Warsztaty stacjonarne „Obudź w sobie życie”. Tym razem budzimy do życia w Poznaniu!

Merytoryczne wsparcie Kliniki Pastelova z Poznania

W ramach działalności Fundacji poMOC dla Płodności po raz kolejny wspieramy osoby starające się o dziecko i szukające specjalistycznej pomocy. Zapraszamy na bezpłatne spotkanie z cyklu „Obudź w sobie życie”. Warsztaty odbędą się w Poznaniu 15 października 2022 r., a wiedzą podzielą się Specjaliści z nowootwartej Kliniki Pastelova.

O warsztatach – dla kogo?

Warsztaty „Obudź w sobie życie” to jedyne w swoim rodzaju spotkanie, mające na celu wsparcie osób starających się o dziecko i leczących niepłodność na ich trudnej drodze do macierzyństwa.

„Warsztaty organizujemy od 2017 r., więc doskonale wiemy, czego potrzebują osoby, które zmagają się z niepłodnością. Bez znaczenia na jakim etapie leczenia jesteście – czy dopiero otrzymaliście diagnozę, czy macie za sobą kilka lat leczenia, bądź korzystaliście już z metody in vitro – nasze spotkanie jest dla Was!” mówi Sylwia Bentkowska, organizatorka warsztatów i prezeska Fundacji poMOC dla Płodności, która sama wiele lat walczyła o to, by mieć dziecko.  

Leczenie niepłodności wymaga holistycznego podejścia i pomocy nie tylko ginekologicznej, ale też psychologicznej, dietetycznej. Dlatego na warsztaty zapraszani są specjaliści z różnych dziedzin: ginekolog, androlog, endokrynolog, dietetyk.

Na warsztaty zapraszamy osoby z całej Polski. Bez względu na to, gdzie mieszkasz, od jakiego czasu starasz się o ciążę – dołącz do nas! Zapisz się na bezpłatne warsztaty i przyśpiesz spełnienie marzeń o macierzyństwie.

Kiedy i gdzie odbędą się warsztaty?

Warsztaty organizowane są stacjonarnie 15 października 2022 r. w Poznaniu w Novotel Poznań Centrum & Ibis Poznań Centrum, pl. Andersa 1, 61-898 Poznań. Rozpoczynają się o godzinie 10:00 i potrwają do 17:00. Organizator zapewnia słodki poczęstunek i przerwę kawową. Istnieje możliwość wykupienia obiadu: w wersji mięsnej lub wege. Koszt to 56 zł. Zamówienie i wybór obiadu następuje w trakcie wypełniania formularza zapisu.

15.10.2022 r. GODZ. 10:00-17:00

WARSZTATY SĄ BEZPŁATNE

Prosimy o przemyślane zapisywanie się na warsztaty. Liczba miejsc jest ograniczona, a chętnych zawsze bardzo dużo. Jeśli wiesz, że możesz mieć problem z dotarciem na spotkanie, daj znać odpowiednio wcześniej. Dzięki temu osoba naprawdę potrzebująca będzie mogła skorzystać z tego miejsca.

Najlepsi Specjaliści ze szpitala na ul. Polnej w Poznaniu

Najlepsi lekarze z zakresu leczenia niepłodności z Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego w Poznaniu przy ul. Polnej połączyli siły i stworzyli wyjątkowe miejsce – Klinika Leczenia Niepłodności Pastelova to miejsce zrzeszające najlepszych specjalistów, którzy od lat z sukcesami zajmują się diagnostyką i leczeniem niepłodności.

Podczas warsztatów podzielą się swoją wiedzą i udowodnią, że nawet najtrudniejsze przypadki mogą mieć szczęśliwe zakończenie. To nie będą „suche” wykłady, ale wystąpienia, które przekażą ogrom wartościowej wiedzy z zakresu diagnostyki i leczenia niepłodności, trudnej do zdobycia w innych miejscach. Ponadto Uczestnicy będą mieć możliwość zadania dowolnych pytań Specjalistom – także z zakresu swojego własnego przypadku, sposobu leczenia, wyników badań.

Zaproszeni Eksperci są do dyspozycji Uczestników również w przerwach, kiedy to można podejść i porozmawiać na osobności, dopytać się o interesujące aspekty leczenia czy poprosić o radę czy polecenie specjalistów. To wyjątkowe i kompleksowe wsparcie w leczeniu niepłodności jest zupełnie bezpłatne – bez kolejek, bez zapisywania się w przychodni, bez opłacania wizyty. Skorzystaj i zapisz się już dziś!

Na warsztatach 15 października 2022 r. pojawią się:

Prof. dr hab. n. med. Beata BanaszewskaSpecjalista w położnictwie, ginekologii oraz endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości. Zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem niepłodności partnerskiej. Doświadczenie zdobywała w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym w Poznaniu przy ul. Polnej, w Klinice Niepłodności i Endokrynologii Rozrodu i Klinice Rozrodczości. Obecnie współtworzy Klinikę Pastelovą w Poznaniu.

 

 

Dr n. med. Krzysztof Derwich specjalista ginekologii i andrologii. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu przy ul. Polnej. Obecnie pracuje w Centrum Ginekologii, Położnictwa i Leczenia Niepłodności, Klinika “PASTELOVA” w Poznaniu. Członek Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników, Członek Polskiego Towarzystwa Andrologicznego, Członek ESHRE (European Society of Human Reproduction and Embryology), Członek PTMRiE (Polskie Towarzystwo Medycyny Rozrodu i Embriologii).

 

Prof. dr hab. n. med. Robert SpaczyńskiSpecjalista II w ginekologii i położnictwie (2001), endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości (2015) oraz endokrynologii (2011); zastępca koordynatora w Oddziale Niepłodności i Endokrynologii Rozrodu Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu (2010-2022). Konsultant krajowy w dziedzinie endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości (MZ, od 2013). Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii (PTMRiE, 2020-nadal). Jeden z założycieli Kliniki Pastelova w Poznaniu.

Prof. dr hab. n. med. Piotr Jędrzejczak – specjalista ginekologii, położnictwa, andrologii, endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości. Pracownik Kliniki Niepłodności i Endokrynologii Rozrodu Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Jego zainteresowania naukowe oraz zawodowe koncentrują się na zagadnieniach dotyczących leczenia endoskopowego w ginekologii oraz medycyny rozrodu, ze szczególnym uwzględnieniem metod wspomaganej prokreacji, a także andrologii klinicznej i eksperymentalnej. Jeden z założycieli Kliniki Pastelova w Poznaniu.

 

mgr Anna Kubiakdietetyk, doktorant Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskigo w Poznaniu, gdzie pracuje nad rozprawą doktorską pod tytułem „Wpływ  modyfikacji stylu życia oraz stanu jelitowej flory bakteryjnej na wykładniki endokrynologiczne i metaboliczne  u otyłych kobiet z PCOS”.  Od 2013 roku prowadzi gabinet poradnictwa dietetyki klinicznej.  Specjalizuje się w konsultacji pacjentów  w chorobie onkologicznej oraz pacjentek z zaburzeniami metabolicznymi,  insulinoopornością, PCOS. Współpracuje z przychodniami lekarza rodzinnego w zakresie poradnictwa żywieniowego praz programów przesiewowych takich jak: CHUK, W zdrowym ciele zdrowy duch.  Pracuje w  Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Ludwika Perzyny w Kaliszu jako dietetyk kliniczny oraz zarządza kuchnią szpitalną. 

 

mgr Agata Ruchel-ChojkaCertyfikowany Seksuolog Kliniczny Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz superwizor Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, psycholog i psychoterapeuta działający w nurcie psychodynamicznym. Zajmuje się terapią osób dorosłych. W swoim gabinecie we Wrocławiu prowadzi terapię indywidualną oraz terapię par. Jej praca poddawana jest superwizji zarówno przez superwizorów psychodynamicznych, jak i superwizorów seksuologów. Członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamiczej i Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.

 

Anna Olszewska – Instruktorka jogi. Uczy medytacji, pranajamy i hatha jogi. Koordynuje również Projekt Jogi i program wolontariatu. Więcej informacji na stronie www.aniaolszewska.com.

 

 

Joanna Płuciennik – Certyfikowany coach kryzysowy, którego specjalizacją jest wspieranie osób zmagających się z problemem niepłodności. Także trener rozwoju osobistego i terapeutka Racjonalne Terapii Zachowania. Jest współzałożycielką Polskiego Towarzystwa Coachingu Kryzysowego. Jest jedną z autorek książki „Coaching w sytuacji kryzysu. Jak przekuć trudności w dobre doświadczenie” (o trudnych sytuacjach, które wzbogacają) oraz gry coachingowej „Śladami samych siebie”.

 

 

Czy warsztaty pomagają zajść w ciążę? Opinie Uczestniczek

W organizowanych od ponad 5 lat warsztatach „Obudź w sobie życie” wzięło udział ponad 3 000 kobiet. Ich entuzjastyczne opinie są najlepszym argumentem, dlaczego warto przyjść na spotkanie. Wiele z Uczestniczek jest już mamami i tuli maleństwo w ramionach. Podczas tego jednego warsztatowego dnia nawiązało się wiele pięknych przyjaźni, a udzielone wsparcie pozwoliło uwierzyć, że starania o upragnioną ciążę mają sens.

Oto, co mówią Uczestniczki warsztatów o tym dniu:

 


 

 

Jak się zapisać?

Warsztaty są bezpłatne, a zapisy odbywają się drogą elektroniczną. Wypełnij formularz zapisu i odpowiedz na kilka pytań. Nie zajmie Ci to więcej niż kilka minut.

Drogą mailową otrzymasz potwierdzenie zapisania się na warsztat.

1-2 dni przed warsztatem zadzwonimy do Ciebie w celu potwierdzenia uczestnictwa. Pamiętaj! Jeśli okaże się, że niemożliwym jest Twój udział, zgłoś to do nas wcześniej lub podczas rozmowy telefonicznej – dzięki temu z Twojego miejsca będzie mógł skorzystać ktoś inny.

Co zyskasz dzięki warsztatom?

  • Fachową wiedzę najlepszych w Polsce specjalistów leczenia niepłodności,
  • Możliwość nieodpłatnego skonsultowania swoich problemów zdrowotnych, diagnozy, badań,
  • Uzupełnienie wiedzy, którą trudno pozyskać z innych źródeł,
  • Możliwość poznania innych osób, które znajdują się w podobnej sytuacji co Ty,
  • Nową siłę i energię, dzięki sesji z coachem,
  • Ukojenie i wewnętrzny spokój, które przyniesie spotkanie z psychologiem,
  • Wsparcie i zrozumienie od innych uczestników oraz prelegentów.

Niespodzianka dla Uczestniczek! Firma NutroPharma przekazała Fundacji poMOC dla Płodności 15 pełnowartościowych opakowań suplementów (po 5 opakowań Miovelia Nac, Nucloex Pro i Miovelia Pro), które zostaną rozlosowane wśród Uczestniczek podczas warsztatów “Obudź w sobie życie”.

PODSUMOWANIE:

  1. Warsztaty są bezpłatne, ale konieczne jest zapisanie się i potwierdzenie udziału na 1-2 dni przed spotkaniem (organizatorzy kontaktują się z Uczestnikami).
  2. Termin warsztatów: 15 października 2022 r. g. 10:00-17
  3. Warsztaty mają formę stacjonarną i odbywają się w Poznaniu: Novotel Poznań Centrum & ibis Poznań Centrum, Pl. Andersa 1, 61-898 Poznań.
  4. Wsparcia merytorycznego udzielą lekarze z Kliniki Pastelova w Poznaniu. Wiedzą podzielą się także dietetyk i psycholog. 
  5. Pomysłodawczynią i organizatorką warsztatów jest Sylwia Bentkowska, prezes Fundacji PoMOC dla Płodności i założycielka serwisu plodnosc.pl, która sama wie, czym jest niepłodność, a o swojego synka starała się wiele trudnych lat.

 

SPONSOREM STRATEGICZNYM JEST FIRMA ORGANON POLSKA SP. Z O.O.

 

 

 

 

 


Polonistka, redaktorka i korektorka językowa. Specjalizuje się w artykułach z obszarów tematycznych: Ciąża, Dziecko, Pielęgnacja Dziecka, Rozwój Dziecka, a także Starania o ciążę, Niepłodność. Od 10 lat tworzy materiały edukacyjne do internetu. Pisała m.in. dla serwisów Rankomat.pl, Allegro.pl, 2Drink.pl, Naoko-store.pl, Skincarelovers.pl, Szafawpigulce.pl. Kontakt: agnieszka.banasiak@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *