Odpowiedz do: Pokój zwierzeń – pomoc psychologiczna – o emocjach na spokojnie

Alista
Participant

Dzień dobry!
Tyle się mówi o znaczeniu stylu zycia dla płodności- nie palić, ograniczyć alkohol, uprawiać sport, kontrolować wagę itd. Niestety nijak się to ma do tego co obserwujemy w społeczeństwie- ludzie kompletnie o siebie niedbający zachodzą w ciążę bez żadnych problemów i rodzą zdrowe dzieci, wręcz na zawołanie. Dla nas- niepłodnych- jest to ogromnie frustrujące i demotywujące. Jest co coś z czym nie mogę się pogodzić. Dlaczego ktoś kto pije, pali, zajada się fast foodami, a do tego nie chce mieć dziecka, otrzymuje ten dar ot tak, a my, mimo tego, ze jestesmy na to gotowi emocjonalnie, fizycznie i materialnie musimy tyle wycierpieć. Wiem, że świat nie jest sprawiedliwy, każdy z czymś się zmaga, ale w tym wypadku uważam, że rodzicielstwo jest tak ważną, odpowiedzialną rzeczą, że dostąpić go powinny osoby które tego pragną z całego serca. A tak się niestety nie dzieje. Przez trzy lata starań towarzyszy mi żal i przykrość, z którymi nie umiem sobie poradzić. Pytanie „dlaczego to nie my?” zadaję sobie niemal codziennie. 🙁