Naprotechnologia – MZ wybrał zespół specjalistów do projektu dot. zdrowia prokreacyjnego

Konstanty Radziwiłł, ówczesny minister zdrowia, powołał już zespół specjalistów, aby opracować projekt programu z zakresu zdrowia prokreacyjnego.

Na czele zespołu stoi wiceminister Jarosław Pinkas, a jego zastępcą jest prof. Krzysztof Kula z Katedry Andrologii i Endokrynologii Płodności Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W składzie zespołu są także konsultanci krajowi w dziedzinach: pielęgniarstwa ginekologicznego i położniczego – Leokadia Jędrzejewska, położnictwa i ginekologii – prof. Stanisław Radowicki, endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości – prof. Robert Spaczyński i perinatologii – prof. Mirosław Wielgoś.

Członkiem zespołu jest również konsultant województwa mazowieckiego w dziedzinie endokrynologii – prof. Wojciech Zgliczyński, a także naukowcy: dr n. med. Magdalena Nehring-Gugulska, prof. Krzysztof Szaflik z Kliniki Ginekologii, Rozrodczości i Terapii Płodu Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi oraz prof. Krzysztof Sodowski ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Zespół wspierać będą przedstawiciele organizacji pozarządowych: prezes Związku Dużych Rodzin Trzy Plus – Joanna Krupska oraz członek zarządu Fundacji Mamy i Taty Paweł Woliński. Wśród członków zespołu znalazły się także: dyrektor Departamentu Matki i Dziecka MZ – Dagmara Korbasińska, a także Joanna Lukosek oraz Anna Maria Rutkowska.

Niewykluczone jest wsparcie osób spoza wybranego zespołu. Warto dodać, że członkom zespołu nie przysługuje wynagrodzenie za udział w jego posiedzeniach.

Powołany zespół ma być odpowiedzialny za opracowanie projektu celu operacyjnego Narodowego Programu Zdrowia, ukierunkowanego na promocję zdrowia prokreacyjnego.

źródło: wyborcza.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *