Warsztaty Obudź w sobie życie

Obudź w sobie życie! Ruszają zapisy na wiosenne bezpłatne e-warsztaty dla par starających się o ciążę

Partnerem merytorycznym e-warsztatów jest klinika InviMed

Obudź w sobie życie na wiosnę! Ruszają zapisy na bezpłatne e-warsztaty dla par starających się o dziecko 6 i 20 marca. Zapraszamy wszystkich, którzy dopiero rozpoczynają leczenie niepłodności, jak również te pary, które mają już za sobą diagnostykę, a nawet niepowodzenie in vitro. W tej edycji e-warsztatów możesz wybrać poziom zaawansowania. 

„Obudź w sobie życie” – duży krok do macierzyństwa

 

 

Warsztaty „Obudź w sobie życie” obudziły życie (dosłownie i w przenośni) w tysiącach kobiet w całej Polsce. Od 2017 roku udział w spotkaniach stacjonarnych wzięło blisko 2000 pań. Wszystkie miały jeden cel: zostać mamą. I tak też się stało w wielu przypadkach.

Tak, wiemy, że nie zawsze leczenie przynosi od razu efekt w postaci ciąży! Wiele par na upragnione dwie kreski czekało kilkanaście miesięcy, a nawet kilka lat. Przyczyn niepowodzeń leczenia niepłodności jest wiele, ale jak zapewniają lekarze – z każdej „porażki” można wyciągnąć – także medyczne – wnioski.

NIE PODDAWAJ SIĘ! – to najgorsze, co możesz zrobić, nawet po kilku nieudanych próbach leczenia. ZAPISZ SIĘ NA WARSZTATY i OBUDŹ W SOBIE ŻYCIE!

 

Sylwia Bentkowska

Sylwia Bentkowska,  pomysłodawczyni Obudź w sobie życie!

 

Pomysłodawczynią i organizatorką warsztatów jest Sylwia Bentkowska, założycielka serwisu www.plodnosc.pl, a także założycielka i prezes Fundacji poMOC dla Płodności, która sama kiedyś wygrała z niepłodnością i teraz pragnie wspierać inne pary starające się o dziecko.

Na przekór przeciwnościom – idź po swoje!

Niepłodność daje w kość, a leczenie nie tylko mocno odciska się na ciele, ale także psychice, relacjach i… portfelu. Doskonale wiemy, że przedłużająca się niezamierzona bezdzietność rodzi smutek, bezradność, frustrację, złość, jest także przyczyną depresji. Wiedza, jak sobie z tym wszystkim radzić, to nieoceniona pomoc na każdym etapie starań o dziecko!

Właśnie dlatego powstał ogólnopolski cykl warsztatów edukacyjnych dla osób starających się o ciążę i leczących niepłodność OBUDŹ W SOBIE ŻYCIE.  

Więcej o Obudź w sobie życie >>> https://plodnosc.pl/warsztaty/

 

Poprzez organizowane warsztaty chcemy Wam pomóc skrócić drogę do upragnionej ciąży, zapewniając dostęp do wiedzy najlepszych lekarzy specjalistów w Polsce. Dzięki spotkaniom z nimi, macie możliwość nie tylko dowiedzieć się więcej o diagnostyce i leczeniu niepłodności, ale także skonsultować swój problem, dostać wskazówki, a także motywację do nieustawania w dążeniu do celu.

E-warsztaty, bo zdrowie jest najważniejsze

Ze względu na trwającą wciąż sytuację epidemiologiczną związaną z wirusem SARS-CoV-2 i Covid-19 oraz wieloma obostrzeniami  i koniecznością działań z zachowaniem reżimu sanitarnego nie możemy spotkać się na takich samych zasadach jak dotychczas. Zapraszamy Was jednak po raz kolejny do przestrzeni online. Obudź w sobie życie w wersji e-warsztatów z pewnością Was nie rozczarują, co potwierdzić mogą uczestnicy poprzednich edycji online’owych.

e-Warsztaty organizujemy we współpracy i z nieocenionym wsparciem merytorycznym Kliniki InviMed. Udział w spotkaniach online wezmą udział najlepsi specjaliści z zakresu medycyny rozrodu, którzy nie tylko omówią problemy związane z niepłodnością, ale też odpowiedzą na Wasze pytania, każdy przypadek traktując indywidualnie.

Podobnie jak podczas stacjonarnych warsztatów, uczestnicy wezmą również udział w zajęciach z coachem, psychologiem oraz dietetykiem. Będzie czas na merytoryczną wiedzę, konsultacje ze specjalistami, pracę z emocjami i wsparcie psychologiczne.

e-Warsztaty są bezpłatne, ale ilość miejsc jest ograniczona.

CO DADZĄ CI E-WARSZTATY OBUDŹ W SOBIE ŻYCIE?

Przede wszystkim pewność, że warto leczyć niepłodność!

 • Spotkasz się z najlepszymi specjalistami z wiodącej kliniki niepłodności InviMed całkowicie za darmo.
 • Dostaniesz wiedzę, wskazówki medyczne i możliwość indywidualnej porady dotyczącej Twojego osobistego przypadku.
 • Poznasz krok po kroku etapy diagnostyki niepłodności, a także wiedzę na temat metod leczenia z uwzględnieniem przyczyn i wskazań.
 • Dzięki sesji z psychologiem i coachem niepłodności, odzyskasz siły psychiczne i nauczysz się radzić z trudnymi emocjami w trakcie leczenia niepłodności. Poznasz techniki radzenia sobie ze stresem, a także wzmacniania relacji z partnerem

Warsztaty dedykowane są wszystkim osobom, które chcą zostać rodzicami, ale zmagają się z trudnościami w poczęciu dziecka.

DOPIERO ZACZYNASZ LECZENIE? A MOŻE MASZ JUŻ ZA SOBĄ NIEUDANE IN VITRO? Nasze warsztaty skrojone są na miarę konkretnych potrzeb.

Mając świadomość, że wiele par stoi dopiero u progu diagnostyki i leczenia niepłodności, inne zaś są już stałymi pacjentami w klinikach i mają za sobą podstawową diagnostykę, leczenie, a nawet nieudane in vitro – przygotowaliśmy dwa poziomy warsztatów OBUDŹ W SOBIE ŻYCIE: dla początkujących oraz zaawansowanych. W obu przypadkach poprowadzą Was najlepsi specjaliści z Klinik InviMed.

Podczas warsztatów dla początkujących 20.03 (sobota) dowiesz się:

 

 • Kiedy rozpocząć diagnostykę w kierunku niepłodności?
 • Jakie objawy, oprócz braku ciąży, powinny skłonić do wizyty u specjalisty?
 • Jak wygląda leczenie niepłodności przed pierwszą procedurą in vitro?
 • Jakie i kiedy badania powinna wykonać kobieta, a jakie mężczyzna?
 • Jak się przygotować do pierwszej wizyty u specjalisty leczenia niepłodności?
 • Jak krok po kroku wygląda leczenie za pomocą in vitro?
 • Czym się różnią i jakie są wskazania do inseminacji i in vitro?
 • Jak styl życia może wpływać na skuteczność starań o ciążę?
 • Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny test pokazuje jedną kreskę?

Podczas warsztatów dla zaawansowanych 6.03 (sobota) dowiesz się:

 

 • Jak wygląda rozszerzona diagnostyka niepłodności?
 • Jakie leczenie wdraża się po nieudanej metodzie in vitro?
 • Jak immunologia i genetyka wpływają na niepowodzenia starań o ciążę?
 • Jakie metody zwiększają szanse na sukces in vitro?
 • Jakie badania warto wykonać po dotychczasowym nieudanym leczeniu?
 • Kiedy rozważać zapłodnienie z komórkami dawców?
 • Jak radzić sobie z trudnymi emocjami w trakcie przedłużających się starań o ciążę

Ponadto uczestnicy warsztatów 6 marca dostaną od Partnera wydarzenia firmy Polski Lek pełnowartościowe produkty w postaci suplementu diety ActiFolin®, który jest przełomowym preparatem zawierającym złożone źródło folianów: kwas foliowy oraz dodatkowo aktywną, gotową do wykorzystania formę folianu IV generacji, specjalnie dla tych kobiet, które mogą mieć problem z przyswojeniem tradycyjnego kwasu foliowego. To ważne zwłaszcza dla kobiet mających mutację genu MTHFR oraz starających się o ciążę.

OBUDŹ W SOBIE ŻYCIE – KOGO ZAPROSILIŚMY

W e-warsztatach dla początkujących (20.03) udział wezmą:

Dr n. med. Beata Makowska (GDY) – Specjalista ginekolog-położnik

Dr n. wet. Marta Wojciechowska (GDY) – Starszy embriolog, ESHRE Senior Embryologist, kierownik laboratorium embriologicznego

Mgr Adrianna Barczyńska (KAT) – Dietetyk kliniczny

Joanna Płuciennik – Coach Kryzysowy

Łukasz Krasoń – Mówca Motywacyjny

W e-warsztatach dla zaawansowanych (6.03) udział wezmą:

Dr n. med. Patrycja Sodowska (KAT) – Specjalista ginekolog-położnik, endokrynolog

Mgr inż. Robert Szachoń (KAT) – Starszy embriolog, kierownik laboratorium embriologicznego

Mgr Adrianna Barczyńska (KAT) – Dietetyk kliniczny

Joanna Płuciennik – Coach Kryzysowy

Łukasz Krasoń – Mówca Motywacyjny

Jak się zapisać na e-warsztaty?

Wystarczy, że wypełnisz formularz zgłoszeniowy i wyślesz go do nas. W odpowiedzi mailowej otrzymasz link z zaproszeniem do wybranej wersji warsztatów: dla początkujących lub zaawansowanych, oraz instrukcje dotyczące logowania na platformie warsztatowej. O zbliżających się warsztatach poinformujemy Cię także za pomocą sms-a.

Czego potrzebujesz?

Wolnej soboty, dobrego nastawienia, otwartego umysłu, nadziei w sercu, a ponadto coś do pisania, by zanotować ważne dla Ciebie sprawy.

Nasze spotkania oparte są zarówno na wykładach prelegentów, jak i na aktywnej rozmowie z nimi i konsultacji online. Warsztat psychologiczny to z kolei praktyczne ćwiczenia i… „zadanie domowe”. Wszystko w czasie rzeczywistym, czyli Live.

W przerwach między panelami będziesz mieć możliwość poznania innych uczestników i wymienić się z nimi doświadczeniami i codziennymi problemami wynikającymi z niepłodności.

Jesteśmy różni, ale mamy WSPÓLNY CEL – POKONAĆ NIEPŁODNOŚĆ I ZOSTAĆ RODZICAMI!

Po warsztatach zapraszamy Cię do grupy Obudź w sobie życie – dla kobiet starających się o dziecko oraz (dla panów!) Męska poMOC – grupa dla ojców i mężczyzn starających się o dziecko na FB

NIE CZEKAJ

 

ORGANIZATOREM WYDARZENIA JEST

PARTNEREM MERYTORYCZNYM JEST

PARTNER I SPONSOR STRATEGICZNY 

 

Partner warsztatów 6 marca

 


Dziennikarka, redaktorka, absolwentka Polonistyki na UW. Woli słuchać niż mówić, biegać niż siedzieć, medytować niż dywagować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *