Dawstwo komórek jajowych to szansa na ciążę dla kobiet z niskim AMH

Szansa na ciążę w trudnych przypadkach niepłodności. Leczenie z gwarancją

Z problemem niepłodności boryka się ok. 15-20% par w wieku rozrodczym. Szacuje się, że w Polsce trudności z poczęciem dziecka ma nawet co piąta para. In vitro z komórkami jajowymi dawczyni jest szansą na macierzyństwo szczególnie dla kobiet, które mają obniżoną rezerwę jajnikową lub nie posiadają własnych komórek jajowych. Klinika Leczenia Niepłodności INVICTA, która od ponad 20 lat zajmuje się wsparciem par w staraniach o rodzicielstwo, jako jedyna w Polsce oferuje 3 gwarancje w programach biorstwa komórek jajowych.

W Klinice Leczenia Niepłodności INVICTA nad zdrowiem kobiety i leczeniem niepłodności czuwa największy zespół lekarzy w Polsce, pod kierownictwem prof. Krzysztofa Łukaszuka. Wprowadzane i udoskonalane są autorskie rozwiązania zwiększające szansę na ciążę. Laboratorium in vitro INVICTA jest pionierem w metodach zamrażania komórek jajowych oraz ma doświadczenie w hodowli zarodków do stadium blastocysty.

Klinika INVICTA w leczeniu in vitro z komórkami dawczyni osiąga wyniki wysoce odbiegające od wartości przyjętych za średnią europejską*: w dotychczasowych programach z komórkami jajowymi mrożonymi skuteczność potwierdzona ciążą kliniczną to 75%, a w przypadku świeżych komórek jajowych to 60%.

Gwarancje w leczeniu in vitro z komórkami jajowymi dawczyni w INVICTA

W leczeniu niepłodności liczy się czas, dlatego jedną z gwarancji jest szybki start – czas oczekiwania na dobór dawczyni wynosi od 1 do 90 dni. Ponadto Klinika gwarantuje określoną liczbę komórek jajowych dawczyni o wysokiej jakości oraz liczbę zarodków w stadium blastocysty.

– Gwarantowana liczba zarodków, to większa szansa na zajście w ciążę – mówi Małgorzata Budziarska, Międzyoddziałowy Koordynator Biorstwa i Dawstwa komórek w INVICTA.  Pacjenci mają pewność, że będzie materiał do transferu. Możemy się pochwalić, że u ponad 70% pacjentów uzyskaliśmy więcej zarodków w stadium blastocysty niż gwarantowana liczba w programie – to możliwość kolejnych transferów i spokrewnione rodzeństwo. A ponad 92% par uzyskało gwarantowaną liczbę zarodków w pierwszym cyklu. W INVICTA realizujemy gwarancję  liczby zarodków do skutku. To oznacza, że zapewniamy kolejny pakiet komórek jajowych tej samej lub innej dawczyni zgodnej fenotypowo. Dodatkowo, gdy po stronie partnera wykryto obciążenia genetyczne, w naszej Klinice pacjenci mogą zbadać zarodki genetycznie, a wszystko po to by mieć zdrowe dzieci.

Dla kogo leczenie in vitro z komórkami jajowymi dawczyni?

Programy in vitro z komórkami jajowymi dawczyni są kierowane do par, w których kobiety nie mogą skorzystać z własnych komórek jajowych. Leczenie in vitro z komórkami jajowymi od anonimowej dawczyni to pomoc dla kobiet:

  • ze znacznie obniżoną rezerwą jajnikową lub przedwczesną menopauzą,
  • po leczeniu onkologicznym,
  • z komórkami jajowymi niskiej jakości,              
  • nie reagujących na terapię hormonalną,              
  • po wielokrotnych, nieudanych cyklach leczenia in vitro z wykorzystaniem własnych komórek jajowych,                                                        
  • z chorobami dziedzicznymi, których nie można wykryć przez diagnostykę genetyczną zarodków,
  • z problemem nawracającej utarty ciąży (poronienia),

Kobiety kobietom – Bank Komórek Jajowych INVICTA

Klinika INVICTA jako jedna z nielicznych w Polsce prowadzi własny Bank Komórek Jajowych.  Kwalifikacja dawczyń, ich stymulacja oraz pobranie komórek jajowych jest wykonywane przez specjalistów i lekarzy Kliniki Leczenia Niepłodności INVICTA. Dzięki temu Klinika oferuje bezpieczeństwo, wiarygodną ocenę dawczyni oraz wysoką jakość komórek jajowych. Jak dotąd w Klinice pobrano ponad 10 tys. komórek jajowych od dawczyń.

Dawczynie komórek jajowych dają realną szansę biorczyniom na zajście w ciążę z partnerem. Dlatego proces dawstwa spełnia określone wymogi jakościowe: dawczynie przechodzą szczegółową, kilkuetapową kwalifikację w celu potwierdzenia stanu zdrowia pod kątem medycznym, genetycznym i psychologicznym. Cały proces jest zgodny z międzynarodowymi standardami organizacji zajmujących się metodami wspomaganego rozrodu i embriologią  (m. in. ASRM, ESHRE).

– Nasze dawczynie zgłaszają się z dobroci serca, aby pomóc niepłodnym parom w realizacji ich marzeń o dziecku. To młode, zdrowe kobiety (średnia wieku to 24 lata), które prowadzą zdrowy tryb życia i regularnie uprawiają sport. Aż 90% kobiet posiada wykształcenie wyższe, swój czas dzielą pomiędzy pracą a rodziną, a połowa z nich posiada już swoje dzieci. Dlatego też tym bardziej wyczuwają potrzebę wsparcia par, które starają się potomstwo. Nasze dawczynie są osobami z wieloma zainteresowaniami i talentami, 34% deklaruje zdolności muzyczne, 27% ma umiejętności manualne, 43% lubi nauki ścisłe, 56% interesuje się humanistyką (kulturą, sztuką, literaturą) – mówi Małgorzata Budziarska.

Opieka i wsparcie na każdym etapie leczenia

Klinika INVICTA podczas procesu diagnostycznego oraz terapeutycznego, oprócz oferowania najnowocześniejszych metod leczenia, otacza pary wsparciem na każdym etapie drogi do wymarzonego rodzicielstwa. Dodatkowo, cały proces zorganizowany jest w taki sposób, aby elastycznie dostosować się do potrzeb pacjentów oraz stworzyć im komfortowe warunki leczenia oraz kontaktu ze specjalistami. Pacjenci mają możliwość przeprowadzenia pierwszej rozmowy z lekarzem w domowych zaciszu przez wideo-konsultację, a aby rozpocząć leczenie wystarczy jedna wizyta w Klinice.

– Opiekując się kobietami i lecząc pary od ponad 20 lat, wiemy z jakimi problemami zmagają się na każdym etapie leczenia oraz jakie wsparcie jest dla nich najważniejsze dla poprawy komfortu ale i powodzenia leczenia. W INVICTA Opiekun pacjenta pomaga parom przy wszystkich formalnościach oraz harmonogramie leczenia, tak by przyszli rodzicie mogli się skupić tylko na swoim głównym celu do spełnienia, czyli wymarzonej ciąży. Dodatkowo, aby zachować równowagę i balans duchowy, nasz psycholog pomaga przejść przez najtrudniejsze momenty leczenia – zapewnia Budziarska. 

* wg publikacji ESHRE z 2019 r. średnia skuteczność to około 50% i stale rośnie (źródło: https://www.eshre.eu/Annual-Meeting/Vienna-2019/Media/2019-Press-releases/EIM)

PARTNEREM ARTYKUŁU JEST 


 

 

 


Polonistka, dziennikarka, redaktorka. Specjalizuje się w tematyce: ciąża, parenting, niepłodność, dieta propłodnościowa. Email: redakcja@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *