Sprawdź, jak zajść w ciążę naturalnie - program przygotowujący do zdrowego poczęcia

Jak zajść w ciążę naturalnie? Program przygotowujący do zdrowego poczęcia

Rozmowa z doktor Preeti Agrawal

Medycyna integracyjna to holistyczne podejście do pacjenta, które łączy w sobie osiągnięcia medycyny konwencjonalnej z setkami lat doświadczeń medycyny naturalnej. Po raz kolejny naszym gościem jest dr n. med. Preeti Agrawal – lekarz medycyny integracyjnej w Polsce, ginekolog-położnik, założycielka pierwszego w Polsce Centrum Medycyny Integracyjnej. Tym razem mówi o Life Balancing Retreat swoim autorskim programie, który budzi płodność i przygotowuje kobietę do zdrowego poczęcia. Na czym polega i komu pomoże takie leczenie? Jak długo trwa i kiedy można spodziewać się efektów? Zapraszamy do obejrzenia nagrania!

Na czym polega leczenie w medycynie integracyjnej?

Wbrew pozorom diagnostyka w medynie integracyjnej w dużej mierze pokrywa się z tą stosowaną w medycynie konwencjonalnej.

W podejściu integracyjnym pacjenci też przychodzą z badaniami laboratoryjnymi, wykonują USG itd. Różnica polega na tym, że następuje bardzo dokładne poznanie historii zdrowia i chorób obojga przyszłych rodziców. To jest kluczowa kwestia, która pozwala na indywidualizowanie terapii. Po tej analizie ustalamy, czy przyczyna niepłodności ma podłoże medyczne, immunologiczne, hormonalne, psychologiczne, seksuologiczne czy jeszcze inne – mówi doktor Preeti Agrawal.

Medycyna integracyjna znacznie rozszerza zakres leczenia niepłodności. Wykorzystuje się w niej metody takie jak m.in.:

  • Leczenie naturalnymi hormonami
  • Suplementacja i ziołolecznictwo
  • Wlewy witaminowe dożylne
  • Autohemotransfuzje
  • Refleksoterapia
  • Akupunktura
  • Osteopatia
  • Terapia cranio-sacralna
  • Psychoterapia
  • Rejuvenation Retreat

Oczywiście nie każda para potrzebuje wszystkich tych metod. Zawsze są one dopasowywane indywidualnie.

Jaki wpływ na płodność z punktu widzenia medycyny integracyjnej ma stres?

Problem niepłodności występuje przede wszystkim w krajach wysokorozwiniętych. Szybkie tempo życia, brak równowagi pomiędzy pracą a odpoczynkiem – wszystko to wpływa negatywnie na zdolność do poczęcia. Co ciekawe, problem praktycznie nie występuje w krajach ubogich, o niskim standardzie życia.

Stres jest problemem bardzo wielu par zmagających się z niepłodnością. Wystarczy, że zmienią one tryb życia. Uświadomią sobie, że ciało, które chce począć, nie może tkwić w stresie. Układ sympatyczny jest wtedy nadmiernie stymulowany. Stres zaburza pracę układu autonomicznego. Wszystko to wpływa na metabolizm, funkcje wchłaniania, wydalania itp. Poza tym nasza przysadka kieruje pracą jajnika, nadnerczy, tarczycy. Duży stres powoduje, że funkcje te są hamowane, wręcz blokowane. W stresie organizm zamyka funkcję płodności – wyjaśnia doktor Preeti Agrawal.

Do kogo skierowany jest Integracyjny Program Leczenia Niepłodności?

Opracowany przez doktor Preeti Agrawal program Life Balancing Retreat nastawiony jest na pomoc w leczeniu niepłodności każdej parze, która zmaga się z tym problemem.

Program jest naprawdę dla każdego. Dla tych osób, które zostały przebadane medycznie i nie stwierdzono żadnych istotnych problemów – to idealne rozwiązanie. Dla par po nieudanym in vitro, które planują podejście do kolejnego transferu. Par po poronieniach. Dzięki leczeniu indywidualnemu nie ma tu w zasadzie żadnych ograniczeń – przekonuje doktor Agrawal.

 

POLECAMY TAKŻE: Przyczyny niepłodności często leżą tam, gdzie medycyna tradycyjna nie zagląda

Przyczyny niepłodności często leżą tam, gdzie medycyna tradycyjna nie zagląda

 

 


Dziennikarka i redaktorka. Z wykształcenia filolożka, z pasji – miłośniczka polskich jezior i amatorka Nordic Walking. W rzadkich chwilach między pracą a rodziną pochłania literaturę XIX-wieczną i norweskie kryminały. W serwisie plodnosc.pl jest odpowiedzialna za obszar niepłodność, starania – dofinansowanie do in vitro, dieta propłodnościowa, dziecko, ciąża. Email: anna.kruk@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *