Program in vitro w Gorzowie - urodzone pierwsze dziecko!

Sukces gorzowskiego programu in vitro! Pierwsze dziecko, kolejne ciąże

Wystarczył rok, aby uruchomiony we wrześniu 2021 r. program in vitro w Gorzowie Wielkopolskim przyniósł piękny owoc – urodziło się pierwsze maleństwo, zdrowe i silne! Kolejnych 6 par spodziewa się dziecka, w tym jedna – bliźniaków. Sprawdź, jak skorzystać z dofinansowania in vitro dla Gorzowian.

Program in vitro w Gorzowie – wywalczony i skuteczny

Miejski program polityki zdrowotnej “Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego – in vitro dla mieszkańców Gorzowa w latach 2021-2024” to efekt wielu lat walki o wsparcie dla par bezskutecznie starających się o dziecko. Uruchomiony rok temu, spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Tylko do końca roku do wybranej przez miasto kliniki zgłosiło się 18 chętnych par, z czego 10 pozytywnie przeszło kwalifikację.

W tym roku zainteresowanie jest większe, zgłosiło się 66 par. Być może wynika to z tego, że w ubiegłym roku rozpoczęliśmy realizację programu w wrześniu. Zainteresowanie jest ogromne, ale oczywiście realizator programu kwalifikuje pary – mówi Małgorzata Domagała, zastępca prezydenta Gorzowa.

Program in vitro w Gorzowie Wielkopolskim zakłada dofinansowanie w wysokości 5.000 zł do zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa partnerskiego bądź jednorazowego dofinansowania w wysokości 2 tys. zł do procedury adopcji zarodka

Należy pamiętać, że program in vitro jest wieloletni. W tym roku mamy na ten cel przeznaczone 170 tys. zł, natomiast w 2023 i 2024 roku będzie to po 200 tys. zł – dodaje Małgorzata Domagała.

Jak skorzystać z dofinansowania in vitro w Gorzowie Wielkopolskim

Pary chętne do skorzystania z programu in vitro w Gorzowie Wielkopolskim muszą zgłosić się bezpośrednio do realizatora – kliniki wybranej przez władze miasta. W 2022 r. jest to InviMed Europejskie Centrum Macierzyństwa w Poznaniu. Aby rozpocząć procedurę kwalifikacyjną, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie kliniki.

Wsparcie mogą otrzymać pary pozostające w związku małżeńskim lub partnerskim, które zamieszkują w Gorzowie Wielkopolskim i spełniają poniższe warunki:

  • wiek kobiety mieści się w przedziale 20 – 43 lat wg rocznika urodzenia
  • wyraziły zgodę na poniesienie kosztów kriokonserwacji i przechowywania zarodków
  • spełniają ustawowe warunki podjęcia terapii metodą in vitro lub przystąpienia do procedury dawstwa zarodka
  • uzyskały pozytywną kwalifikację medyczną do Programu

Program in vitro w Gorzowie Wielkopolskim dysponuje jeszcze wolnymi miejscami na dofinansowanie w 2022 r.! Warto zgłosić się po wsparcie jak najszybciej.

Zdjęcie: Pixabay

Źródło:
https://gorzowianin.com/wiadomosc/20094-gorzow-sukces-programu-in-vitro-sa-kolejne-ciaze.html

https://www.eska.pl/gorzow/gorzowski-program-in-vitro-z-pierwszymi-sukcesami-aa-HsP4-9D5G-VGPN.html

 

ZOBACZ TAKŻE:

Warsztaty stacjonarne „Obudź w sobie życie”. Tym razem budzimy do życia w Poznaniu!

 


Dziennikarka i redaktorka. Z wykształcenia filolożka, z pasji - miłośniczka polskich jezior i amatorka Nordic Walking. W rzadkich chwilach między pracą a rodziną pochłania literaturę XIX-wieczną i norweskie kryminały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *