Wybierz swój tydzień ciąży
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Kalendarz ciąży: 9 miesięcy tydzień po tygodniu

Kalendarz ciąży: Od poczęcia do porodu – 9 miesięcy tydzień po tygodniu

Kalendarz ciąży: 9 miesięcy, tydzień po tygodniu

Witaj Przyszła Mamo. Jeśli tu jesteś, to znaczy, że przed tobą niezwykły czas oczekiwań na dziecko - 9 miesięcy ciąży, czyli 40 tygodni, czyli 281 dni. Gratulujemy i oddajemy w Twoje ręce kalendarz ciąży, dzięki któremu będziesz wiedziała, jak przebiega ciąża tydzień po tygodniu, co się dzieje z dzieckiem w czasie ciąży,  jakie zmiany zachodzą w Twoim organizmie, jakie dolegliwości ciążowe cię czekają, jak sobie z nimi poradzić oraz o czym pamiętać w poszczególnych tygodniach ciąży. Za 9 miesięcy urodzisz dziecko - twój mały wielki cud. Oto twój przewodnik po ciąży. 

Czy wiesz, że 1. tydzień ciąży zaczyna się na długo zanim sięgniesz po test ciążowy? Pierwsze tygodnie ciąży są kluczowe - zwłaszcza dla par starających się o dziecko. Kalendarz ciąży pomoże ci zrozumieć, co się dzieje w pierwszych tygodniach ciąży w twoim organizmie, na co musisz uważać i co jest najistotniejsze, by za kilka tygodni na teście zobaczyć dwie kreski, a tym samym rozpocząć nowy, wspaniały rozdział w  twoim życiu.  

Kalendarz ciąży: praktyczny przewodnik po ciąży

Kalendarz ciąży tydzień po tygodniu to praktyczny przewodnik po ciąży, dzięki któremu na bieżąco będziesz widziała, jak rozwija się dziecko oraz jak zmienia się kobiece ciało w czasie ciąży. Dowiesz się, jakie są objawy wczesnej ciąży, jakie badania zrobić w kolejnych trymestrach, jak poradzić sobie z dolegliwościami ciążowymi oraz jakie są zagrożenia w ciąży i na co uważać.  

Kalendarz ciąży to etapy rozwoju dziecka. Zobaczysz, kiedy dziecko ma już  serce, wykształcone rączki, nóżki i narządy wewnętrzne. Sprawdź, kiedy maluch w brzuchu mamy czuje, widzi i rozpoznaje dźwięki. Odkryj, co się dziecku podoba, a czego nie lubi. Dowiedz się, kiedy ruchy dziecka są wyczuwalne oraz co oznacza ich brak.

Kalendarz ciąży: wskazówki i rady dla kobiet w ciąży

Nasz kalendarz ciąży tydzień po tygodniu to także praktyczne rady na temat ciąży: przypomnimy ci o ważnych terminach i badaniach, podpowiemy, co jeść w ciąży i jakie produkty są wskazane dla ciężarnych w poszczególnych trymestrach. Dowiesz się, jak pielęgnować ciało w ciąży oraz jak poradzić sobie z emocjami.

Pomożemy ci zrobić plan porodu, skompletować wyprawkę, wybrać szkołę rodzenia oraz przygotować się do porodu bez bólu. Dowiesz się także, jakie prawa ma kobieta w ciąży w okresie okołoporodowym i podczas porodu oraz jak Kodeks Pracy pomaga ciężarnym.

Przed tobą 40 tygodni oczekiwania na dziecko - będzie to czas radości i ekscytacji, ale także wielu lęków i obaw. Nasz kalendarz ciąży pomoże Ci przetrwać trudne momenty w ciąży i przygotuje, także psychicznie, do najważniejszego momentu, czyli porodu.  

Kalendarz ciąży tydzień po tygodniu Zobacz, ile trwa ciąża - ile tygodni ma.

 

Pamiętaj jednak, by na bieżąco rozwój ciąży i niepokojące objawy konsultować z lekarzem. Nawet najlepszy poradnik o ciąży nie zastąpi opieki ginekologa. Będziemy Ci o tym przypominać tydzień po tygodniu.

Zobacz 1. tydzień ciąży

Ciąża tydzień po tygodniu