Dofinansowanie in vitro w województwie lubuskim - 44 dzieci

W Lubuskiem padł rekord urodzeń dzięki dofinansowaniu in vitro!

Program in vitro będzie kontynuowany w 2022!

Dofinansowanie in vitro w województwie lubuskim w 2021 r. zaowocowało rekordową liczbą ciąż! Aż 42 pary doczekały się lub oczekują swojego upragnionego maleństwa. W tym dwie spodziewają się bliźniaków. Takie dobre wieści dotarły do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego wraz z zakończeniem roku, a co za tym idzie ze sprawozdaniem złożonym przez klinikę InviMed. W 2022 r. na realizację programu przeznaczono taką samą kwotę, jak w roku ubiegłym – 500 tys. zł.

Dofinansowanie in vitro w Lubuskiem

Zakończona 15 grudnia 2021 r. IV edycja Programu Polityki Zdrowotnej „Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego in vitro dla mieszkańców województwa lubuskiego w 2021 roku” okazała się szczęśliwa dla 42 z 97 par, które wzięły udział w inicjatywie samorządu. Wybrana do realizacji programu klinika zrealizowała 102 procedury in vitro. Na dzień 28 grudnia 2021 r. potwierdzono 42 ciąże. To rekord od początku realizacji dofinansowania in vitro w województwie lubuskim!

Początkowo po dofinansowanie zgłosiło się 156 par, jednak ze względu na przedłużającą się pandemię oraz inne osobiste przyczyny część z nich zrezygnowało. Przy czym powodem rezygnacji u części z nich była naturalna ciąża! Najwięcej uczestników pochodzi z Gorzowa Wielkopolskiego oraz z Zielonej Góry.

Wszystkie procedury oraz inne czynności związane z zapłodnieniem pozaustrojowym odbywały się w ścisłym reżimie sanitarnym i zgodnie ze wszelkimi zasadami bezpieczeństwa.

Kto skorzysta z dofinansowania in vitro w Lubuskiem w 2022 r.

W 2022 r. program samorządu województwa będzie kontynuowany. Przeznaczono na niego taki sam budżet jak w roku ubiegłym – aż 500 tys. zł. Kryteria uczestnictwa nie różnią się od tych określanych standardowo w takich programach. To przede wszystkim zamieszkanie i zameldowanie na terenie województwa lubuskiego, wiek kobiety pomiędzy 20 a 40 lat, rok bezowocnych starań, a także spełnienie ustawowych warunków podejścia do in vitro w ramach dawstwa partnerskiego. Do procedury można podejść także w ramach dawstwa innego niż partnerskie lub skorzystać z dawstwa zarodka.

Coraz więcej ciąż w Lubuskiem!

Program dofinansowania in vitro w województwie lubuskim z roku na rok przynosi coraz więcej zdrowych ciąż. Rok 2018 zaowocował urodzeniem sześciorga małych Lubuszan. Rok później maluszków było już 20, a w 2020 r. – 31.

Warto też wspomnieć, iż klinika InviMed realizuje w 2022 r. także program dofinansowania in vitro dla Gorzowa Wielkopolskiego będący inicjatywą Rady Miasta. Szczegóły dotyczące uczestnictwa można znaleźć na stronie kliniki www.invimed.pl

 

 

Źródło:
https://www.portalsamorzadowy.pl/ochrona-zdrowia/rekordowa-liczba-urodzen-w-wyniku-in-vitro-w-lubuskiem,341130.html

https://www.invimed.pl/file/478ddc6f-0580-11ec-8b8b-00505699b3bd

 

PRZECZYTAJ: Skuteczne przygotowania do ciąży – fakty i mity

Skuteczne przygotowania do ciąży – fakty i mity

 


Dziennikarka i redaktorka. Z wykształcenia filolożka, z pasji – miłośniczka polskich jezior i amatorka Nordic Walking. W rzadkich chwilach między pracą a rodziną pochłania literaturę XIX-wieczną i norweskie kryminały. W serwisie plodnosc.pl jest odpowiedzialna za obszar niepłodność, starania – dofinansowanie do in vitro, dieta propłodnościowa, dziecko, ciąża. Email: anna.kruk@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *