Kalkulator porodu

Kalkulator porodu

Wybierz dzień:

Gdy już dowiesz się, że jesteś w ciąży, zazwyczaj kolejna informacja, która bardzo Cię interesuje to termin porodu. Jeszcze przed wizytą u lekarza możesz szybko dowiedzieć się, kiedy on wypadnie – pomoże Ci w tym kalkulator porodu.

Termin porodu – sprawdź, jak obliczyć datę

Kalkulator porodu to narzędzie, które odpowie na pytanie, jak obliczyć termin porodu. Dzięki niemu poznasz orientacyjną datę przyjścia na świat twojego dziecka. Wiemy, że każda przyszła mama jest ciekawa, kiedy pozna swoje maleństwo. W końcu termin porodu to ważna informacja – od niej zależy, jak zaplanujesz kolejne miesiące ciąży, jak będziesz kompletować wyprawkę, jakie badania musisz wykonać. Dlatego chcemy ci w tym pomóc i podpowiedzieć, jak obliczyć termin porodu.

Termin porodu a kalkulator porodu – zobacz, jak działa

A jeśli chcesz się upewnić, w którym tygodniu ciąży jesteś, skorzystaj z kalkulatora ciąży. Wystarczy, że wpiszesz w kalkulator dokładną datę ostatniej miesiączki oraz średnią długość twoich cykli menstruacyjnych. Jeśli szukasz sposobu, jak obliczyć termin porodu, pamiętaj, że musisz podać dokładną, a nie orientacyjną datę ostatniej miesiączki – zwyczaj odnotowywania terminu miesiączki w kalendarzu jest godnym pochwały. Wiele ułatwia w przypadku ciąży a także wszelkich wywiadów ginekologicznych. Dlatego zapisuj każdorazowo wystąpienie krwawień menstruacyjnych i oblicz termin porodu z użyciem wygodnego i dokładnego narzędzia, jakim jest kalkulator porodu.

Termin porodu i dwie różne daty – jak to możliwe?

Niech nie zdziwi Cię fakt, że lekarz może podać Ci dwa terminy porodu. Jeden jest wyliczony z terminu ostatniej miesiączki, a drugi z badania USG. Czasami terminy te się pokrywają, ale bywa, że różnica wynosi nawet tydzień lub dłużej. Kalendarz porodu zakładający dwa różne terminy przyjścia dziecka na świat nie jest niczym niezwykłym.

Dużo łatwiej jest obliczyć termin porodu, jeśli znasz dokładną datę zapłodnienia. Przydatna jest także informacja o terminie owulacji. Natomiast jeśli termin porodu jest obliczany tylko na podstawie ostatniej miesiączki i USG, data porodu jest bardziej orientacyjna. Tym bardziej, że średnio tylko 4-5% dzieci rodzi się w wyznaczonym terminie. Na ostateczny termin porodu ma wpływ wiele czynników takich jak wiek kobiety, status materialny, która to ciąża, sytuacja zdrowotna itp.

Położnicy określają długość trwania ciąży na 40 tygodni, licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Jednak za ciążę donoszoną uznaje się zarówno poród na 2 tygodni przed wyznaczonym terminem porodu, jak i 2 tygodnie po. Dopiero, gdy kalendarz porodu wskazuje na 42 tydzień ciążę zaczyna się nazywać przenoszoną i ciężarna jest pod stałą opieką lekarza, a czasami zachodzi konieczność obserwacji w szpitalu, a nawet wywołania porodu. Dlatego, gdy kalkulator porodu wskazuje na 40 tydzień ciąży i wybicie „godziny zero”, nie należy mieć obaw, ale konieczne jest zgłoszenie się do lekarza i poinformowanie o upływającym tygodniu ciąży.

Oblicz datę porodu przy zapłodnieniu in vitro

Nasz kalkulator porodu pozwala obliczyć nie tylko termin porodu od naturalnego poczęcia, ale także od inseminacji i transferu zarodków. To narzędzie niezwykle pomocne i unikalne – wiele kobiet, które nie zaszły w ciążę naturalnie, nie wiedziało, jak samodzielnie sprawdzić termin porodu. Dzięki naszemu kalendarzowi ciąży jest to możliwe. 

Oblicz datę porodu, korzystając z naszego kalkulatora porodu!