Ruszają zapisy na refundowane in vitro w Klinice Bocian. W którym mieście?

Częstochowa rusza z programem dofinansowania zabiegów in vitro. Klinika Leczenia Niepłodności Bocian została jednym z realizatorów programu „Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Częstochowy” w roku 2017. W których miastach można skorzystać z refundowanej procedury ivf?

Przyjmowanie wniosków par ubiegających się o refundację procedury in vitro w ramach miejskiego programu rozpoczyna się 22 lutego br. i potrwa tydzień. Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń. W budżecie Częstochowy zabezpieczono w tym roku 150 tys. zł na dofinansowanie leczenia za pomocą in vitro, co wystarczy na pomoc dla 30 par zmagających się z niepłodnością.

– Niepłodność to problem, który według szacunków dotyka około 20 proc. par w Polsce. Dla wielu z nich jedyną szansą na poczęcie dziecka jest leczenie za pomocą zapłodnienia pozaustrojowego. Rządowy program refundacji in vitro cieszył się ogromnym zainteresowaniem, tylko w Klinice Bocian skorzystało z niego ponad 1100 par z różnych stron Polski. Jego brak starają się wypełnić miasta, takie jak Częstochowa, które zdecydowały się wesprzeć finansowo swoich mieszkańców walczących o dziecko. Tego rodzaju pomoc popiera wielu Polaków. Potwierdzają to chociażby badania opinii społecznej, zrealizowane na rzecz Kliniki Bocian, z których wynika, że aż 78% Polaków jest zdania, iż niepłodne pary powinny mieć przynajmniej częściową refundację in vitro – mówi Bartosz Mrugacz, dyrektor ds. rozwoju Kliniki Leczenia Niepłodności Bocian, realizatora miejskiego programu dofinansowania in vitro dla mieszkańców Częstochowy.

Kwota dofinansowania i kryteria kwalifikacji par

Uczestnikom miejskiego programu refundacji in vitro przysługuje możliwość jednorazowego dofinansowania do zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego w wysokości do 5000 zł pod warunkiem przeprowadzenia co najmniej jednej procedury.

Pary, które będą leczyły się w Klinice Bocian w ramach miejskiego programu dla mieszkańców Częstochowy, mają chociażby zagwarantowaną bezpłatną wizytę kwalifikacyjną, stymulację hormonalną, punkcję jajników ze znieczuleniem, procedurę ICSI polegającą na bezpośrednim, mikrochirurgicznym wprowadzeniu plemnika do cytoplazmy komórki jajowej.

W większości refundowany jest również sam transfer zarodka. Pary z Częstochowy korzystające z miejskiego dofinansowania in vitro będą mogły wybrać dowolną placówkę Kliniki Bocian spośród ośrodków zlokalizowanych w Katowicach, Warszawie i Białymstoku.

Do programu zostaną zakwalifikowane pary, które spełniają następujące kryteria

  • wiek kobiety mieści się w przedziale 20-40 lat w/g rocznika urodzenia – dopuszcza się możliwość przeprowadzenia procedury u pacjentek w wieku do 42 lat (wg rocznika urodzenia) jeżeli stężenie AMH jest powyżej 0,7 ng/ml,
    pozostają w związku małżeńskim lub w związku partnerskim,
  • są mieszkańcami Częstochowy,
  • poddały się wcześniej leczeniu niższego rzędu, które zakończyło się niepowodzeniem lub posiadają bezpośrednie wskazania do zapłodnienia pozaustrojowego,
  • zostały zakwalifikowane do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego przez Realizatora Programu, zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu.

– Klinika Bocian jako realizator miejskiego programu dofinansowania in vitro zapewnia mieszkańcom Częstochowy leczenie niepłodności z zastosowaniem najbardziej zaawansowanych technologii medycyny rozrodu. Opieką medyczną otaczają pacjentów u nas cenieni specjaliści o międzynarodowym doświadczeniu w obszarze niepłodności – dodaje Bartosz Mrugacz z Kliniki Bocian.

Składanie wniosków

Pary, które w tym roku chcą starać się o dofinansowanie zabiegu in vitro w ramach miejskiego programu leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego, mogą składać wnioski od 22 do 28 lutego 2017 r. w Wydziale Zdrowia Urzędu Miasta Częstochowy przy ul. Śląskiej 11/13 – IV p. pokój nr 413.

Wnioski o objęcie dofinansowaniem wraz z oświadczeniami dostępne są na stronie internetowej Urzędu. Pary, które chcą skorzystać z leczenia in vitro w Klinice Bocian powinny wskazać we wniosku Centrum Bocian, spółkę zarządzającą klinikami.

Częstochowa była pierwszym miastem, które wprowadziło program dofinansowania zabiegów in vitro. Zabiegi finansuje już piąty rok.

 

Źródło: materiały prasowe, Klinika Bocian

Polecamy także:

In vitro zawiodło ją dwa razy, teraz wybrała Model Creightona. O co chodzi?

Leczenie niepłodności bez in vitro to jak leczenie raka bez chemii. Da się?

Zanim usłyszysz in vitro. Co poprzedza procedurę in vitro oraz ile czasu trwa?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *