Gość specjalny prof. Kurzawy – dr Marta Sikora-Polaczek, Dyrektor Laboratoriów IVF TFP Polska.

Zarejestruj się

Witaj w Kawiarence Płodności. W czym możemy Ci pomóc?

W naszej Kawiarence dostaniesz wszystko, czego potrzebujesz, by spełnić marzenie o Dziecku. Rozgość się i znajdź „stolik” dla siebie. Serwujemy wiedzę najlepszych ekspertów, wsparcie psychologów, pomoc na każdym etapie starań o ciążę. U nas poczujesz się swobodnie i bezpiecznie – bez oceniania i hejtu. Poznasz tu ludzi, którzy w pełni Cię zrozumieją. Pamiętaj, u nas nie ma złych pytań na temat (nie)płodności – wszystkie są ważne i na wszystkie dostaniesz odpowiedź. Zadawaj je naszym Ekspertom śmiało! Zapraszamy do środka – zawsze, kiedy potrzebujesz.

Partnerzy merytoryczni

Zapraszam

prof. Rafał Kurzawa
Dyrektor Medyczny TFP Fertility Poland

Viewing 5 reply threads
 • Autor
  Wpisy
  • #32523

    

   Szanowni Państwo,
   już 19.11.2020 r. gościem specjalnym prof. Rafała Kurzawy  – dyrektora medycznego TFP Polska, będzie dr Marta Sikora-Polaczek, Dyrektor Laboratoriów IVF TFP Polska.

    

   Tutaj można pozostawić swoje pytanie do naszych wybitnych Ekspertów

    

    

    

   Obserwuj  nasze kanały SM,  poinformujemy Cię, kiedy można oczekiwać odpowiedzi na zadane pytanie 
   nieplodni_razem: https://www.instagram.com/nieplodni_razem/?hl=pl                              
   vitrolive_tfp_polska: https://www.instagram.com/vitrolive_tfp_polska/?hl=pl
   Niepłodni Razem: https://www.facebook.com/nieplodnirazem
   Vitrolive: https://www.facebook.com/Vitrolive

  • #32556

   Ginger
   Participant

   Dzień dobry.
   Z dwóch zapłodnionych komórek jajowych mamy 1 blastocyste z 7. doby. Oba zarodki od drugiego dnia rozwijały się wolniej niż trzeba. W czym może tkwić przyczyna “leniwych” zarodków? W jakości nasienia czy bardziej komórki jajowej? Dlaczego hodowla była przedłużona akurat do 7.doby, a nie np. do 6 czy 8? Czy często zdarzają się ciaże z blastocyst z 7.doby?
   Dziekuje za odpowiedź i pozdrawiam.

  • #32583

   Ethy
   Participant

   Mam 29 lat – od 11 lat żyje z diagnozą PCOS. Od sierpnia 2020 roku biorę metformine w dawce 2000 na dobe (Glucophage xr). Mam regularne cykle około 31-33 dni. W 16 dniu cyklu poszłam na monitoring owulacji do innego ginekologa niż dotychczas – stwierdził, że moje Jajniki wyglądają prawidłowo, bez śladu PCOS. Czy to możliwe, że metformina wpłynęła na praiwdlowy obraz jajnikow?
   Podczas tego USG lekarz stwierdził, że jest pęcherzyk dominujący i może mam owulację tego dnia albo będę mieć za kilka dni. Wynik estradiolu tego dnia to 94. Czy jest jakaś metoda konkretnego stwierdzenia kiedy dokładnie owulacja nastąpiła? Myślałam,że taka metodą jest monitoring USG, ale dostałam właśnie takie niezbyt konkretne informacje.
   Pomimo tego, że ten ginekolog stwierdził, że mam swoje owulacje to wypisał mi lek na stymulację jajeczkowania – Closytibegyt. Czy w moim przypadku powinnam starać się naturalnie czy zacząć brać Clo od kolejnego cyklu? Moje starania o ciążę trwają drugi cykl.

  • #32584

   Miskaasko
   Participant

   Dzień dobry, Panie doktorze jestem po nieudanym transferze, mam 32 lata, maz 42, o ciąże staramy się od 3 lat, diagnoza to słabe nasienie męża i z mojej strony pai hetero oraz mthfr heterozygotyczne, podwyższona homocysteina która aktualnie zbiłam do 5,4 modulatorem, pozostałe badania jak kariotypy, histeroskopia, antykoagulant toczniowy, krzywe itp w normie. Do poprzedniego transferu nie miałam heparyny ponieważ mutacje badałam po nieudanym transferze. Zostały nam dwa zarodki, doktor zaproponował transfer dwóch blastocyst z 5 i 6 doby. Mam ogromne obawy czy w takiej konfiguracji kiedy jest różnica w dniach transfer może się powieść i czy w ogóle transferuje się zarodki Z rożnej doby. Proszę o informację czy takie rozwiązanie się stosuje.

  • #32596

   Anna77
   Participant

   Czy można poprawić morfologie nasienia jeśli wynosi 0%? Jak to zrobić?

  • #32597

   Anna77
   Participant

   Co to oznacza, że w morfologii plemników 100% ma nieprawidłową budowę główki? Czy to wiąże się np ze złym DNA lub że taki plemnik jest niezdolny do zapłodnienia komórki?

Viewing 5 reply threads

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.