program in vitro w InviMed

Wolne miejsca w programach dofinansowania in vitro na 2020 rok w InviMed!

W klinikach InviMed są jeszcze wolne miejsca na dofinansowanie leczenia niepłodności metodą in vtiro w programach samorządowych dla mieszkańców Warszawy, Gdańska, Słupska i Poznania. Zainteresowane pary mogą zgłaszać chęć odbycia wizyty kwalifikującej do programu pod numerem telefonu 500 900 888.

Po przejściu kwalifikacji do Programu mija zaledwie od kilku do kilkunastu tygodni do podejścia do procedury. Oznacza to, że jeszcze wiele par ma szansę skorzystać z samorządowych programów dofinansowania in vitro i cieszyć się ciążą przed Nowym Rokiem. Pierwszym krokiem jest zgłoszenie chęci podejścia do kwalifikacji u operatora programu.

Wolne miejsca na dofinansowanie in vitro

Kliniki Leczenia Niepłodności InviMed w 2020 roku są realizatorami aż 9 programów finansowanych ze środków budżetowych Warszawy, Poznania, Gdańska, Słupska, Wrocławia, Sosnowca, Częstochowy, województwa lubuskiego oraz mazowieckiego.

Aktualnie w InviMed, wolne miejsca dla par chcących skorzystać z dofinansowania, są jeszcze w programach dla mieszkańców Warszawy, Gdańska, Słupska oraz Poznania.

Aby zgłosić chęć udziału w programie miejskim, wystarczy zadzwonić pod numer: 500 900 888.

Do 6000 zł w programie dla par z Warszawy

Każda z zakwalifikowanych do programu par skorzysta z dofinansowania w wysokości do 6000 złotych na maksymalnie 3 procedury in vitro, pod warunkiem, że w wyniku poprzedniej dofinansowanej nie urodziło się dziecko. Program Warszawy realizuje InviMed Warszawa (ul. Rakowiecka 36).

Przed zgłoszeniem się do kwalifikacji warto zweryfikować m.in. to, czy:

 • para zamieszkuje na terenie Warszawy od dwóch lat,
 • kobieta ma nie mniej niż 25 i nie więcej niż 40 lat,
 • poziom AMH kobiety wynosi więcej niż 0,7 ng/ml,
 • istnieją pierwotne wskazania do leczenia metodą zapłodnienia pozaustrojowego (np. niedrożność obu jajowodów) lub inne metody leczenia (np. inseminacje), rekomendowane przez PTMRiE, zakończyły się niepowodzeniem.

Więcej szczegółów na stronie: Dofinansowanie in vitro dla mieszkańców Warszawy

Dla par z Gdańska do 5000 zł dofinansowania

Program Gdańska, realizowany przez InviMed w Gdyni, zakłada maksymalnie trzykrotne dofinansowanie w kwocie do 5000 zł do jednej procedury zapłodnienia in vitro.

Do programu przystąpią pary, które zostaną zakwalifikowane. Aby to się udało, należy spełnić szereg wymogów formalnych i medycznych, wśród najważniejszych:

 • para zamieszkuje w Gdańsku i rozlicza się z podatków z Urzędem Skarbowym w Gdańsku,
 • w dniu zgłoszenia do programu wiek kobiety musi mieścić się w przedziale 20-40 lat wg rocznika urodzenia,
 • poziom hormonu AMH u kobiety wynosi powyżej 0,7ng/ml,
 • para zakwalifikuje się do leczenia metodą zapłodnienia pozaustrojowego zgodnie z wytycznymi PTMRiE i Ustawą o leczeniu niepłodności.

Więcej szczegółów na stronie: Dofinansowanie in vitro dla mieszkańców Gdańska

Do 5000 zł na in vitro w programie Słupska

Program Miasta Słupska, podobnie jak gdański, zakłada maksymalnie trzykrotne dofinansowanie w kwocie do 5000 zł do jednej procedury zapłodnienia in vitro. Realizuje go klinika InviMed w Gdyni (przy ul. 10 Lutego 16).

Wśród wymogów formalnych: zamieszkiwanie i rozliczanie się w Urzędzie Skarbowym w Słupsku, ale także złożenie oświadczenia o tym, że para nie korzystała wcześniej z dofinansowania ze środków publicznych (np. z programu rządowego lub podobnego programu finansowanego przez inny samorząd) do dwóch lub więcej procedur zapłodnienia pozaustrojowego metodą in vitro. Pary, które z takiego dofinansowania skorzystały tylko raz, ale w wyniku tej jednej procedury nie doszło do ciąży lub urodzenia dziecka, mogą zakwalifikować się do programu Słupska.

Wymogi medyczne nie uwzględniają wieku kobiety, natomiast należy spełnić warunek:

 • poziom hormonu AMH u kobiety wynosi powyżej 0,7ng/ml,
 • para przeszła w przeszłości leczenie niepłodności i wyczerpano inne metody leczenia prowadzone przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy,
 • para spełnia ustawowe warunki podjęcia terapii metodą zapłodnienia pozaustrojowego.

Więcej szczegółów na stronie: Dofinansowanie in vitro dla mieszkańców Słupska

Poznań dofinansowuje leczenie do kwoty 5000 zł

Realizatorem programu „Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Poznania w latach 2017-2020” współfinansowanego ze środków publicznych Miasta Poznania jest klinika InviMed przy ulicy Strzeleckiej 49 w Poznaniu.

Program dla mieszkańców Poznania obejmuje dofinansowanie w wysokości do 5 tys. zł do procedury zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa partnerskiego lub innego niż partnerskie, bądź dofinansowanie w wysokości 2 tys. zł do procedury adopcji zarodka – pod warunkiem, że w wyniku poprzedniej dofinansowanej procedury in vitro lub adopcji zarodka nie urodziło się dziecko. Dofinansowanie przysługuje do maksymalnie 3 zabiegów.

Wymogi, które musi spełniać para, chcąca zakwalifikować się do programu Poznania:

 • wiek kobiety mieści się w przedziale 20 – 43 lata wg rocznika urodzenia,
 • kobieta i mężczyzna są mieszkańcami Poznania,
 • para pozostaje w związku małżeńskim lub partnerskim,
 • para spełnia ustawowe warunki podjęcia terapii płodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego.

Więcej szczegółów na stronie: Dofinansowanie in vitro dla mieszkańców Poznania

 

POLECAMY TAKŻE:  Dla kogo in vitro? 

Dla kogo in vitro? Rozmowa z doktorem Robertem Gizlerem

 


Polonistka, dziennikarka, redaktorka. Specjalizuje się w tematyce: ciąża, parenting, niepłodność, dieta propłodnościowa. Email: redakcja@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *