Odpowiedz do: Pokój zwierzeń – pomoc psychologiczna – o emocjach na spokojnie

Daria Terlikowska
Daria Terlikowska
Participant

Dzień dobry
Z Pani wpisu zrozumiałam, że jest Pani mamą dwulatka i pozostaje w związku małżeńskim. Odczuwa Pani ogromną potrzebę posiadania drugiego dziecka, jednak mąż jest temu przeciwny. Jestem zdania, iż rozbieżność co do chęci zostania rodzicami po raz drugi, ma swoją głębszą przyczynę (zarówno Pani jak i mąż zapewne macie argumenty oraz indywidualne pragnienia przemawiające za taką postawą). Ważne, aby odpowiedziała sobie Pani na kilka pytań tj; “Czy odczuwam moją relację z mężem jako szczęśliwą?”, “Czy wiem dlaczego mój mąż nie chce kolejnego dziecka?”, “Dlaczego potrzeba urodzenia drugiego dziecka jest w tym momencie mojego życia tak silna?”. Kluczem wydaje się być szczera i otwarta rozmowa z mężem, dzięki której będziecie Państwo w stanie wyrazić swoje emocje i potrzeby, ale przede wszystkim ustalicie dalsze działania.
W przypadku skorzystania z nasienia dawcy potrzebna jest zgoda Pani męża. Proszę pamiętać, że z punktu widzenia prawa, dziecko urodzone przez Panią podczas trwania związku małżeńskiego formalnie jest dzieckiem Pani męża.
W swoim wpisie porusza Pani bardzo delikatne i intymne kwestie, które wymagają dogłębnej analizy i spokojnych przemyśleń. Serdecznie zachęcam Panią do skorzystania z pomocy psychologicznej lub psychoterapeutycznej. Najbardziej adekwatna wydaje się być konsultacja pary (sesja wspólna dla Pani i męża). Jeżeli to okaże się niemożliwe, proszę rozważyć konsultację indywidualną dla Pani.

Pozdrawiam