Karpi

Odpowiedzi forum utworzone

Przeglądają 3 wpisy - 1 przez 3 (z 3 w sumie)
 • Autor
  Wpisy

 • Karpi
  Participant

  Pani Dario, dziękuję za słowa otuchy. Rzeczywiście potrzebujemy czasu zarówno ja jak i mąż, który zawsze był pozytywnie nastawiony a dziś bardzo się podłamał tym, że nie mamy szansy na wspólne genetycznie dziecko. Musimy jeszcze zebrać siły do walki. Pozdrawiam serdecznie


  Karpi
  Participant

  Dzień dobry, właśnie wróciłam do domu po 2 punkcji. Po raz drugi nie było ani jednej komórki i lekarz powiedział, żeby już rozważyć dawstwo bo on nie widzi rozwiązania. Od jakiegoś czasu się nad tym zastanawiałam, że zapewne wykorzystam wszystkie możliwości jakie będą jednak jak człowiek staje już oko w oko z tą sytuacją pojawiają się obawy. O to, że dziecko nie będzie do mnie podobne, że nie zauważ u niego moich cech i czy kiedyś nie będę tego żałować. I kolejna obawa o to, czy będę czuła się matką. Czy da się te lęki oswoić i nastawić się do tego psychicznie by tak nie myśleć? Z góry dziękuję za odpowiedź bo bardzo potrzebuję wsparcia.

  w odpowiedzi na: Na kawie z prof. Rafałem Kurzawą #30749

  Karpi
  Participant

  Dzień dobry, Panie Profesorze. Chciałam zapytać czy to możliwe żeby mój organizm nie produkował oocytów? Niestety już 2 raz podczas stymulacji przed samą punkcją spada poziom estradiolu. (pierwsza próba krótki protokół gonal 150 i cetrotide a estradiol z ok 900 spadł do 250, obecna próba długi protokół gonapeptyl i mensinorm 150 a estradiol z 300 spadł do 100). Podczas pierwszej punkcji nie było ani jednej komórki przy kilkunastu pęcherzykach. Kolejna punkcja czeka mnie jutro. Mam PCO, endometriozę I stopnia oraz hashimoto.Jakie leczenie można jeszcze podjąć lub co zbadać? Czy jest wogóle szansa na uzyskanie własnych oocytów czy tylko adopcja wchodzi w grę? Będę wdzięczna za informację.

Przeglądają 3 wpisy - 1 przez 3 (z 3 w sumie)