Kalkulator dni płodnych

Oblicz swoje dni płodne!

KALKULATOR DNI PŁODNYCHWbrew pozorom, starania o dziecko nie oznaczają jak najczęstszych stosunków płciowych – kluczem do sukcesu są starania w tych dniach, gdy możliwość zapłodnienia jest największa. Sprawdź, kiedy są Twoje dni płodne. To tylko kilka dni w całym cyklu. Kalkulator dni płodnych pozwoli ci obliczyć, kiedy one wypadają.

Kalkulator dni płodnych to proste narzędzie, które pomoże ci wyliczyć, kiedy wypadają dni płodne w cyklu, a to podstawowa wiedza podczas starań o ciążę. Wystarczy, że wpiszesz datę swojej ostatniej miesiączki i średnią długość cyklu, a dowiesz się, kiedy są dni płodne.

Kalkulator dni płodnych – o czym trzeba wiedzieć?

Kalkulator dni płodnych – pozwoli w parę chwil uzyskać odpowiedź na pytanie: kiedy są dni płodne. Jednak, aby nie zakłamał danych, musisz znać dokładną datę ostatniej miesiączki: jej rozpoczęcie i zakończenie. W kalkulator dni płodnych musisz wpisać także długość cyklu. Tylko u niektórych kobiet miesiączka występuje z dokładnością niemal co do minuty, a w związku z tym cykle są tej samej długości. Większość kobiet ma nieregularne cykle, więc należy uśrednić długość cyklu na podstawie kilkumiesięcznych obserwacji.  

WARTO WIEDZIEĆ:

Cykle bezowulacyjne. Sprawdź objawy

Cykle bezowulacyjne. Sprawdź objawy

 

Dowiedz się, jak obliczyć dni płodne – to pierwszy krok w staraniach o dziecko.

Jak obliczyć dni płodne – podstawy

Co to są dni płodne: występują w fazie okołoowulacyjnej, to czas, w którym możliwe jest zapłodnienie. Szczytowym dniem płodnym jest owulacja, jednak płodnych (choć w mniejszym stopniu) jest także 5 dni przed owulacją. Występowanie dni płodnych jest uzależnione od długości cyklu menstruacyjnego, ale szacuje się, że średnio pojawiają się w 10.-14. dniu cyklu.

Co to są dni niepłodne: to dni od obumarcia komórki jajowej do wystąpienia miesiączki. Szacuje się, że komórka jajowa obumiera 24 godziny po wystąpieniu owulacji. Teoretycznie więc większość dni w cyklu jest niepłodnych. W praktyce wiele zależy od długości i regularności cyklu menstruacyjnego a także długości życia plemników, a te potrafią przeżyć w drogach rodnych kobiety nawet do 7 dni.

Dni płodne: kalkulator, obserwacja śluzu, mierzenie temperatury

Oprócz metody kalendarzykowej, do ustalenia dni niepłodnych i płodnych potrzebny jest także pomiar śluzu i temperatury ciała, a także baczne obserwowanie symptomów, jakie wysyła organizm. Jednak w przypadku nieregularnych cyklów menstruacyjnych utrudnionym staje się to, jak obliczyć owulację – wtedy większość dni powinno się uznać za płodne. Pomocnym staje się wówczas test owulacyjny, który precyzyjnie określa, kiedy występuje owulacja.  

 

Podejrzewasz, że jesteś w ciąży? Sprawdź, jakie są wczesne objawy ciąży w poszczególnych tygodniach

 

 

WARTO WIEDZIEĆ:

Cykl owulacyjny bez tajemnic – jak go odczytywać, by szybko zajść w ciążę