Kalkulator dni płodnych

 

KALKULATOR DNI PŁODNYCHWbrew pozorom, starania o dziecko nie oznaczają jak najczęstszych stosunków płciowych – kluczem do sukcesu są starania w tych dniach, gdy możliwość zapłodnienia jest największa. Na płodność kobiety ma również wpływ przygotowanie organizmu do ciąży. Już na etapie decyzji o powiększeniu rodziny, koniecznie zacznij przyjmowanie kwasu foliowego, który wpływa nie tylko na płodność, ale także uchroni dziecko przed wadami cewy nerwowej. Zastanawiasz się, jaki wybrać? Zamiast zwykłego kwasu foliowego, wybierz ActiFolin.

Sprawdź, kiedy są dni płodne? To tylko kilka dni w całym cyklu. Kalkulator dni płodnych pozwoli ci obliczyć, kiedy one wypadają.

Kalkulator dni płodnych to proste narzędzie, które pomoże ci wyliczyć, kiedy wypadają dni płodne w cyklu, a to podstawowa wiedza podczas starań o ciążę. Wystarczy, że wpiszesz datę swojej ostatniej miesiączki i średnią długość cyklu, a dowiesz się, kiedy są dni płodne.

Kalkulator dni płodnych – o czym trzeba wiedzieć?

Kalkulator dni płodnych – pozwoli w parę chwil uzyskać odpowiedź na pytanie: kiedy są dni płodne. Jednak, aby nie zakłamał danych, musisz znać dokładną datę ostatniej miesiączki: jej rozpoczęcie i zakończenie. W kalkulator dni płodnych musisz wpisać także długość cyklu. Tylko u niektórych kobiet miesiączka występuje z dokładnością niemal co do minuty, a w związku z tym cykle są tej samej długości. Większość kobiet ma nieregularne cykle, więc należy uśrednić długość cyklu na podstawie kilkumiesięcznych obserwacji.  

Dowiedz się, jak obliczyć dni płodne – to pierwszy krok w staraniach o dziecko.

Jak obliczyć dni płodne – podstawy

Co to są dni płodne: występują w fazie okołoowulacyjnej, to czas, w którym możliwe jest zapłodnienie. Szczytowym dniem płodnym jest owulacja, jednak płodnych (choć w mniejszym stopniu) jest także 5 dni przed owulacją. Występowanie dni płodnych jest uzależnione od długości cyklu menstruacyjnego, ale szacuje się, że średnio pojawiają się w 10.-14. dniu cyklu.

Co to są dni niepłodne: to dni od obumarcia komórki jajowej do wystąpienia miesiączki. Szacuje się, że komórka jajowa obumiera 24 godziny po wystąpieniu owulacji. Teoretycznie więc większość dni w cyklu jest niepłodnych. W praktyce wiele zależy od długości i regularności cyklu menstruacyjnego a także długości życia plemników, a te potrafią przeżyć w drogach rodnych kobiety nawet do 7 dni.

Dni płodne: kalkulator, obserwacja śluzu, mierzenie temperatury

Oprócz metody kalendarzykowej, do ustalenia dni niepłodnych i płodnych potrzebny jest także pomiar śluzu i temperatury ciała, a także baczne obserwowanie symptomów, jakie wysyła organizm. Jednak w przypadku nieregularnych cyklów menstruacyjnych utrudnionym staje się to, jak obliczyć owulację – wtedy większość dni powinno się uznać za płodne. Pomocnym staje się wówczas test owulacyjny, który precyzyjnie określa, kiedy występuje owulacja.