Pary borykające się z problemem niepłodności coraz częściej mogą liczyć na wsparcie finansowe. Od 10 maja 2022 r. ruszyły dwa programy prozdrowotne ,,Diagnostyka oraz leczenie przyczynowe niepłodności dla mieszkańców Gminy Miasto Oława w latach 2022-2024” oraz ,,Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego – in vitro dla mieszkańców Gminy Miasto Oława w latach 2022-2024”.
W ramach programów pary zmagające się z problemem zaburzeń płodności będą mogły skorzystać z dofinansowania do in vitro oraz do diagnostyki i leczenia. Realizację programów powierzono Klinice Leczenia Niepłodności INVICTA we Wrocławiu, ul. Grabiszyńska 186/1.
Program ,,Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego – in vitro dla mieszkańców Gminy Miasto Oława w latach 2022-2024”
Dla kogo skierowany program in vitro?
Z dofinansowania zabiegu in vitro będą mogły skorzystać pary, które nie mogą zrealizować planów rozrodczych poprzez spontaniczną koncepcję, posiadają stwierdzoną przyczynę niepłodności lub nieskutecznego leczenia niepłodności oraz dodatkowo są mieszkańcami miasta Oława, a wiek kobiet mieści się w przedziale 24-42 lat według rocznika urodzenia. Warunkiem uzyskania dofinansowania jest również kwalifikacja lekarska do terapii metodą zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa partnerskiego, tudzież dawstwa innego niż partnerskie lub do procedury adopcji zarodka.
Zakres programu
Zgodnie z założeniami programu, przewiduje się nawet do 5 000 zł dofinansowania w ramach pojedynczej procedury z wykorzystaniem zarówno własnych gamet, jak i dawcy/dawczyni. Na dofinansowanie do 2 500 złotych można również liczyć w przypadku jednej procedury adopcji zarodka.
Koszty wynikające z konieczności przeprowadzenia min. badań laboratoryjnych, dodatkowych konsultacji specjalistycznych, procedur uzupełniających terapię (diagnostycznych, zabiegowych i embriologicznych) pozostają po stronie pary/pacjentów. Dopłata stanowi jednak istotne odciążenie budżetu leczenia. Program będzie realizowany od 10.05.2022-31.12.2024 r.
Od czego zacząć?
Rejestracja uczestników programu odbywa się w Urzędzie Miejskim w Oławie po wypełnieniu przez zainteresowaną parę odpowiedniego wniosku. Wnioski wydawane są w Urzędzie Miejskim w Oławie w Wydziale Spraw Społecznych i Przedsiębiorczości, w biurze podawczym lub w sekretariacie oraz znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w zakładce „Obsługa klienta – jak załatwić sprawę”, jak również na stronie internetowej Urzędu Miejskiego, w zakładce „Przeciwdziałanie niezamierzonej bezdzietności mieszkańców miasta Oława w latach 2022-2024 „Będziemy rodzicami”. Po pozytywnym zakwalifikowaniu Wnioskodawcy do udziału w programie, pracownik Urzędu informuje Wnioskodawcę oraz przesyła drogą elektroniczną, plikiem zaszyfrowanym skan wniosku do KLINIKI INVICTA celem dalszej kwalifikacji zgodnie z właściwymi modułami Programu oraz dokumentacją medyczną.
Można skorzystać z kontaktu do rejestracji pod nr telefonu 58 58 58 800 lub poprzez formularz na stronie internetowej:
Program ,,Diagnostyka oraz leczenie przyczynowe niepłodności dla mieszkańców Gminy Miasto Oława w latach 2022-2024”
Dla kogo?
Z dofinansowania będą mogły skorzystać pary, które są mieszkańcami Gminy Miasto Oława oraz od minimum 12 miesięcy bezskutecznie starają się o ciążę. W przypadku kobiet w wieku powyżej 35 r. ż. wymagany okres bezskutecznych starań skraca się do minimum 6 miesięcy. Wiek kobiety powinien zawierać się w przedziale 24-42 lata według rocznika urodzenia.
Zakres programu
Zgodnie z założeniami programu przewiduje się pokrycie całości kosztu w wysokości 1 590 zł przez Urząd Miejski w Oławie. Jeżeli para wykona badania diagnostyczne gwarantowane w ramach programu i nie zgłosi się w uzgodnionym z Realizatorem terminie na wszystkie konsultacje lekarskie objęte Programem, zobowiązana jest sfinalizować przeprowadzone badania z własnych środków. Program będzie realizowany od 10.05.2022-31.12.2024 r. i obejmuje:
- badanie poziomu hormonu antymullerowskiego – AMH,
- pakiet badań hormonalnych kobiety (hormon folikulotropowy – FSH, hormon luteinzujący – LH, estradiol – E2, tyreotropina – TSH, testosteron – TST i prolaktyna – PRL),
- rozszerzone badanie nasienia,
- trzy konsultacje ginekologiczne w kierunku diagnostyki i leczenia niepłodności, w tym konsultacja wstępna pary,
- konsultację andrologiczną, jeżeli wyniki badań wykażą nieprawidłowości w obrębie jakości nasienia,
- konsultację endokrynologiczną, jeżeli wyniki badań wykażą nieprawidłowości w obrębie poziomu hormonów,
- konsultację dietetyczną pary.
Od czego zacząć?
Rejestracja uczestników programu odbywa się w Urzędzie Miejskim w Oławie po wypełnieniu przez zainteresowaną parę odpowiedniego wniosku. Wnioski wydawane są w Urzędzie Miejskim w Oławie w Wydziale Spraw Społecznych i Przedsiębiorczości, w biurze podawczym lub w sekretariacie oraz znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w zakładce „Obsługa klienta – jak załatwić sprawę”, jak również na stronie internetowej Urzędu Miejskiego, w zakładce „Przeciwdziałanie niezamierzonej bezdzietności mieszkańców miasta Oława w latach 2022-2024 „Będziemy rodzicami”. Po pozytywnym zakwalifikowaniu Wnioskodawcy do udziału w programie, pracownik Urzędu informuje Wnioskodawcę oraz przesyła drogą elektroniczną, plikiem zaszyfrowanym skan wniosku do KLINIKI INVICTA celem dalszej kwalifikacji zgodnie z właściwymi modułami Programu oraz dokumentacją medyczną
Można skorzystać z kontaktu do rejestracji pod nr telefonu 58 58 58 800 lub poprzez formularz na stronie internetowej:
Informacje dodatkowe:
Sieć Klinik Medycznych INVICTA od 2000 roku specjalizuje się w kompleksowej diagnostyce i leczeniu niepłodności. W swoich 6 placówkach na terenie całego kraju zapewnia dostęp do najnowocześniejszych badań diagnostycznych, metod leczenia i procedur medycznych.
Placówki zlokalizowane są w największych miastach Polski: Gdańsk, Warszawa, Wrocław i Bydgoszcz, w Słupsku i Gdyni działają filie Kliniki. Do dyspozycji pacjentów jest zespół doświadczonych lekarzy specjalistów z każdej dziedziny związanej z płodnością.
INVICTA prowadzi jedno z najbardziej wykwalifikowanych laboratoriów embriologicznych w Polsce. Zespół doświadczonych i certyfikowanych embriologów nieustannie rozwija i podnosi jakość procedur, zapewniając zarodkom optymalne warunki do rozwoju. INVICTA posiada również własne, jedyne w Polsce, akredytowane Medyczne Laboratoria Diagnostyczne, specjalizujące się w diagnostyce niepłodności.
Klinika prowadzi największy w Polsce, własny Bank Komórek Rozrodczych i Zarodków INVICTA, umożliwiając skorzystanie z programów in vitro z gametami dawców na rzecz niepłodnych par.
Jakość usług i procedur jest w INVICTA szczególną wartością, dlatego też placówka posiada liczne certyfikaty jakości i akredytacji, przeprowadza audyty wewnętrzne oraz podlega kontrolom niezależnych, krajowych i międzynarodowych instytucji.
W Klinikach INVICTA ok. 9 na 10 par osiąga swój cel. W przypadku procedury in vitro skuteczność zabiegów wynosi nawet 72% dla pacjentek do 35 r. ż. Z usług Kliniki korzystają nie tylko pary z Polski, ale również z zagranicy, ceniąc sobie jakość, skuteczność i indywidualne podejście. INVICTA uzyskuje jeden z najwyższych odsetków ciąż w Polsce i Europie, a co najważniejsze pomaga spełniać marzenia par o rodzicielstwie.
Kontakt prasowy:
Katarzyna Makowska
Manager Komunikacji i PR
email: katarzyna.makowska@invicta.pl
kom: +48 885 804 382
Dodaj komentarz