Kalkulator beta HCG

Sprawdź przyrost hormonu HCG!

Kalkulator beta HCG

Monitorowanie poziomu beta hCG daje wiele informacji: czy ciąża rozwija się zdrowo i czy w ogóle do ciąży doszło. To drugie, po domowym teście ciążowym, badanie, które pozwoli wykryć ciążę. Beta hCG kalkulator – to tym narzędziem możesz sprawdzić przyrost tego hormonu. 

Co to jest kalkulator beta hCG?

Kalkulator beta hCG to proste i łatwe w użyciu narzędzie, które pozwoli ci sprawdzić, jaki jest przyrost hormonu hCG. Aby to zrobić, musisz wpisać dokładną datę, godzinę i wyniki pierwszego oraz drugiego badania beta hCG. Nasz kalkulator beta hCG będzie dla ciebie wskazówką, czy przyrost hCG jest prawidłowy czy poniżej normy. Oblicz, jaki jest przyrost beta hCG, a w razie jakichkolwiek wątpliwości lub wyniku poniżej normy, skonsultuj się z lekarzem.

W przypadku hormonu beta hCG ważne jest to, kiedy mierzy się jego poziom. U kobiet w ciąży wzrasta on dwukrotnie co drugi dzień – te wyniki określają, czy doszło do ciąży i czy rozwija się ona prawidłowo. Obserwacja przyrostu beta hCG pozwoli m.in. zdiagnozować ciążę pozamaciczną (choć bywają przypadki, gdy beta hCG w przypadku tej choroby ginekologicznej rośnie książkowo).

Wykorzystując kalkulator hcg, porównasz wynik badań i otrzymasz informację, czy beta hcg jest w normie czy poniżej normy. Jednak pamiętaj, że wszelkie diagnozy powinien postawić lekarz-ginekolog. Kalkulator beta hCG niech będzie twoim pierwszym punktem wyjścia, a szczegółowa konsultacja powinna nastąpić w gabinecie lekarskim.

Co to jest beta hCG?

Beta hCG, inaczej gonadotropina kosmówkowa to hormon produkowany przez organizm kobiety od 7. dnia po zapłodnieniu. Zależy od niego utrzymanie i rozwój ciąży w jej początkowym okresie. Rolą hormonu beta hCH jest utrzymywanie funkcji ciałka żółtego oraz wytwarzanie progesteronu do momentu, gdy wykształci się łożysko.

Hormon beta hCG oznacza się, aby potwierdzić ciążę i sprawdzić, czy rozwija się prawidłowo. Jest to badanie, które potwierdzi ciążę, jeszcze przed prześwietleniem USG. Charakterystyczne dla beta hCG jest systematyczne wzrastanie: w ciągu pierwszych 4 tygodni wzrasta podwójnie co 2 dni. Poziom beta hCG rośnie do momentu, gdy wykształci się łożysko. Najwyższą wartość osiąga między 8. a 10. tygodniem ciąży. Następnie spada – w ciągu 2 dni aż o 35%.