Jak radzić sobie z niepowodzeniem i nie tracić nadziei na macierzyństwo [Bezpłatne spotkanie]

Jak radzić sobie z niepowodzeniem i nie tracić nadziei na macierzyństwo [Bezpłatne spotkanie]

Przychodnia Lekarska nOvum i dr n. med. Joanna Kot – psychoterapeuta zapraszają na warsztaty: “Jak radzić sobie z niepowodzeniem i nie tracić nadziei na macierzyństwo.”

10 listopada o godz. 10.00, zapraszamy do nOvum Panie będące w trakcie diagnostyki i leczenia niepłodności, które mają doświadczenie straty w trakcie starań o dziecko i chciałyby uporządkować uczucia z tym związane, a także nadać im właściwy kierunek jednoczesnej pamięci i pożegnania się z nimi. Spotkanie dotyczyć będzie procesu żałoby, który pojawia się zawsze w przypadku straty – tej realnej zewnętrznej i osobistej wewnętrznej.

W trakcie bezowocnych starań o dziecko doświadcza się  straty, która dotyczy szansy na ciążę w danym cyklu, poronienia, czy wizji przyszłości z upragnionym dzieckiem. Doświadczenia te są bardzo bolesne i uruchamiają silne emocje, które czasem mogą przesłonić nam długofalowy kierunek działań i osłabić nadzieję. Pozostanie na etapie straty  powoduje bezsilność, odrętwienie i chęć izolacji. Zmniejsza także chęć podejmowania z wiarą dalszych prób. Tak nie musi być. Nie da się przejść przez stratę bez trudnych uczuć, jednak są one tylko częścią procesu i warto zrobić wszystko, aby go zakończyć. 

Spotkanie, które adresowane jest tym razem dla Pań, będzie miało szczególny charakter – kobiecej wspólnoty, w której  bezpiecznie i w pełnej łagodności atmosferze będzie można poradzić sobie ze swoją stratą – żegnając się z tym, co tracimy, zachowując jednocześnie w pamięci to, co nam bliskie. To pozwala nadać jej osobiste znaczenie, wzrosnąć dzięki niej i z nadzieją patrzeć w przyszłość.

W trakcie warsztatu:

  • Spotkamy się w szczególnej atmosferze, w której będzie przestrzeń na wszelkie uczucia i reakcje związane ze stratą.
  • Nazwiemy to, co bolesne i symbolicznie pożegnamy się z tym, co już za nami.
  • Udzielimy sobie wzajemnego wsparcia płynącego ze wspólnej obecności w trudnym momencie.
  • Poczujemy wewnętrzną i grupową siłę płynącą z przewartościowania straty.

Zapisy telefoniczne 22 566 80 00 lub mailowe: rejestracja@novum.com.pl 

Organizatorzy dysponują ograniczoną liczbą miejsc (grupa do 16 osób). Warsztaty są finansowane przez Przychodnię Lekarską nOvum i odbywają się w Przychodni nOvum, ul. Bociania 13, przewidywany czas zakończenia spotkania: godzina 15.

POLECAMY: Jak zwiększyć skuteczność in vitro. Dlaczego czasem leczenie IVF kończy się niepowodzeniem

https://plodnosc.pl/jak-zwiekszyc-skutecznosc-in-vitro-dlaczego-czasem-leczenie-ivf-konczy-sie-niepowodzeniem/

 

 


Polonistka, dziennikarka, redaktorka. Specjalizuje się w tematyce: ciąża, parenting, niepłodność, dieta propłodnościowa. Email: redakcja@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *