Od 1 kwietnia 2022 r. można już zgłaszać się po dofinansowanie in vitro w Sopocie! Ze wsparcia skorzystają także pary, które wolą leczenie metodą naprotechnologii. Miasto wybrało już klinikę odpowiedzialną za kwalifikację chętnych i wykonywanie procedur zapłodnienia pozaustrojowego.
Ruszyło dofinansowanie in vitro w Sopocie
Program polityki zdrowotnej leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego jest jednym z elementów szerszego planu „Sopocianki”. Uruchomiony przez miasto program ma wspierać kobiety w różnych dziedzinach życia.
Mam bardzo dobrą wiadomość dla wszystkich par sopockich, które marzą o posiadaniu własnego dziecka – decyzją radnych Rady Miasta Sopotu od tego roku miasto dofinansowuje procedurę in vitro, a także dofinansowuje działania związane z naprotechnologią. Zapraszamy wszystkie osoby, które chcą z tych programów skorzystać. Już od 1 kwietnia rusza rekrutacja zarówno do programu in vitro, jak i do naprotechnologicznego. Cieszymy się, że kolejne programy w ramach dużego pakietu “Sopocianki” już wprowadzamy w życie i możemy sopociankom oferować – powiedziała Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu.
Każda z zakwalifikowanych par może liczyć na dofinansowanie in vitro w wysokości 5 tys. zł w ramach pojedynczej procedury.
Kwalifikacja do dofinansowania
Realizację programu dofinansowania in vitro w Sopocie miasto powierzyło Klinice Leczenia Niepłodności Invicta – ma ona placówki m.in w Gdańsku, Gdyni oraz laboratorium w Sopocie. Klinika jest też odpowiedzialna za kwalifikację par pod kątem spełnienia podstawowych warunków do uzyskania wsparcia.
Dofinansowanie in vitro w Sopocie przysługuje parom pozostającym w związku małżeńskim lub partnerskim, które tu mieszkają i płacą podatki. Wiek kobiety musi mieścić się w zakresie 20-40 lat. Ponadto para musi mieć stwierdzoną przyczynę niepłodności lub leczyć się bezskutecznie przez okres minimum 12 miesięcy.
Zainteresowane pary zgłaszają się bezpośrednio do kliniki Invicta pod nr telefonu 58 58 58 800 lub poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej placówki. Następnym krokiem jest rozmowa kwalifikacyjna, na podstawie której zostanie przyznane dofinansowanie.
Sopot wspiera też naprotechnologię
Miasto postanowiło też wesprzeć pary, które preferują leczenie niepłodności metodą naprotechnologii. W tym wypadku jedynym warunkiem jest zamieszkanie małżonków na terenie Sopotu.
Realizacją programu zajmuje się Fundacja Naprocentrum działająca w Poradni Zdrowia Prokreacyjnego Naprocentrum w Gdańsku. Obowiązuje rejestracja telefoniczna pod numerem telefonu 783 002 002.
Źródło:
https://zdrowie.trojmiasto.pl/Ruszyly-zgloszenia-do-sopockiego-programu-in-vitro-i-naprotechnologii-n165701.html
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Suplementacja NAC podczas stymulacji owulacji 3 razy zwiększa szansę na ciążę

Dodaj komentarz