dofinansowanie in vitro w Lubuskiem

Ruszył nabór na dofinansowanie in vitro w Lubuskiem! Sprawdź, gdzie złożyć wniosek

Program polityki zdrowotnej leczenia niepłodności w Lubuskiem każdego roku przynosi piękne rezultaty – rodzą się kolejne maluchy, a wiele innych par spodziewa się dziecka! Od 24 marca 2022 r. można już składać wnioski o dofinansowanie in vitro w województwie lubuskim. Budżet to prawie pół miliona złotych!

Refundacja in vitro w Lubuskiem – miasto wybrało realizatora

To już piąta edycja realizowanego przez samorząd województwa programu leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców województwa lubuskiego. W ramach czwartej edycji z in vitro skorzystał niemal 100 par. Dzięki dofinansowaniu in vitro w Lubuskiem w 2021 r. na świat przyszło już czworo małych Lubuszan, a kolejne maleństwa są w drodze!

W 2022 r. na ten cel zabezpieczono budżet w wysokości 497 tys. zł. Wybrano też podmiot medyczny, któremu powierzono zadanie kwalifikacji par oraz wykonywanie samych procedur. W tym roku jest to ogólnopolskie Centrum Bocian.

W regionie lubuskim stawiamy nie tylko na infrastrukturę i sprzęt wysokospecjalistyczny, ale przede wszystkim na wczesną diagnostykę i profilaktykę. In Vitro to jedna z najbardziej skutecznych metod leczenia niepłodności. Samorząd województwa już piąty rok dofinansowuje tę metodę leczenia. Efekty są! Do tej pory w ramach naszego programu od 2018 roku urodziło się 61 dzieci – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak.

Dofinansowanie in vitro w województwie lubuskim

Każda z zakwalifikowanych do programu par będzie mogła skorzystać z maksymalnie 3 procedur. Limit ten dotyczy łącznie wszystkich edycji samorządowego programu.

Warunkiem skorzystania z dofinansowania in vitro jest zamieszkanie i zameldowanie na terenie województwa lubuskiego. Wiek kobiety musi mieścić się w zakresie 20-40 lat. Para musi też mieć na swoim koncie przynajmniej rok bezskutecznych starań o ciążę naturalną, jak również spełniać kryteria podjęcia terapii metodą in vitro w ramach dawstwa partnerskiego lub innego niż partnerskie, lub przystąpienia do procedury dawstwa zarodka.

Pary zainteresowane dofinansowaniem in vitro w województwie lubuskim mogą zgłaszać się do jednej z Klinik Leczenia Niepłodności, Ginekologii i Położnictwa Bocian:

Szczecin, ul. Plac Brama Portowa 1, tel. +48 91 443 99 33

Białystok, ul. Akademickiej 26, tel. +48 85 744 77 00

Warszawa, ul. Stawki 2a lok. 7, tel. +48 22 300 50 90

Katowice, ul. Dąbrówki 13, tel. +48 32 701 04 60

Poznań, ul. Dąbrowskiego 77A, tel. +48 61 635 00 55

Rejestracja działa 6 dni w tygodniu w godzinach 8.00-20.00. Zgłoszenia można składać osobiście lub telefonicznie.

 

Źródło:
https://lubuskie.pl/wiadomosci/18278/przyleci-do-nas-bocian-czyli-in-vitro-po-raz-piaty-

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

10 lat walczyli o ciążę. Teraz ona walczy o życie nienarodzonego dziecka, a jej mąż o wolność Ukrainy

 


Dziennikarka i redaktorka. Z wykształcenia filolożka, z pasji - miłośniczka polskich jezior i amatorka Nordic Walking. W rzadkich chwilach między pracą a rodziną pochłania literaturę XIX-wieczną i norweskie kryminały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *