o Nas

 

 

„Misja – najbardziej wartościowa jest ta, która powstaje z wewnętrznej potrzeby pomocy”

 

 

To właśnie MISJA jest głównym autorem powstania inicjatywy, jaką jest serwis Płodnosc.pl i tak jak wiele inicjatyw z misją, tak również i ta powstała dzięki pracy i determinacji kilku wspaniałych, szalenie barwnych i zaangażowanych Osobowości.

Jesteśmy tutaj, aby droga, na której się znalazłaś/eś, była drogą opartą o fachową, rzetelną wiedzę, abyś nie błądził/a. Pomogą nam w tym specjaliści z różnych dziedzin medycyny, począwszy od ginekologów, andrologów, endokrynologów, skończywszy na paniach pielęgniarkach, które nierzadko swoją empatią i pogodą ducha uspokajają nasze skołatane nerwy podczas badań.

Jesteśmy tutaj, aby dać Ci możliwość spotkania się z ludźmi „podobnymi” do Ciebie, którzy mają podobne zmagania, pokonują porównywalną do Ciebie drogę, podejmują podobne decyzje, a także doświadczają tych samych uczuć: smutków i radości. Chcemy uświadomić Ci, jak wielu ludzi poszukuje drogi do Szczęścia i jak wielu z Nas jest w stanie sobie pomóc nawzajem. Wymiana doświadczeń może być bezcenną wiedzą dla Ciebie i innych, a przekazanie tej wiedzy nic nie kosztuje, jedynie Twój czas… to mało w porównaniu z tym, ile ktoś dzięki Twojej informacji może zyskać!

Jesteśmy również tutaj, aby pomóc Ci przetrwać dni, kiedy brakuje już sił do walki. Wszyscy dokładamy wszelkich starań, aby choć na chwilę oderwać Twoje myśli od dnia codziennego. Stworzyliśmy dla Ciebie przestrzeń, gdzie w spokojnej, pozytywnej atmosferze spędzisz czas z dala od trosk dnia codziennego. Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie tam swój kawałek „nieba”.

Jesteśmy tutaj, aby dać Ci odwagę i uświadomić, że niepłodność to również choroba, jak każda inna. Nie trzeba się tego wstydzić, uważać niepłodność za temat tabu, bo przecież, tak jak każdy na tej ziemi, po prostu chcemy być szczęśliwi (i nie robimy tym nikomu żadnej krzywdy). Mam ogromną nadzieję, że osoby znane, które wsparły naszą inicjatywę, dodadzą Ci sił, a przede wszystkim odwagi, aby bez wahania, bez zatrzymania, udało Ci się zdobyć ten upragniony w życiu cel.

Bardzo bym Nam życzyła, jak i również 1,5 mln Par zmagających się z problemem niepłodności, aby nasza misja, którą podjęliśmy się wypełnić, okazała się „kluczem” do otwarcia wielu drzwi w tematyce niepłodności. Dołożymy wszelkich starań, aby wypełnić naszą misję! Wszystko to, aby uświadomić Wam, że nie jesteście sami – jesteśmy RAZEM.

Sylwia Bentkowska pomysłodawca i właściciel serwisu

 

 

Nasz zespół

Agnieszka Woźniak

Polonistka, redaktorka i korektorka językowa. Pisze od kiedy pamięta, a w międzyczasie zajmuje się tropieniem zagubionych przecinków i poprawianiem błędów ortograficznych. Specjalizuje się w tematach ciąży i macierzyństwa, ze szczególnym uwzględnieniem rodzicielstwa bliskości.
 
Agata Daniluk

Dziennikarka, redaktorka, life coach. Autorka tekstów m.in. w Glamour, Uroda Życia, Skarb, Polska The Times, Weranda. Współpracowała m.in. z dziennik.pl, rp.pl, natemat.pl. Pisze o psychologii, wychowaniu, relacjach międzyludzkich, rozwoju osobistym i zdrowym stylu życia. Wierzy, że dobro wraca, narzekanie nie spala kalorii, a nieotrzymanie tego, czego się pragnie, bywa czasem cudownym zrządzeniem losu. Redaktor naczelna serwisu Płodnosc.pl
Karolina Wagner

Dziennikarka, redaktorka, absolwentka Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Pisze o zdrowiu, odżywianiu, macierzyństwie i psychologii. Woli słuchać niż mówić, biegać niż siedzieć, medytować niż dywagować, wymagać najpierw od siebie potem od innych. Wierzy, że wszystko układa się pomyślnie, gdy mamy właściwe nastawienie. Prywatnie mama dwójki dzieci.

Anna Kruk

Dziennikarka i redaktorka. Z wykształcenia filolożka, z pasji – miłośniczka polskich jezior i amatorka Nordic Walking. W rzadkich chwilach między pracą a rodziną pochłania literaturę XIX-wieczną i norweskie kryminały.

Anna Wietrzykowska

Psycholog, psychoterapeuta pracujący w nurcie psychoterapii systemowej. Zajmuje się okołoporodową pomocą psychologiczną. W obszarze zainteresowań zawodowych znajduje się praca z osobami, które zmagają się z niepłodnością lub które straciły dziecko w wyniku poronienia/martwego urodzenia. Pracuje z kobietami odczuwającymi silny lęk w ciąży lub lęk przed samym porodem (tokofobia) oraz parami chcącymi przygotować się na narodziny dziecka, kobietami po traumie poporodowej, kobietami z depresją poporodową i parami, które doświadczają kryzysu w związku po narodzinach dziecka i trudności wychowawczych.
Prowadzi psychoterapię indywidualną, psychoterapię par i konsultacje psychologiczne. Od 2014 roku jest Członkiem Nadzwyczajnym Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej, a od 2019 r. Członkiem Nadzwyczajnym Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR. Współpracuje z portalami www.plodnosc.pl i www.poronilam.pl
Działalność internetowa: Psycholog Niepłodności (www.psycholognieplodnosci.pl).

Adrianna Barczyńska

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, kierunku Dietetyka I i II stopnia. Od ponad sześciu lat prowadzi Poradnię Dietetyczną w Mysłowicach oraz w Tychach, a także współpracuje z Kliniką Leczenia Niepłodności Invimed w Katowicach. Współpracę dietetyczną opiera na indywidualnym podejściu, biorąc pod uwagę stan zdrowia, ale także preferencje i możliwości, tak aby zmiana stylu odżywiania przychodziła z łatwością i dawała pozytywne efekty. W wolnym czasie uwielbia podróżować z plecakiem i poznawać kulinarne zwyczaje różnych regionów Polski i Europy. Adres mailowy do kontaktu: dietetyk@pomocdlaplodnosci.pl.

Judyta Kolbusz

Copywriterka, redaktorka, absolwentka Pedagogiki na Uniwersytecie Rzeszowskim oraz Dziennikarstwa w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Miłośniczka słowa. Zawodowo składa słowa w zdania, a zdania w wartościowe artykuły o ciąży, dzieciach, wychowaniu, zdrowiu oraz relacjach międzyludzkich. Lubi czytać i myśleć, analizować i wyciągać wnioski. Fascynuje ją psychologia w wychowaniu i relacjach międzyludzkich. Uważa, że empatia i wzajemny szacunek to podstawa trwałych i wartościowych relacji w rodzinie, w gronie przyjaciół, a nawet w biznesie.

Agata Panas

Dziennikarka, specjalistka od PR-u. Pracowała w gazecie, radiu, telewizji oraz w marketingu. Od zawsze lubiła pisać, odnajduje się w realizowaniu różnych form wideo. Prywatnie lubi sport, a oprócz biegania po ulicach, codziennie swoje sportowe zacięcie udowadnia goniąc za dwójką dzieci. W wolnej chwili ogląda seriale, piecze ciasta i marzy by zobaczyć zorzę polarną i świecącą plażę na Malediwach.

Emilia Grzela

Dziennikarka, absolwentka Wydziału Polonistyki oraz Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW. Pisze o zagadnieniach związanych z medycyną rozrodu, psychiatrią i psychologią oraz ginekologią i położnictwem. Współpracuje również z Pulsem Medycyny oraz Wysokimi Obcasami.