O Nas

 

 

„Misja – najbardziej wartościowa jest ta, która powstaje z wewnętrznej potrzeby pomocy”

 

Jaka Jest Nasza Misja?

To właśnie MISJA jest głównym autorem powstania inicjatywy, jaką jest serwis Płodnosc.pl i tak jak wiele inicjatyw z misją, tak również i ta powstała dzięki pracy i determinacji kilku wspaniałych, szalenie barwnych i zaangażowanych Osobowości.

Jesteśmy tutaj, aby droga, na której się znalazłaś/eś, była drogą opartą o fachową, rzetelną wiedzę, abyś nie błądził/a. Pomogą nam w tym specjaliści z różnych dziedzin medycyny, począwszy od ginekologów, andrologów, endokrynologów, skończywszy na paniach pielęgniarkach, które nierzadko swoją empatią i pogodą ducha uspokajają nasze skołatane nerwy podczas badań.

Jesteśmy tutaj, aby dać Ci możliwość spotkania się z ludźmi „podobnymi” do Ciebie, którzy mają podobne zmagania, pokonują porównywalną do Ciebie drogę, podejmują podobne decyzje, a także doświadczają tych samych uczuć: smutków i radości. Chcemy uświadomić Ci, jak wielu ludzi poszukuje drogi do Szczęścia i jak wielu z Nas jest w stanie sobie pomóc nawzajem. Wymiana doświadczeń może być bezcenną wiedzą dla Ciebie i innych, a przekazanie tej wiedzy nic nie kosztuje, jedynie Twój czas… to mało w porównaniu z tym, ile ktoś dzięki Twojej informacji może zyskać!

Jesteśmy również tutaj, aby pomóc Ci przetrwać dni, kiedy brakuje już sił do walki. Wszyscy dokładamy wszelkich starań, aby choć na chwilę oderwać Twoje myśli od dnia codziennego. Stworzyliśmy dla Ciebie przestrzeń, gdzie w spokojnej, pozytywnej atmosferze spędzisz czas z dala od trosk dnia codziennego. Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie tam swój kawałek „nieba”.

Jesteśmy tutaj, aby dać Ci odwagę i uświadomić, że niepłodność to również choroba, jak każda inna. Nie trzeba się tego wstydzić, uważać niepłodność za temat tabu, bo przecież, tak jak każdy na tej ziemi, po prostu chcemy być szczęśliwi (i nie robimy tym nikomu żadnej krzywdy). Mam ogromną nadzieję, że osoby znane, które wsparły naszą inicjatywę, dodadzą Ci sił, a przede wszystkim odwagi, aby bez wahania, bez zatrzymania, udało Ci się zdobyć ten upragniony w życiu cel.

Założycielka Sylwia Bentkowska

 

Sylwia Bentkowska Założycielka Serwisu plodnosc.pl

 

Sylwia Bentkowska – Pomysłodawca i właściciel serwisu Plodnosc.pl dedykowanego dla par starających się o dziecko Pomysłodawczyni i organizatorka autorskiego programu ogólnopolskich spotkań dla kobiet „Obudź w sobie życie”.  Fundatorka i Prezes Fundacji poMOC dla Płodności. Prywatnie mama wyczekanego synka. Kontakt: sylwia.bentkowska@brubenpolska.pl

Kilka Słów od Założycielki

Bardzo bym Nam życzyła, jak i również 1,5 mln Par zmagających się z problemem niepłodności, aby nasza misja, którą podjęliśmy się wypełnić, okazała się „kluczem” do otwarcia wielu drzwi w tematyce niepłodności. Dołożymy wszelkich starań, aby wypełnić naszą misję! Wszystko to, aby uświadomić Wam, że nie jesteście sami – jesteśmy RAZEM.

Przeczytaj także wywiad z Sylwią Bentkowską – założycielką serwisu dla kobiet starających się o dziecko oraz kobiet w ciąży.

 

 

Nasz Zespół

Agnieszka Woźniak specjalistka ds Ciąży i Płodności

Polonistka, copywriterka, redaktorka i korektorka językowa. Specjalizuje się w artykułach z obszarów tematycznych: Ciąża, Dziecko, Pielęgnacja Dziecka, Rozwój Dziecka, a także Starania o ciążę, Niepłodność. Od 10 lat tworzy materiały edukacyjne do internetu. Pisała m.in. dla serwisów Rankomat.pl, Allegro.pl, 2Drink.pl, Naoko-store.pl, Skincarelovers.pl, Szafawpigulce.pl.
Kontakt: agnieszka.banasiak@brubenpolska.com
 
 
Agata Daniluk

Dziennikarka, redaktorka, graficzka. W serwisie www.plodnosc.pl odpowiada za dobór i redakcję artykułów w obszarze: niepłodność, leczenie niepłodności, in vitro, starania o ciążę. Wydawczyni i prowadząca webinary na temat płodności. Współpracowała m.in. z Glamour, Uroda Życia, Skarb, Polska The Times, Weranda, naTemat.pl. Redaktor naczelna Plodnosc.pl.
Kontakt: agata.daniluk@brubenpolska.pl
 
 
Karolina Wagner

Polonistka, dziennikarka, redaktorka. Specjalizuje się w tematyce: ciąża, parenting, niepłodność, dieta propłodnościowa.
 

Anna Kruk

Dziennikarka i redaktorka. Z wykształcenia filolożka, z pasji – miłośniczka polskich jezior i amatorka Nordic Walking. W rzadkich chwilach między pracą a rodziną pochłania literaturę XIX-wieczną i norweskie kryminały. W serwisie plodnosc.pl jest odpowiedzialna za obszar niepłodność, starania – dofinansowanie do in vitro, dieta propłodnościowa, dziecko, ciąża. 
 

Anna Wietrzykowska

Anna Wietrzykowska. Psycholog, psychoterapeuta pracujący w nurcie psychoterapii systemowej. Zajmuje się okołoporodową pomocą psychologiczną. W obszarze zainteresowań zawodowych znajduje się praca z osobami, które zmagają się z niepłodnością lub które straciły dziecko w wyniku poronienia/martwego urodzenia. Pracuje z kobietami odczuwającymi silny lęk w ciąży lub lęk przed samym porodem (tokofobia) oraz parami chcącymi przygotować się na narodziny dziecka, kobietami po traumie poporodowej, kobietami z depresją poporodową i parami, które doświadczają kryzysu w związku po narodzinach dziecka i trudności wychowawczych.
Prowadzi psychoterapię indywidualną, psychoterapię par i konsultacje psychologiczne. Od 2014 roku jest Członkiem Nadzwyczajnym Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej, a od 2019 r. Członkiem Nadzwyczajnym Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR. Współpracuje z portalami www.plodnosc.pl i www.poronilam.pl. Pisze na tematy: niepłodność, starania o ciążę, emocje a niepłodność, psychologiczne aspekty niepłodności. 
Działalność internetowa: Psycholog Niepłodności (www.psycholognieplodnosci.pl).
 
Adrianna Barczyńska
Adrianna Barczyńska

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, kierunku Dietetyka I i II stopnia. Od ponad sześciu lat prowadzi Poradnię Dietetyczną w Mysłowicach oraz w Tychach, a także współpracuje z Kliniką Leczenia Niepłodności Invimed w Katowicach. Współpracę dietetyczną opiera na indywidualnym podejściu, biorąc pod uwagę stan zdrowia, ale także preferencje i możliwości, tak aby zmiana stylu odżywiania przychodziła z łatwością i dawała pozytywne efekty. W wolnym czasie uwielbia podróżować z plecakiem i poznawać kulinarne zwyczaje różnych regionów Polski i Europy. Na plodnosc.pl odpowiada za obszar: starania a dieta, dieta propłodnościowa, dieta dla płodności, odżywianie przy in vitro, odżywianie w ciąży. 
 
Agata Panas - Specjalistka do spraw niepłodności oraz zdrowia kobiety w ciąży
Agata Panas

Dziennikarka, specjalistka ds. PR i wideo oraz copywriter. Specjalizuje się w tematach związanych z niepłodnością oraz zdrowiem kobiety m.in. ciąży. Współpracuje z wieloma klinikami leczenia niepłodności, m.in. z kliniką InviMed. Jako Social Media Menager prowadzi profile poświęcone leczeniu niepłodności w języku angielskim oraz niemieckim. Dodatkowo realizuje webinary prowadzone w języku niemieckim z ekspertami ds. niepłodności z całego świata.
Email: kontakt@linkmedia.pl
 

Emilia Grzela
Emilia Grzela – dziennikarka, absolwentka Wydziału Polonistyki oraz Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW. Dla serwisu Płodność.pl tworzy materiały z obszaru medycyny rozrodu oraz ginekologii i położnictwa, dotyczące diagnostyki i leczenia niepłodności, starań o dziecko, przebiegu ciąży i różnorodnie uwarunkowanych powikłań ginekologiczno-położniczych. Współpracuje również z Pulsem Medycyny. Email: emilia.grzela@brubenpolska.pl