Odpowiedz do: Goście specjalni Kawiarenki Płodności: dr n. med. Katarzyna Olszak-Wąsik i dr n. med. Wojciech Kolawa

Olga Ka
Participant

Dzień dobry, wykonałam badania: AMH (5,39 ng/ml; 33 lata), prolaktyna, estradiol, progesteron (oraz ich stosunek w 5,7 i 9 dni po owulacji), TSH, FSH, LH, ft3, ft4, kortyzol, homocysteina, żelazo, ferrytyna, D3, testosteron, ATPO, SHBG, DHA-S, androstendion, 17ohp, krzywa cukrowa (glukoza + insulina), Ca-125, antykoagulant tocznia (+reszta badań z krwi dot. zakrzepicy, pakiet V Leiden), kariotyp (oboje), KIR, HLA-C (mąż), cytokiny (TNF alfa w normie), komórki NK (z krwi 8%). Chlamydia, Mycoplazma, Ureoplazma wykluczone. USG tarczycy nie wykazało żadnych nieprawidłowości. Mąż MSOME, SCD, HBA, rozszerzone badanie nasienia wraz z posiewem. Drożność potwierdzona w badaniu HYCOSY (przy użyciu kontrastu). Wszystkie wyniki są dobre poza KIR AA (ale mąż ma HLAC1C1), PAI i MTHFR hetero, hiperinsulinemia (bez IO) u mnie – czy to mogą być powody porażek (biorę metforminę od pół roku i acard 75). W tym tygodniu idę na histeroskopię. Endometrioza w zasadzie wykluczona (brak objawów + badanie w klinice specjalizującej się w endo, ale bez laparoskopii). Czy warto wykonać jeszcze jakieś badania? Co Państwo by zalecili – badać coś/czy IVF? Nigdy w ciąży nie byłam (ponad 3 lata starań). Podeszłam do stymulacji clo, w której powstało aż 5 pęcherzyków przy standardowym dawkowaniu (po 1 tabletka 5 dni).