Dofinansowanie in vitro w Pabianicach

Ruszył nabór par do programu dofinansowania in vitro w Pabianicach

Już 21 par zostało rodzicami dzięki programowi dofinansowania in vitro w Pabianicach. Od 2019 r. każdego roku miasto przeznacza na ten cel 150 tys. zł. Pary zmagające się z niepłodnością, mieszkające na terenie powiatu pabianickiego, już mogą składać wnioski o wsparcie w 2022 roku. Kwalifikacje do programu przeprowadza Klinika Leczenia Niepłodności Gameta. Sprawdź, czy spełniasz warunki do wnioskowania o dofinansowanie!

Dofinansowanie in vitro w Pabianicach

Uruchomiony w 2019 r. Program Polityki Zdrowotnej ,,Dofinansowanie do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Powiatu Pabianickiego na lata 2019-2023” od samego początku cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkających tu par starających się o dziecko. Starostwo Powiatowe przeznaczy na całą akcję około 750 tys. zł.

W 2022 r. z dofinansowania in vitro w powiecie pabianickim będzie mogło skorzystać około 25 par. Każdej z nich przysługuje wsparcie w wysokości 5.000 zł do każdej z 3 prób zapłodnienia pozaustrojowego. Miasto pokryje koszty maksymalnie 80% całej procedury biotechnologicznej.

Dofinansowanie obejmie:

  • punkcję pęcherzyków jajowych
  • znieczulenie ogólne podczas punkcji
  • zapłodnienie komórki jajowej dostępnymi obecnie metodami
  • nadzór nad rozwojem zarodków
  • transfer zarodków
  • witryfikację zarodków z zachowanym potencjałem rozwojowym
  • przechowywanie zarodków kriokonserwowanych

Komu przysługuje refundacja in vitro w Pabianicach

Niepłodne pary, które chcą skorzystać z dofinansowania in vitro w Pabianicach, muszą pozostawać w związku małżeńskim lub partnerskim oraz zamieszkiwać na terenie powiatu pabianickiego. Wiek kobiety musi mieścić się w przedziale 20-40 lat, a po wykonaniu badań musi zostać stwierdzona możliwość wyidukowania u niej mnogiego jajeczkowana. Warunkowo zakwalifikowana może też zostać kobieta do 42. roku życia, jeśli jej stężenie AMH przekracza 1,5 ng/ml, a liczba pęcherzyków antralnych w jajnikach jest powyżej 5.

Osoby ze schorzeniem wymagającym leczenia nowotworowego objęte są skróconą, przyśpieszoną kwalifikacją.

Weryfikacją wniosków o dofinansowanie in vitro w Pabianicach zajmuje się Klinika Leczenia Niepłodności Gameta w Łodzi. Formalności obejmują zgłoszenie, przejście kwalifikacji oraz podpisanie oświadczenia. Po nich wystarczy oczekiwać na decyzję.

 

Źródło:
https://gameta.pl/dofinansowanie-in-vitro/powiat-pabianicki/
https://www.zyciepabianic.pl/ogloszenia/starostwo-powiatowe/ruszyl-nabor-do-programu-in-vitro.html?fbclid=IwAR3LNl8AicayyCUW-TcPmL5usl5dSBEnfMv6ncbbVYzfMhtAkp8BQ0JiUzk

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Szczepienie przeciwko COVID-19 – czy na pewno bezpieczne dla osób planujących ciążę?

Szczepienie przeciwko COVID-19 – czy na pewno bezpieczne dla osób planujących ciążę?

 


Dziennikarka i redaktorka. Z wykształcenia filolożka, z pasji - miłośniczka polskich jezior i amatorka Nordic Walking. W rzadkich chwilach między pracą a rodziną pochłania literaturę XIX-wieczną i norweskie kryminały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *