Jak radzić sobie z niepowodzeniem i nie tracić nadziei na macierzyństwo [Bezpłatne spotkanie]

Jak radzić sobie z niepowodzeniem i nie tracić nadziei na macierzyństwo [Bezpłatne spotkanie]

Przychodnia Lekarska nOvum i dr n. med. Joanna Kot – psychoterapeuta zapraszają na warsztaty: “Jak radzić sobie z niepowodzeniem i nie tracić nadziei na macierzyństwo.”

10 listopada o godz. 10.00, zapraszamy do nOvum Panie będące w trakcie diagnostyki i leczenia niepłodności, które mają doświadczenie straty w trakcie starań o dziecko i chciałyby uporządkować uczucia z tym związane, a także nadać im właściwy kierunek jednoczesnej pamięci i pożegnania się z nimi. Spotkanie dotyczyć będzie procesu żałoby, który pojawia się zawsze w przypadku straty – tej realnej zewnętrznej i osobistej wewnętrznej.

W trakcie bezowocnych starań o dziecko doświadcza się  straty, która dotyczy szansy na ciążę w danym cyklu, poronienia, czy wizji przyszłości z upragnionym dzieckiem. Doświadczenia te są bardzo bolesne i uruchamiają silne emocje, które czasem mogą przesłonić nam długofalowy kierunek działań i osłabić nadzieję. Pozostanie na etapie straty  powoduje bezsilność, odrętwienie i chęć izolacji. Zmniejsza także chęć podejmowania z wiarą dalszych prób. Tak nie musi być. Nie da się przejść przez stratę bez trudnych uczuć, jednak są one tylko częścią procesu i warto zrobić wszystko, aby go zakończyć. 

Spotkanie, które adresowane jest tym razem dla Pań, będzie miało szczególny charakter – kobiecej wspólnoty, w której  bezpiecznie i w pełnej łagodności atmosferze będzie można poradzić sobie ze swoją stratą – żegnając się z tym, co tracimy, zachowując jednocześnie w pamięci to, co nam bliskie. To pozwala nadać jej osobiste znaczenie, wzrosnąć dzięki niej i z nadzieją patrzeć w przyszłość.

W trakcie warsztatu:

  • Spotkamy się w szczególnej atmosferze, w której będzie przestrzeń na wszelkie uczucia i reakcje związane ze stratą.
  • Nazwiemy to, co bolesne i symbolicznie pożegnamy się z tym, co już za nami.
  • Udzielimy sobie wzajemnego wsparcia płynącego ze wspólnej obecności w trudnym momencie.
  • Poczujemy wewnętrzną i grupową siłę płynącą z przewartościowania straty.

Zapisy telefoniczne 22 566 80 00 lub mailowe: rejestracja@novum.com.pl 

Organizatorzy dysponują ograniczoną liczbą miejsc (grupa do 16 osób). Warsztaty są finansowane przez Przychodnię Lekarską nOvum i odbywają się w Przychodni nOvum, ul. Bociania 13, przewidywany czas zakończenia spotkania: godzina 15.

POLECAMY: Jak zwiększyć skuteczność in vitro. Dlaczego czasem leczenie IVF kończy się niepowodzeniem

Jak zwiększyć skuteczność in vitro. Dlaczego czasem leczenie IVF kończy się niepowodzeniem

 

 


Dziennikarka, redaktorka, absolwentka Polonistyki na UW. Woli słuchać niż mówić, biegać niż siedzieć, medytować niż dywagować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.