Miejski program in vitro 2021: nadal są wolne miejsca! Zgłoś się po dofinansowanie!

Łódź od 2016 roku nieustannie realizuje Program dofinansowania do leczenia in vitro. Po tym, jak rząd wstrzymał refundację do zapłodnienia pozaustrojowego, ciężar tej pomocy wzięły na siebie samorządy. Od 2021 r w Łodzi uruchomiono drugą edycję programu na lata 2021-2025. Do tej pory zakwalifikowało się już 171 par, ale wciąż są jeszcze wolne miejsca.

Dofinansowanie in vitro w Łodzi – szczegóły programu

Realizowany ze środków budżetu miasta „Miejski program in vitro dla Łodzi” wszedł w życie w 2021 i trwać będzie do 2025 roku. W każdym roku trwania na dofinansowanie zabiegów miasto wyda co najmniej 1 mln zł.

Do realizacji programu wybrane zostały dwie placówki: Gameta w Rzgowie i Salve Medica w Łodzi.

Założenia programu:

  • Udział mogą wziąć pary w związku partnerskim lub pary w związku małżeńskim,
  • Do programu zostaną zakwalifikowane pary, które nie mogą zrealizować planów rozrodczych poprzez naturalną koncepcję (przy czynniku pierwotnie kwalifikującym do IVF) lub po nieefektywnym leczeniu zachowawczym lub chirurgicznym,
  • Wiek kobiety między 20-40 lat (jeśli w ocenie biochemicznej i ultrasonograficznej mają one szansę na stymulację mnogiego jajeczkowana (AMH powyżej 0,7 ng/ml i co najmniej trzy pęcherzyki w jajniku),
  • Warunkowo do programu mogą zostać zakwalifikowane pary, w których kobieta jest w wieku do 42 lat i stężenie AMH jest równe lub przekracza 1,2 ng/ml,
  • W dniu kwalifikacji para mieszka i rozlicza podatki w Łodzi od co najmniej 3 miesięcy,
  • Refundowane będą maksymalnie 3 zabiegi,
  • Kwota dofinansowania: 5 tys. zł na każdy zabieg,
  • Udział w programie mogą brać także osoby korzystające z dofinansowania w programie 2016-2020,
  • Szybkiej kwalifikacji podlegają pary ze schorzeniem wymagającym leczenia gonadotoksycznego np. nowotworowym, w celu zachowania płodności do mrożenia gamet lub zarodków (kobiety w wieku od 18 do 38 roku życia).

 

Przeczytaj także: In vitro krok po kroku. Specjalista obala mity na temat zapłodnienia pozaustrojowego

Poprzednia edycja – 301 urodzonych dzieci!

W pierwszym „Miejskim programie in vitro dla Łodzi” odnotowano 301 urodzony dzieci, w tym 17 par bliźniąt. W ciągu 5 lat trwania programu udział w nim wzięły 793 pary zmagające się z niepłodnością. Miasto przeznaczyło na ten cel 4 mln 500 tys. zł.

Od razu po zakończeniu edycji 2016-2020 uruchomiono kolejny program na lata 2021-2025.

Na terenie województwa łódzkiego realizowana jest także „Kampania na rzecz wspierania osób dotkniętych niepłodnością z wykorzystaniem metod zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Gminy Aleksandrów Łódzki w latach 2020-2025” na lata 2021-2022.

Gdzie szukać informacji?

Nabór do drugiej edycji wciąż trwa. Osoby niepłodne bezskutecznie starające się o dziecko mogą skorzystać z dofinansowania jeszcze w tym roku. W celu zgłoszenia chęci udziału w programie należy zgłosić się bezpośrednio do realizatora, tj. Szpitala Gameta w Rzgowie lub szpitala Salve Medica w Łodzi.

 

GAMETA – SZPITAL Sp. z o.o. i Wspólnicy Sp. k.

gameta.pl/gameta-lodz/

Rzgów, ul. Rudzka 34/36

tel. (42) 645 77 77.

SALVE MEDICA Sp. z o.o. Sp. k. 

salvemedica.pl

Łódź, ul. Szparagowa 10

tel. (42) 254 64 10. 

 

Źródło i grafiki: https://uml.lodz.pl/miejski-program-in-vitro-dla-lodzi/

 

POLECAMY TAKŻE:

Od czego zależy SUKCES? Skuteczny transfer zarodków

 

 


Redaktorka i korektorka językowa. Pisze od kiedy pamięta, a w międzyczasie zajmuje się tropieniem zagubionych przecinków i poprawianiem błędów ortograficznych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *