maluszek i mama - program in vitro w Zgierzu

Rusza program in vitro w Zgierzu! Zapisy już od 1 czerwca 2022

Rozpoczyna się planowany na lata 2022-2023 program in vitro w Zgierzu. Miasto już zabezpieczyło budżet na jego realizację. Z dofinansowania będzie mogło skorzystać około 10 par. Sprawdź, gdzie zgłosić się po wsparcie leczenia niepłodności dla mieszkańców Zgierza!

Program in vitro w Zgierzu rusza pełną parą

Decyzję o finansowaniu leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego zgierscy Radni podjęli w lutym tego roku. Po przygotowaniu wszystkich formalności i wyłonieniu realizatora program in vitro w Zgierzu rusza pełną parą! Już od 1 czerwca 2022 r. można składać wnioski o dofinansowanie.

Jak podano na stronie Urzędu Miasta Zgierz, na realizację projektu przeznaczono 103 tys. złotych. Oznacza to wsparcie dla około 10 par. Każda z nich będzie mogła skorzystać z dofinansowania w wysokości 5 tys. zł do jednej procedury. Warunkiem jest m.in. zamieszkanie i płacenie podatków na terenie Zgierza, wiek kobiety w granicach 20-40 lat, a także pozostawanie w związku małżeńskim lub partnerskim. Szybkiej kwalifikacji podlegają osoby ze schorzeniami nowotworowymi.

Leczenie niepłodności metodami zapłodnienia pozaustrojowego może być prowadzone w specjalistycznych ośrodkach, które zapewniają możliwość takiego leczenia oraz dysponują odpowiednią kadrą, doświadczeniem oraz stosowną aparaturą medyczną – mówi Renata Malinowska-Koralewska, rzecznik miasta i naczelnik Wydziału Zdrowia w Zgierzu.

Gdzie po dofinansowanie in vitro w Zgierzu

W 2022 r. program in vitro w Zgierzu realizuje klinika Salve Medica mieszcząca się przy ul. Szparagowej 10 w Łodzi. Placówka została wyłoniona przez władze miasta w drodze konkursu. Na stronie internetowej kliniki już znajduje się formularz kontaktowy, przez który można zgłaszać się po dofinansowanie.

Refundacja obejmie następujące usługi medyczne:

  • punkcja pęcherzyków jajowych,
  • znieczulenie ogólne podczas punkcji,
  • zapłodnienie pozaustrojowe,
  • nadzór nad rozwojem zarodków,
  • transfer zarodków do jamy macicy w cyklu stymulowanym i kriokonserwowanych w cyklu spontanicznym,
  • witryfikacja zarodków z zachowanym potencjałem rozwojowym,
  • przechowywanie zarodków kriokonserwowanych lub możliwość kriokonserwacji komórek jajowych.

Klinika Salve Medica zajmuje się zarówno kwalifikacją par, jak i przeprowadzaniem samych procedur. Każda para będzie mogła skorzystać z in vitro z wykorzystaniem własnych gamet lub adopcji zarodka bądź nasienia dawcy.

 

Źródło:
https://salvemedica.pl/blog/aktualnosci/zostalismy-realizatorem-programu-in-vitro-dla-mieszkancow-zgierza

https://tuzgierz.pl/wiadomosci-zgierz/w-zgierzu-rusza-program-leczenia-nieplodnosci-in-vitro-ktora-placowka-zajmie-sie-jego-realizacja/

ZOBACZ TAKŻE:

„Warto walczyć, bo nagroda jest najwspanialsza” Pierwsze dziecko urodzone dzięki programowi in vitro w Koszalinie!

 


Dziennikarka i redaktorka. Z wykształcenia filolożka, z pasji - miłośniczka polskich jezior i amatorka Nordic Walking. W rzadkich chwilach między pracą a rodziną pochłania literaturę XIX-wieczną i norweskie kryminały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *