Odpowiedz do: Na kawie z prof. Rafałem Kurzawą

Lena 35
Participant

Ponawiam pytanie bo nie było odczytane ostatnio. Można skrócić 😜
Dzień dobry Panie doktorze, chciałabym się zapytać co może być przyczyną niepowodzenia,a mianowicie staramy się z mężem o dziecko od prawie 5 lat, w tym czasie mąż przeszedł nowotwór pecherzykowy tarczycy -został usunięty całkowicie 1plat bierze Euthyrox 75 i hormony są w normie, mąż ma również żyli powózka nasiennego (w klinice odradzono nam operacje dlatego, że to nic nie da), ma również IO bierze Glucophage xr 1000mg – pod kontrolą, ale – z dietą jest róróżnie jest otyły. Nasienie słabe – oligozoospermia koncentracja ok. 1 miliona, był u androloga przyjmował leki i teraz jest ok 5mil.Mąż lat 35. Ja również lat 35 podwyższona prolaktyna biorę dostinex puł tabletki na tydzień, hiperinsulinemia biorę siofir 3×500, problem z wchłanianiem żelaza – ferrytyna z 6 podniosła się na ok. 22 – szukamy przyczyny z dr, oraz mąż i ja suplementy witamina D, b12.kwas foliowy itp. Do sedna 😁 jesteśmy po 3 nieudanych podejsciach do in-vitro, (moje amh 0,29), udało się po stymulacji pobrać 1-2 pęcherzyki z czego była 1 komórka która prawidłowo się zapładniała, ale w 3-4 dobie przestała się prawidłowo dzielić. Tak naprawdę nie wiemy co jest tego przyczyną nikt nas nie skierował na dodatkowego badania oprócz tego co było potrzebne do procedury albo co wyczytałam sama w internecie. Kariotypy są w porządku. Aktualnie zmieniliśmy klinikę otrzymałam hormon wzrostu Omnitrope na 2 miesiace i zobaczymy czy coś pomoże, ale Pani doc. daje 10%szansy na powodzenia i skłania się bardziej do adopcji zarodka. Panie dr co Pan o tym myśli co możemy jeszcze zrobić? Czy ten hormon wzrostu może coś pomóc ? Naprawdę już nie wiemy co dalej… Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam. Dodam tylko że od wielu lat mam bolesne miesiaczki, ale nikt nigdy mnie nie skierował na badania pod kontem endometriozy. Jajniki drożne, brak operacji jakichkolwiek, nigdy nie byłam w ciąży.