Paryż we dwoje. Oto 5 miejsc, których nie można ominąć

W oczekiwaniu na dziecko możemy zwiedzać świat – niepłodność nie oznacza siedzenia w domu i zamartwiania się, dlaczego kolejny raz się nie udało. Trzeba cieszyć się życiem, a szczęśliwy i odprężony człowiek ma więcej sił do działania. Paryż okrzyknięty miastem zakochanych to dobre miejsce na wypad we dwoje jeszcze bez dziecka.

Paryż jest kierunkiem marzeń niejednego turysty, miasto różnorodnej architektury, mody, kultury, sztuki oraz nastrojowych miejsc. Bądźcie tylko dla siebie przez te parę dni, wyłączcie telefony, okażcie miłość swojej drugie połówce. Pozwiedzajcie nieznane miejsca widziane dotąd tylko na pocztówkach lub poleżakujcie gdzieś w parku.

Co warto zobaczyć w Paryżu? Oto 5 miejsc, których nie można ominąć:

Wieża Eiffla w Paryżu1. Wieża Eiffla, symbol Paryża, a nawet całej Francji. Ma 320 metrów wysokości i przez długie lata była najwyższą budowlą na świecie. Zbudowana została specjalnie na Wystawę Światową, która miała miejsce w mieście w 1889 roku. Na wieżę zaprojektowaną przez Eiffla można wjechać windą, by z którejś z trzech widokowych platform podziwiać jedną z najbardziej charakterystycznych w Europie i na świecie panoramę miasta.

Łuk Triumfalny2. Łuk Triumfalny, wzniesiony na polecenie Napoleona Bonaparte, by uczcić jego armię i wielkie podboje. Ma 49 metrów wysokości i 45 metrów szerokości. Fasada zdobiona jest alegorycznymi rzeźbami, a także umieszczone są na niej nazwy miejscowości, w których rozgrywane były bitwy w trakcje światowej ekspansji Napoleona oraz nazwiska generałów i marszałków. Na łuk można wejść albo wjechać windą, by podziwiać miasto. W minimuzeum można natomiast poznać historię łuku.

Katedra Notre Dame de Paris3. Katedra Notre Dame de Paris, znajduje się na Cite – wyspie na Sekwanie. To wspaniała gotycka architektura z maszkaronami i niesamowite, przestronne, ciemne wnętrze z charakterystycznym okrągłym niebieskim witrażem i strzelistymi łukami nad prezbiterium. Mieści się tu również XIX wieczny skarbiec, który kryje wiele wspaniałych dzieł sztuki oraz relikwiarze z czasów napoleońskich.

4. Lasek Buloński, to jeden z największych terenów zielonych Paryża Można się tu zrelaksować, spacerując, jeżdżąc na rowerze, konno czy pływając łódką po jednym z jeziorek albo oglądając spektakl w teatrze na wolnym powietrzu lub w jednej z licznych kawiarenek.

5. Warto też pójść na romantyczny spacer wzdłuż Sekwany, odwiedzić dzielnicę Żydowską, gdzie warto spróbować nowych potraw, czy też przejść po Polach Elizejskich – najbardziej reprezentacyjną aleją paryską, a także na cmentarz, na którym pochowany został Chopin ­ Pere Lachaise.

Ale najważniejsze – to jest czas tylko dla was! Okażcie sobie miłość, zrelaksujcie się, nabierzcie siły do dalszych starań o dziecko i walki z niepłodnością.

Opracowanie: Agata Pizoń

Źródło: gdziewyjechac.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *