Województwo łódzkie otrzymało dofinansowanie do metody in vitro

Województwo łódzkie zyska 200 tysięcy na leczenie niepłodnością z wykorzystaniem metody in vitro. 25 lipca 2018 roku podpisano umowę z wykonawcą programu – centrum medycznym Salve Medica. Placówka została wyłoniona w drodze konkursu.

Dofinansowanie pozwoli pomóc 39 parom z całego województwa łódzkiego. Jedyny koszt, jaki ponieść będą musiały pary to 250 zł. Resztę kwoty sfinansuje samorząd województwa i świadczeniodawca. Jak podkreśla Dariusz Klimczak, wicemarszałek województwa łódzkiego, pozostałe dwie firmy, które startowały w przetargu na wykonawcę, miały znacznie wyższe ceny. Wyłonione pary musiałyby dopłacić do procedury 2,5 tys. zł, a w Salve Medica dopłata to jedynie 250 zł.

Sprawdź: Są pierwsze bliźniaki, a kolejne dzieci w drodze. Oto dowód, że in vitro ma sens!

Zgłaszać się można już od 25 lipca.

Jakie są koszty?

Procedura zapłodnienia pozaustrojowego to 5,4 tys. – 6,4 tys. zł

Leki – 1,5-2 tys. Zł

Wizyty lekarskie i badania – 2-3,5 tys. zł

Całość leczenia wynosi około 10 tys. zł.

Dr Sławomir Sobkiewicz, kierownik centrum medycznego Salve Medica, podkreśla, że program dofinansowania otwiera drogę do leczenia niepłodności także mieszkańcom mniejszych miejscowości z województwa, którzy dotychczas byli pozbawieni takiej pomocy.

Z programu mogą skorzystać pary pozostające w związkach małżeńskich bądź partnerskich, które zamieszkują województwo łódzkie, a wiek kobiety mieści się w granicach 20-40 lat. Będzie on uzupełnieniem programu, który z powodzeniem działa w Łodzi.

In vitro w Łodzi

Wsparcie dla niepłodnych par z Łodzi funkcjonuje już od 2 lat i w jego wyniku doszło do 170 ciąż klinicznych, a na świat przyszło 87 dzieci. Łódź przewiduje finansowanie leczenia niepłodności metodą in vitro do 2020 roku, a w każdym roku przeznaczony zostanie na ten cel 1 mln zł. Każda z zakwalifikowanych par może liczyć na dofinansowanie do 3 procedur in vitro w lącznej wysokości 5 tys. zł.

„Przez dwa lata wpłynęły do nas 574 wnioski od par zainteresowanych udziałem w programie” – wylicza Marcin Masłowski, rzecznik prezydent Hanny Zdanowskiej. (http://www.tvn24.pl)

POLECAMY TAKŻE

Meghan Markle i książę Harry będą rodzicami bliźniaków z in vitro?!

 

 

 


Redaktorka i korektorka językowa. Pisze od kiedy pamięta, a w międzyczasie zajmuje się tropieniem zagubionych przecinków i poprawianiem błędów ortograficznych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *