Kalkulator beta HCG

Sprawdź przyrost hormonu HCG!

Kalkulator beta HCG

Monitorowanie poziomu beta hCG daje wiele informacji: czy ciąża rozwija się zdrowo i czy w ogóle do ciąży doszło. To drugie, po domowym teście ciążowym, badanie, które pozwoli wykryć ciążę. Beta hCG kalkulator – to tym narzędziem możesz sprawdzić przyrost tego hormonu. Już na tym etapie szczególnie zwróć uwagę na przyjmowanie kwasu foliowego, który wpływa nie tylko na płodność, ale także uchroni dziecko przed wadami cewy nerwowej. Zastanawiasz się, jaki wybrać? Zamiast zwykłego kwasu foliowego, wybierz ActiFolin.

Co to jest kalkulator beta hCG?

Kalkulator beta hCG to proste i łatwe w użyciu narzędzie, które pozwoli ci sprawdzić, jaki jest przyrost hormonu hCG. Aby to zrobić, musisz wpisać dokładną datę, godzinę i wyniki pierwszego oraz drugiego badania beta hCG. Nasz kalkulator beta hCG będzie dla ciebie wskazówką, czy przyrost hCG jest prawidłowy czy poniżej normy. Oblicz, jaki jest przyrost beta hCG, a w razie jakichkolwiek wątpliwości lub wyniku poniżej normy, skonsultuj się z lekarzem.

W przypadku hormonu beta hCG ważne jest to, kiedy mierzy się jego poziom. U kobiet w ciąży wzrasta on dwukrotnie co drugi dzień – te wyniki określają, czy doszło do ciąży i czy rozwija się ona prawidłowo. Obserwacja przyrostu beta hCG pozwoli m.in. zdiagnozować ciążę pozamaciczną (choć bywają przypadki, gdy beta hCG w przypadku tej choroby ginekologicznej rośnie książkowo).

Wykorzystując kalkulator hcg, porównasz wynik badań i otrzymasz informację, czy beta hcg jest w normie czy poniżej normy. Jednak pamiętaj, że wszelkie diagnozy powinien postawić lekarz-ginekolog. Kalkulator beta hCG niech będzie twoim pierwszym punktem wyjścia, a szczegółowa konsultacja powinna nastąpić w gabinecie lekarskim.

Co to jest beta hCG?

Beta hCG, inaczej gonadotropina kosmówkowa to hormon produkowany przez organizm kobiety od 7. dnia po zapłodnieniu. Zależy od niego utrzymanie i rozwój ciąży w jej początkowym okresie. Rolą hormonu beta hCH jest utrzymywanie funkcji ciałka żółtego oraz wytwarzanie progesteronu do momentu, gdy wykształci się łożysko.

Hormon beta hCG oznacza się, aby potwierdzić ciążę i sprawdzić, czy rozwija się prawidłowo. Jest to badanie, które potwierdzi ciążę, jeszcze przed prześwietleniem USG. Charakterystyczne dla beta hCG jest systematyczne wzrastanie: w ciągu pierwszych 4 tygodni wzrasta podwójnie co 2 dni. Poziom beta hCG rośnie do momentu, gdy wykształci się łożysko. Najwyższą wartość osiąga między 8. a 10. tygodniem ciąży. Następnie spada – w ciągu 2 dni aż o 35%.