Odpowiedz do: Na kawie z prof. Rafałem Kurzawą

Martitaj
Participant

Witam, bardzo proszę o poradę. Jesteśmy po 3 procedurach: 1- 6 komórek tylko jeden transfer, 2- 8 komórek ani jedna się nie zapłodniła, 3-12 komórek i tylko jeden transfer. Moje komórki nie chcą się zapładniać. Czy tylko i wyłącznie spowodowane jest to moim wiekiem, że po prostu są one już za “stare”? Ja mam 38, mąż 42. AMH 1,5. Nie znaleziono u mnie żadnych nieprawidłowości, brak przyczyny niepłodności, wszystkie możliwe badania wykonane i prawidłowe (hormonalne, genetyczne itp.)U męża obniżone parametry nasienia: koncentracja- 65 mln, ruch postępowy- 40%, morfologia-4%, zaburzona integralność chromatyny- 19%. Zdaję sobie sprawę, że nasza sytuacja wygląda tragicznie dlatego nie wiem czy jest sens podchodzenia do kolejnej procedury, jaki podjąć kolejny krok, czy można jeszcze coś zrobić? Czy jest jakaś alternatywa? Lekarze już za bardzo nie chcieli robić tej 3 procedury, ale ja się uparłam. Czy statystycznie dużo jest par, które mimo wielu prób zostają bezdzietni? Boję się, że to nas czeka. Dlaczego w przypadku In-vitro z reguły się mówi tylko o wygranych? Nie umiem wytłumaczyć rodzinie dlaczego się nie udaje, ludzie nie będący w temacie myślą, że In-Vitro jest ostatnią deską ratunku i jak nic innego nie pomaga to ta metoda pomoże w 100%.