Odpowiedz do: Na kawie z prof. Rafałem Kurzawą

MagdalenaBZ
Participant

Dzień dobry Panie Profesorze. Przygotowuje się do pierwszego transferu (crio). W trzech procedurach uzyskaliśmy łącznie tylko 3 zarodki, z czego po PGD 2 prawidłowe genetycznie. Mimo tego, ze to pierwszy transfer, nie mamy wielu kolejnych szans, ponieważ ja (34 l) źle odpowiadam na stymulację (1 procedura 2 komórki, druga 4 komórki, trzecia 3 komórki; przy dawkach Menopuru 350-375), mimo iż AMH na poziomie 1,4. W historii mam leczenie immunologiczne ze względu na zapalenie tkanki łącznej, immunolog zalecała wcześniej heparynę przed transferem ze względu na poziom białka S na granicy normy, lekarz jednak uznał ze nie ma wskazań. Wykonałam badania: czynnik v (r2) Heterozyg., MTHFR heterozyg., PAI heterozyg. Oraz w kierunku celiakii- HLA-DQ2 obecny, HLA DQ8 obecny. Czy Pan Profesor zalecalby w tym przypadku heparynę przed transferem? Czy miałby Pan jeszcze jakieś zalecenia? Wiem, ze w standardach postępowania to szybko np. Na w.w badania, jednak w naszym przypadku nie będzie wielu szans, w których można sprawdzać jak pójdzie transfer. Wykorzystaliśmy dofinansowanie do procedur i leków, ponadto kolejne procedury nie przyniosą raczej innych rezultatów. Z góry serdecznie dziękuje za wskazówki.