Odpowiedz do: Laboratorium in vitro – porozmawiaj z embriologiem

#31496

Anna Petri
Participant

Dzień dobry,

W naszej klinice zarodki mrozimy tylko w 5 lub 6 dobie. Zarodki w 5/6 dobie osiągają stadium blastocysty, niezbędne do implantacji. Zarodki zamrożone właśnie na tym etapie mają realną szansę na ciąże. Mrożąc zarodki wcześniej nie wiemy czy są zdolne rozwinąć się do blastocysty tym samym czy rokują na ciąże.
Podłoże EmbryoGlue powoduje wzrost wskaźnika urodzeń o około 10%, jeżeli wcześniejsze transfery przy zastosowaniu standardowych podłoży nie zakończyły się pozytywnie, warto spróbować transfer właśnie z tym podłożem.

Odnośnie zapłodnień po procedurze zapłodnienia pozaustrojowego metodą docytoplazmatycznej iniekcji plemnika do komórki jajowej ICSI, nie wszystkie dojrzałe oocyty ulegają zapłodnieniu. Proces ten zależy od wielu czynników, między innymi jakości gamet, ich kompetencji.

Metoda IMSI – według aktualnych badań nie ma udowodnionej skuteczności i nie zwiększa szansy na uzyskanie ciąży. Polecana parom, u których kolejne próby zapłodnienia pozaustrojowego metodą ICSI zakończyły się niepowodzeniem, oraz parą z obniżonymi/nieprawidłowymi parametry nasienia.

Jeżeli będzie to Państwa druga procedura, proponuję standardowe zapłodnienie ICSI i prowadzenie hodowli do 5 doby z możliwością całodobowej obserwacji rozwoju – hodowla w Embryoscopie, który zapewnia optymalne, stałe warunki prowadzenia hodowli , bez konieczności wyjmowania zarodków z inkubatora. Daje możliwość wykluczenia nieprawidłowych zapłodnień i wybrać do transferu najbardziej optymalny i rokujący na ciążę zarodek.

Pozdrawiam
Anna Petri