Kalkulator kalorii

Dowiedź się jaki jest Twój dzienny limit kalorii.

 

KALKULATOR Kaloriilat

kg

cm

Liczenie kalorii to najprostszy sposób na kontrolę diety i odchudzanie. Pomocnym będzie kalkulator kalorii, który w kilka chwil wyliczy, jaka ilość kalorii powinna być spożywana, aby możliwa była utrata kilogramów.

Kalkulator kalorii – po co jest potrzebny?

Licznik kalorii pozwoli kontrolować dzienne zapotrzebowanie na kalorie. Wskaże, jakie jest dzienne zapotrzebowanie w zależności wieku, wagi i wzrostu praz trybu życia. Mniej kalorii potrzebują kobiety, które nie uprawiają sportu i mają pracę siedzącą, a więcej sportsmanki, które trenują codziennie. Inna ilość kalorii dziennie jest niezbędna 100-kilogramowemu mężczyźnie, a inna 50-kilogramowej kobiecie.

Kalkulator kalorii online wskaże nam punkt wyjścia – ilość kalorii, która powinna być spożywana dziennie, abyśmy mogli prawidłowo funkcjonować. Jeśli chcemy zredukować wagę, należy ograniczyć liczbę dziennie spożywanych kalorii przy jednoczesnym wprowadzeniu aktywności fizycznej. Zmian w diecie najlepiej dokonywać pod okiem dietetyka – popularne diety 1500 czy 1600 kalorii dla wielu kobiet mogą być niewystarczające i doprowadzić do problemów z metabolizmem, a w konsekwencji do problemów z utratą wagi.

Kalkulator kalorii – jak działa?

Licznik kalorii to proste narzędzie, które pokaże ci, jak sprawdzić dzienny limit kalorii. Dane, które są niezbędne do obliczeń to: wzrost, waga, wiek oraz zakres aktywności. Uwzględniając te informacje, licznik kalorii precyzyjnie odpowie ci na pytanie: ile kalorii jeść dziennie a także ile kalorii jeść, aby schudnąć?

Licznik kalorii wylicza wskazane dzienne zapotrzebowanie kalorii oraz minimalną ilość kalorii, którą należy dostarczyć organizmowi, aby mógł prawidłowo funkcjonować.

Licznik kalorii online to jeszcze nie wszystko. Warto poznać kaloryczność najczęściej spożywanych produktów. Może się okazać, że codzienny rytuał składający się z pączka z czekoladą oraz dużej kawy z syropem i bitą śmietaną wyczerpuje połowę naszego dziennego limitu kalorii. Dlatego najlepiej połączyć działania: kalkulator kalorii wskaże dzienne zapotrzebowanie, dietetyk określi bezpieczną dla nas liczbę kalorii, która pozwoli nam zredukować wagę, a samodzielnie szukaj informacji o kaloryczności ulubionych produktów i dań.