Męskie sprawy – badanie nasienia, andrologia, urologia

Zarejestruj się

Witaj w Kawiarence Płodności. W czym możemy Ci pomóc?

W naszej Kawiarence dostaniesz wszystko, czego potrzebujesz, by spełnić marzenie o Dziecku. Rozgość się i znajdź „stolik” dla siebie. Serwujemy wiedzę najlepszych ekspertów, wsparcie psychologów, pomoc na każdym etapie starań o ciążę. U nas poczujesz się swobodnie i bezpiecznie – bez oceniania i hejtu. Poznasz tu ludzi, którzy w pełni Cię zrozumieją. Pamiętaj, u nas nie ma złych pytań na temat (nie)płodności – wszystkie są ważne i na wszystkie dostaniesz odpowiedź. Zadawaj je naszym Ekspertom śmiało! Zapraszamy do środka – zawsze, kiedy potrzebujesz.

Partnerzy merytoryczni

Zapraszam

prof. Rafał Kurzawa
Dyrektor Medyczny TFP Fertility Poland

Viewing 3 reply threads
 • Autor
  Wpisy
  • #30657

   Zapraszamy do rozmowy 🙂

  • #30923

   Tams
   Participant

   Czym kierować się przy wyborze suplementu diety poprawiającego jakość nasienia? Na rynku figuruje sporo preparatów, jakie będą najlepsze? Czym się kierować? Czy jeszcze w jakiś sposób poza unikaniem przegrzewania, aktywnością fizyczną, odpowiednią ilością snu, unikaniem stresu i unikaniem palenia można poprawić parametry?

  • #31820

   karomanka
   Participant

   Hej, najlepiej byłoby wykonać badania, sprawdzić jakie są niedobory i kierować się chęcią ich uzupełnienia. Najlepszy preparat, to będzie właśnie ten, który je wyeliminuje. Często polecane są kompleksy witaminowe jak np Fertilman czy Profertil, a czasem i pojedyncze witaminy, zależy jaki jest problem i na które parametry chcemy wpływać. Do tych sposobów, które wymieniłaś dodałabym jeszcze unikanie alkoholu. Aktywność fizyczna jest wskazana, ale też nie każda.
   Zadałaś bardzo ogólnikowe pytanie, więc ciężko konkretnie coś doradzić.

  • #31867

   Olgakowalska
   Participant

   Mężowi wyszło tylko 2 procent plemników o prawidłowej budowie, ale defragmentacja wyszla mu niewielka. Liczba plemników z defragmentowanym DNA wyszła mu 12%, reszta byla prawidłowa. Czy plemnik o nieprawidlowej budowie np główki witki czy wstawki jest zdolny do zaplodnienia? I drugie pytanie czy taka jakość nasienia może prowadzić do ciąż biochemicznych?

Viewing 3 reply threads

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.