Odpowiedz do: Na kawie z prof. Rafałem Kurzawą

MartaB
Participant

Dzień dobry Panie Profesorze,
Staramy się z mężem o dziecko od 3 lat. Mąż lat 37 – badania Nasienia włącznie z DFI idealne, ja właśnie skończyłam 30, 169 cm 58 kg, aktywna fizycznie, zbilansowana dieta. 1 miesiączka 13rż, wtórny brak miesiączki Od 15rż, od 17 rż przez 6 lat włączono antykoncepcję, jestem badana od 10 lat, 2 razy na oddziale endokrynologii szpitala UCK Gdańsk i 1 raz w Szpitalu bielańskim w Warszawie (wykluczano hiperprolaktinome), wykluczono wszystko poza pcos. Brak reakcji na 6 cykli z clomifenem, 6 cykli z letrozolem oraz zastrzykami 1xpregnyl 2xgonapeptyl skutkowało owulacja i endometrium powyżej 7mm ciąży brak, stad decyzja o in vitro. Z zapłodnionych 6 komórek 4 blastocysty 5.1.1 po PGD zostały 3. 2 transfery mrożone Nieudane. Procedury dodatkowe jedynie AH i badanie kurczliwości macicy. Pierwszy Transfer na cyklu sztucznym, w kolejnym zaczął się problem z przyrostem endometrium stad Włączono pabi dexametazon, cykl Byl stymulowany letrozolem 3×1 przez 5 dni plus sildenafil Endometrium 8mm, po transferze nie dostałam żadnych leków. W dniu transfery prg 13,4 2 DPt Prg 20,50 ale pojawiły się lekkie skurcze, 4 dpt prg 5,40 a już 5 Dpt Krwawienie. Za każdym razem Beta Hcg 0. Oboje mieliśmy genetyczne badania, ja dodatkowo immunologie I wszystko ok. Nie wykonano histeroskopii bo nie miałam żadnych zabiegów, ani stanów zapalnych. Czekam na wyniki biopsji. Zastanawiam się nad badaniem poziomu cytokin. Co Wg Profesora możemy jeszcze zrobić Żeby zwiększyć szanse na ciąże z ostatniego zarodka?