie narażone na wiele różnorodnych bodźców, które bywają bolesne lub nieprzyjemne. Bardzo Panią zachęcam, aby zatroszczyła się Pani o swoje ciało. Mam tutaj na myśli nie tylko pielęgnacje czy odpowiednie rytuały, ale przede wszystkim stosunek emocjonalny pełen opieki, szacunku i miłości.

Zdaje sobie sprawę, że droga do macierzyństwa bywa bolesna i trudna. Proszę jednak pamiętać, że odpowiednia opieka medyczna w połączeniu z konsekwencją i wytrwałością jest kluczem do sukcesu. Zapraszam Panią na konsultację. Wspólnie wypracujemy konkretne techniki przechodzenia przez trudne stany emocjonalne.

Ściskam i mocno trzymam kciuki:)