dofinansowanie in vitro w Lesznie

Więcej pieniędzy na dofinansowanie in vitro w Lesznie! Miasto dołoży 65 tys. zł

Kolejne miasta i gminy dołączają się do wielkopolskiego programu dofinansowania in vitro. Tym razem ze wsparcia będą mogły korzystać niepłodne osoby  z Leszna. Sprawdź, ile par obejmuje przeznaczony budżet i komu przysługuje dofinansowanie in vitro w Lesznie!

Dofinansowanie in vitro w Lesznie – skorzysta 13 par

Dyskusja o tym, jak miasto może pomóc parom bezskutecznie starającym się o potomstwo, toczy się w Lesznie już od początku ubiegłego roku. Wtedy to zdecydowano się wesprzeć zarówno program realizowany przez samorząd województwa wielkopolskiego, jak i naprotechnologię. W 2022 r. władze miasta również zdecydowały się przeznaczyć środki na wsparcie niepłodnych par w ramach „Programu polityki zdrowotnej leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców województwa wielkopolskiego w latach 2022-2023″.

To 65 tysięcy złotych, dzięki czemu uda się pomóc 13 parom z Leszna. Urząd Marszałkowski nie prowadzi statystyk w rozbiciu na poszczególne miasta i gminy – wiemy, że w skali całej Wielkopolski od ubiegłego roku urodziło się 79 dzieci, zaś kolejne 130 jest „w drodze” – powiedział radny KO Tomasz Mikołajczak.

Zakwalifikowane pary zyskają wsparcie w wysokości 5 tys. zł do jednej procedury. Aby zgłosić się po refundację, wystarczy wypełnić formularz kontaktowy dostępny na stronie kliniki Medi Partner – wybranego w ubiegłym miesiącu realizatora programu. Koniecznie trzeba w nim wpisać nazwę gminy lub miasta, w którym zamieszkuje starająca się o ciążę para.

Kto zakwalifikuje się do programu

Dofinansowanie in vitro w Lesznie przysługuje wyłącznie niepłodnym parom, które spełnią kryteria wyznaczone w założeniach programu. Podstawowym jest zamieszkanie na terenie Leszna. Wiek kobiety musi mieścić się w przedziale 25-40 lat. Ponadto para musi mieć stwierdzoną, potwierdzoną dokumentacją medyczną, bezwzględną przyczynę niepłodności bądź nieskuteczne leczenie niepłodności w okresie 12 miesięcy poprzedzających zgłoszenie, z istnieniem wskazań do in vitro.

Samorząd Leszna zdecydował się przeznaczyć budżet w wysokości 35 tys. zł także na leczenie niepłodności metodą naprotechnologii. Jak poinformował radny Mariusz Nowacki (PiS), w Lesznie mieszkają także pary, które wybierają tę metodę w swoich staraniach o dziecko. Do tej pory do programu dofinansowania naprotechnologii zakwalifikowały się 4 pary, a 3 nie spełniły wymagań ze względów zdrowotnych.

 

Źródło:
https://elka.pl/content/view/111389/653/

 

ZOBACZ TAKŻE:

Zakaźne drobnoustroje – kiedy mogą być przyczyną niepłodności?

 

 


Dziennikarka i redaktorka. Z wykształcenia filolożka, z pasji – miłośniczka polskich jezior i amatorka Nordic Walking. W rzadkich chwilach między pracą a rodziną pochłania literaturę XIX-wieczną i norweskie kryminały. W serwisie plodnosc.pl jest odpowiedzialna za obszar niepłodność, starania – dofinansowanie do in vitro, dieta propłodnościowa, dziecko, ciąża. Email: anna.kruk@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *