Ostatnie miejsca w programie in vitro we Wrocławiu

In vitro we Wrocławiu: Już po 3 miesiącach od startu programu pojawiły się ciąże. Zostały ostatnie wolne miejsca!

Dofinansowanie in vitro we Wrocławiu do końca 2019 roku. Tylko w INVICTA tak wysoka skuteczność.

Tylko do końca 2019 roku mieszkające we Wrocławiu pary starające się o potomstwo mogą skorzystać z dopłaty do leczenia metodą in vitro w Klinice Leczenia Niepłodności INVICTA. Już 10 par korzystających z miejskiego programu leczenia niepłodności we Wrocławiu jest w ciąży. Dobrą wiadomość przekazali przedstawiciele Kliniki INVICTA, która jako realizator prowadzi leczenie. Do tej pory do programu zgłosiło się już blisko ćwierć tysiąca par. 

Wrocławski program leczenia niepłodności wystartował w kwietniu 2019 roku. Od początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem starających się o ciążę par. Tylko w pierwszym tygodniu od jego rozpoczęcia z kliniką skontaktowało się w sprawie dofinansowania ponad 100 osób. Jak informują przedstawiciele placówki, można  nadal się zgłaszać, a zabiegi mogą być przeprowadzone do końca tego roku.

In vitro we Wrocławiu – pierwsze ciąże

W lipcu pojawiły się pierwsze dobre wiadomości o sukcesach leczenia. To zaledwie 3 miesiące od startu programu. Obecnie już 10 par jest w ciąży! Kolejnych dobrych nowin można spodziewać się lada moment, bo na potwierdzenie efektów procedury czeka kilkanaście kobiet.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy skutecznie pomagać pacjentom i przyczyniać się do spełnienia ich marzeń mówi z radością Anna Trawińska, kierownik Kliniki INVICTA we Wrocławiu. Pacjentka, u której jako pierwszej stwierdzono ciążę, leczy się u nas od blisko roku. Wcześniej 3-krotnie podchodziła do procedury inseminacji. Kiedy wszedł w życie program dofinansowania miejskiego, zdecydowała się z niego skorzystać. Już po pierwszym zabiegu zapłodnienia in vitro zaszła w ciążęwyjaśnia Anna Trawińska.

Jak dodaje, narodzin pierwszych dzieci, poczętych dzięki wsparciu miasta, można spodziewać się w lutym przyszłego roku.

INVICTA – nr 1 w Polsce

Pacjenci, którzy leczą niepłodność w INVICTA chwalą placówkę i pracujących w niej specjalistów m.in. za rzetelność w doborze badań, szczegółową diagnostykę, delikatność i dużą empatię podczas wizyt, ale przede wszystkim – za skuteczność. A wynosi ona ok. 72%! (dane na temat kobiet poniżej 35. r. ż.). Jak wynika z ankiet przeprowadzonych przez INVICTA, aż 97 proc. pacjentów poleciłoby tę klinikę znajomym!

„Mam za sobą 4 poronienia, razem z mężem byliśmy już psychicznie wykończeni, a kolejni lekarze tylko załamywali ręce. Trafiliśmy do Invicta z polecenia znajomej, konsultowaliśmy się z dr Jakubowem, który zalecił badania genetyczne. I dopiero wtedy wszystko stało się jasne. Po diagnostyce preimpantacyjnej zaszłam w ciążę i urodziłam zdrową córeczkę. Jestem bardzo zadowolona z opieki pana doktora i personelu kliniki, pani doktor, która przeprowadzała zabiegi też była bardzo pomocna i profesjonalna. Polecam na pewno parom w trudnych sytuacjach.” — to tylko jedna z bardzo licznych pozytywnych opinii na temat placówki.

INVICTA wg rankingu „Gazety Wyborczej”* zajmuje pierwsze miejsce wśród placówek leczenia niepłodności w Polsce. Dzięki jej wsparciu na świat przyszło już ponad 20 tyś. dzieci!

Warto dodać, że  TYLKO INVICTA jest realizatorem miejskiego programu dopłat do in vitro we Wrocławiu – tym bardziej warto skorzystać z ostatniej szansy na refundację procedury ivf  i zgłosić się do programu.

Program in vitro we Wrocławiu: kto może skorzystać z dofinansowania

Program miejski skierowany jest do par (kobieta i mężczyzna w związku małżeńskim lub partnerskim) mieszkających na terenie Wrocławia. Warunkiem jest zdiagnozowana niepłodność leczona przez minimum 12 miesięcy poprzedzających zgłoszenie lub istnienie bezpośrednich wskazań do zabiegu in vitro. Konieczne jest przejście kwalifikacji medycznej. Dodatkowo, kobieta powinna mieć nie więcej niż 40 lat (dopuszcza się kwalifikację kobiet do 42 roku życia w przypadku dobrze rokującej rezerwy jajnikowej lub przy procedurach biorstwa komórek jajowych lub zarodka). Program rozpisany jest do końca 2019 roku. Do tego czasu miasto dofinansuje leczenie ok. 300 par.

Nadal jeszcze można zgłosić się i skorzystać z dopłaty, ale dofinansowanie in vitro możliwe jest tylko do końca 2019 roku. 

Dofinansowanie in vitro od miasta – ile pieniędzy dostaną niepłodne pary

Zgodnie z założeniami programu przewiduje się dofinansowanie w wysokości 5 tys. zł do pojedynczej procedury in vitro z wykorzystaniem własnych komórek rozrodczych bądź komórek od anonimowych dawców, a także do procedury adopcji zarodka. Maksymalnie dopuszcza się jedno podejście do zabiegu. Koszty wynikające np. z konieczności przeprowadzenia m.in. badań laboratoryjnych, dodatkowych konsultacji specjalistycznych, procedur uzupełniających terapię (diagnostycznych, zabiegowych, embriologicznych) pozostają po stronie pary.

– Dopłata stanowi jednak istotne odciążenie budżetu leczenia – tłumaczy Anna Trawińska. – Wiele zgłaszających się do nas par, to osoby, które mają konkretne wskazania do in vitro, ale ze względów finansowych odkładały decyzję o leczeniu – mówi. Teraz mają szansę na potrzebne wsparcie.

Pacjenci, którzy chcieliby uzyskać więcej informacji o programie w INVICTA mogą kontaktować się poprzez infolinię 58 58 58 801 lub odwiedzić stronę www.invitrowroclaw.pl

 

Więcej informacji na temat leczenia niepłodności w INVICTA, a także opinie Pacjentów znajdziesz TUTAJ

 

*Ranking Klinik Leczenia Niepłodności w Polsce z 2015 r.

 

POLECAMY TAKŻE: Sprawdź, ile masz czasu na zajście w ciążę. AMH, czyli kobieca płodność pod lupą.

AMH, czyli kobieca płodność pod lupą. Czy wiesz, jaką masz rezerwę?

 


Polonistka, dziennikarka, redaktorka. Specjalizuje się w tematyce: ciąża, parenting, niepłodność, dieta propłodnościowa. Email: redakcja@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *