dofinansowanie in vitro w Wielkopolsce

Ruszyły zapisy na dofinansowanie in vitro w Wielkopolsce na 2022 rok! Sprawdź, gdzie się zgłosić

Finansowany z budżetu województwa wielkopolskiego program in vitro cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Od wtorku 12 kwietnia można już składać wnioski o refundację na 2022 rok! Sprawdź, do której kliniki się zgłosić i jakie obowiązują kryteria kwalifikacji.

Klinika przyjmuje wnioski

W 2022 roku realizacją „Programu polityki zdrowotnej leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców województwa wielkopolskiego” zajmują się dwie placówki medyczne: InviMed Klinika Leczenia Niepłodności w Poznaniu oraz Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Klinika InviMed ogłosiła rozpoczęcie naboru wniosków o dofinansowanie in vitro w Wielkopolsce. Aby wysłać zgłoszenie wystarczy skorzystać z formularza kontaktowego dostępnego na stronie kliniki. Każdy wniosek zostanie rozpatrzony pod kątem spełniania warunków programu. Zakwalifikowana para może liczyć na 5 tys. zł wsparcia do jednej procedury i skorzystać maksymalnie z 3 procedur.

Dodatkowo w ramach programu przed leczeniem gonadotoksycznym każda zakwalifikowana kobieta otrzyma 100% refundacji procedury mrożenia komórek jajowych.

Dofinansowanie in vitro w Wielkopolsce w 2022 r. – kryteria

Z programu mogą skorzystać pary spełniające łącznie poniższe kryteria:

  • Ukończone 25 lat, a w przypadku kobiety – nieukończone 40 lat,
  • Zamieszkanie na terenie województwa wielkopolskiego od minimum roku i płacenie tu podatków za poprzedni rok,
  • Stwierdzona bezwzględna przyczyna niepłodności, potwierdzona dokumentacją medyczną, lub nieskuteczne leczenie niepłodności w okresie 12 miesięcy poprzedzających zgłoszenie, wraz ze wskazaniem do in vitro.
  • Niekorzystanie z podobnego programu w ciągu 3 ostatnich lat.

O zakwalifikowaniu do programu zadecyduje lekarz w oparciu o kryteria medyczne.

Dofinansowanie in vitro w województwie wielkopolskim działa od 2021 roku i już przyniosło piękne rezultaty. Od tego czasu na świat przyszło kilkanaście maluchów, a kolejne pary spodziewają się szczęśliwego rozwiązania ciąży. Kolejne samorządy przyłączają się do programu i zapewniają mu finansowanie. W 2022 r. na leczenie niepłodnych par władze województwa i poszczególnych gmin przeznaczyły już 2 mln zł. A to niekoniecznie wszystko, ponieważ wciąż słychać o gminach, które rozważają przyłączenie się do programu lub już to zrobiły. Zainteresowanie jest ogromne, możemy więc z pewnością liczyć na kolejne wspaniałe efekty w postaci kolejnych zdrowych ciąż i urodzonych dzieci!

 

Źródło:
https://www.invimed.pl/invimed-poznan-zapisy-na-dofinansowanie-in-vitro-dla-wielkopolski-na-2022

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Większy budżet na dofinansowanie in vitro w gminie Baranów! Wsparcie wielkopolskiego programu

 


Dziennikarka i redaktorka. Z wykształcenia filolożka, z pasji - miłośniczka polskich jezior i amatorka Nordic Walking. W rzadkich chwilach między pracą a rodziną pochłania literaturę XIX-wieczną i norweskie kryminały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.